WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя - Реферат

Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя - Реферат

із синтетичних матеріалів (лавсану, дакрону, тарілену, тефлону), в найбільшій степені задовольняється потребами відновної хірургії. Вони виготовляються у виді порожнистих гофрованих трубок різних розмірів і форм (рис. 14). Протези із синетичних тканин використовуються при пластиці аорти і великих судин. Для заміщення судин більш малого калібру (наприклад стегнової або плечової артерій) вони виявилися непридатними, так як часто закривалися згустком крові, який осідав на місці вживлення???? протезу в артерію.
Рис. 14.
Вихід був знайдений в використанні протезів із власних судин організму, які не викликають реакцій зі сторони загортальної системи крові. Підходящим матеріалом в якості протезу виявилися підшкірні вени ноги і плеча, видалення яких не відбивається на кровообігу. Ці вени у будь-яку хвилину можуть бути видалені з організму і тут же використані хірургом для пластики. Причому довжина протезу, створеного з допомогою власних вен людини, може досягати досить значних розмірів (до 60-80 см).
Рідше замість протезу використовували власні артерії людини, видалення яких все ж таки не однаково для організму. Для пластики хірурги беруть селезінкову і зовнішню повздовжню артерію, дефект в яких тут же замінюється синтетичних протезом. Методи відновних операцій на судинах різноманітні. Найбільш простим і доступним є зашивання рани в стінці судини. При біліших дефектах стінки судини можливо вшивання в неї заплати із власної вени або із синтетичного протеза. Більш складною операцією є накладання циркулярного судинного шва, який використовується при зшивання кінців повністю розірваної судини.
В тих випадках, коли судинних стовбур пошкоджений заміну пошкодженої ділянки за допомогою протезу. Після такої операції прохідність судини повністю встановлюється, людини і достатньо виконує свої функції. В теперішній час з успіхом замінюють протезом головну судину людини - аорту і її головні гілки - сонну, безіменну, підключичну і повздовжню артерії.
В ряді випадків виникає необхідність створення обхідних шляхів для руху крові. Добі в магістральну судину вшиваються протез, який через пошкоджені судини, продовжується на необхідну довжину до периферії і зєднуюється з однією із функціонуючих судин. Таким чином створюється додатковий шлях для поступлення крові до тканин.
Описаним способом за допомогою синтетичних протезів забезпечується поступлення крові з аорти до стернових судин при закупорці повздовжніх артерій або із загальної стегнової артерії до судин гомілки (тут використовують протези із власних вен пацієнта) при виході із ладу стегнової і підколінної артерії. При різкому зміненні???? аорти і повздовжніх судин, обмежується притік крові до нижніх кінцівок, синтетичним протезом з'єднується підключична артерія з стегновою, і кров починає поступати до ніг із судин верхніх кінцівок, обминаючи черевну аорту.
І ще один метод постійно міститься в резерві хірургів. Він заключається у встановленні прохідності судини при раптовому закритті її просвіту згустком крові (тромбом), що нерідко закінчується відмиранням тканин. Операції, які використовувалися раніше з підходом до місця закупорки судини. В теперішній час замінені мало травматичними операціями по видаленню тромбу за допомогою спеціальних тонких пластмасових трубочок з роздуваючим на кінці балоном. Через невеликий розріз в місці найбільш поверхнево розміщеної однієї із головних судин це трубочка вставляється в середину судини і при повільному рухові проходить через тромб, досягаючи напруженої ділянки. Потім у балон вводять 1-2 мг рідини, від роздувається, і після чого від повністю перекриває просвіт судини. Досягається ефект "розкритого зонта". Витягуючи трубочку з роздутим балончиком, вдається повністю видалити тромб і встановити прохідність судинної магістралі.
І так ми представили основні операції на судина, які використовуються для зупинки кровотечі. Але з цією використовують інші методи боротьби з кровотечами.
Фізичні методи зупинки кровотечі основані на своєрідній реакції крові і судин на холод і тепло. Зниження температури тіла не якій-небудь ділянці призводить до спазму малих судин. Тому при підозрі на кровотечу (внутрішню) лікар призначає пацієнтам холод на уражену ділянку. Частіше всього прикладають до місця ураження міхур з льодом.
Старовинних спосіб лікування кровоточивих ран припіканням розтопленим залізом і кип'яченою олією, який прислужив праобразом сучасного методу діатермокоагуляції. Термін цей походить із трьох грецьких слів: "діа" - через, "терме" - тепло і "коагуляція" - згортання. Спосіб оснований на припіканні тканин змінним струмом високої частоти, від спеціальних електролампових генераторів. В результаті припікання відбувається згортання тканинних білків, а при кровотечі - створення кров'яних згустків на кінці пошкодженої судини і закупорка її.
В теперішній час всі лікувальні заклади оснащені спеціальними апаратами для діатермокоагуляції, які використовують в процесі операції для зупинки кровотеч із капілярів і малих судин. В комплект приладу входять спеціальні електроди і електронові. Один електрод (пасивний) в вигляді свинцевої пластини накладається під поперек або на зовнішню поверхню стегна, другий електрод (активний) невеликих розміріву вигляді голки або ножа, який закріплений в ізольовану ручку. Прикладання активного електроду до тіла в момент включення струму, викликає коагуляцію крові. Використання активного електроду у вигляді електроножа дозволяє розсікати тканини, практично безкровно, так як при цьому одночасно проходить зупинка кровотечі з малих судин. Можливий і інший спосіб зупинки кровотечі: перерізану судину захоплюють кровоспинним затискачем, після чого до затискача підводять електрод і включається струм.
Вивчався також вплив на процеси зупинки кровотечі водяної пари і сухого повітря. Було встановлено. Що пара і повітря не байдужі до тканин організму, не дивлячись на утворення під їх впливом струпа і кірки в області травми кровоносної судини.
Процес за живлення рани кожен різ проходив, з ускладненням. В подальшому застосуванні засобів теплової дії для прискореної зупинки кровотечі в рані отримало достатній розвиток. Так, в хірургії з успіхом використовують нагріті (до 60?С) рідини. Ефект досягається при контакті марлевих серветок змочених в нагрітому фізіологічному розчині, з кровоточивою поверхнею. Теплова дія в рані придає вплив на систему терморегуляції і термоорецепротів в зоні операції, забезпечуючи реакцію кровоносних судин і створює шляхом згортання білків крові кров'яного згустку.
Використана література
1. Журавлева Антонина Ивановна, Граевская Нина Даниловна Спортивная медицина и лечебая физкультура.- М.: Медицина, 1993.- 432с.
2. Медицина катастроф.- К.: Здоров'я, 2001.- 348с.
3. Український реферативний журнал "Джерело". Сер 1. Природничі науки. Медицина.- : 2001.-
4. Олеарчик Андрій Всесвіт хірурга.- Львів: Медицина світу - МС, 2006.- 800 с.
5. Вісник Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна . Сер.:Медицина.- Харків: , 2002.- 134с.
6. Джерело: Український реферативний журнал: Серія 1. Природничі науки. Медицина.2002.- К.: , 2003.-
7. Бисярина Валентина Павловна Анатомно - физиологические особенности детского возраста.- М.: Медицина, 1968.-
8. Сердюк Александр Андреевич Глубинная медицина.- Запорожье: Дикое Поле, 2003.- 216с.

 
 

Цікаве

Загрузка...