WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя - Реферат

Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя - Реферат

сплаву.
Нитки для перев'язки судин повинні бути міцними, з гладкою поверхнею, легко стерилізуватися і тісно зав'язуватися у вузли які не повинні розтягуватися і розв'язуватися. Використовують шгатурні???? (ст.10) нитки поділяються на біологічні розсмоктуючі, виготовлені із кетгуту, синтетичні розсмоктуючі (з полівінілового спирту) і нерозсмоктуючі (шовкові і синтетичні). Широко поширені кетгутові нитки виготовляються з еластичних волокон кишок малих рогатих тварин. В останні роки обробка ниток хромом дозволила зробити їх більш міцнішими. Для перев'язки великих судин перевага віддається шовковим ниткам. Перед тим як приступити до перев'язки місця пошкодження судини захоплюють зажимами так, щоб взяти мінімальну кількість тканин. Якщо кровотеча зупинилася, то немає повної впевненості в ефективній її зупинці, зажим не знімають, а накладають ще один, попередньо звільняючи судину від тканин.
При неможливості перев'язати судину під зажимом. Виконують прошивання навколишніх тканин. При цьому шви накладаються у вигляді кисета або букви "зет", що при затягуванні ниток забезпечує надійне здавлення просвіту судини. При пошкодженні магістральних артеріальних стовбурів їх по можливості ізолюють від бизьколежачих тканин. При цьому дуже важливо, щоб в зону перев'язки судини з навколишніми тканинами не попав нерв. Виконуючи операції на судинах, хірург перш за все добивається ефективної зупинки кровотечі, при чому всі видимі пошкодження в рані повинні бути усунені. Навіть точкові кровотечі не випадуть від уваги хірурга.
Зав'язування ниток виконують хірургічними і "нефським" вузлами (рис. 13), які забезпечують надійність перев'язки і міцність зжимання стінок судин.
Перев'язуються обидва кінці пошкодженої артерії - центральний і периферичний. Враховуючи здатність артерій скорочуватися, знайдення її пошкоджених ділянок в рані іноді ускладнюється. Культу судини прикривається навколишніми тканинами. В результаті зжимання внутрішньої і зовнішньої оболонки судини поступленні крові зупиняється, виробляється кров'яний згусток, який заповнює просвіт судини. Після укутивания???? культі судини прикривається навколишніми тканинами на рану пошарово накладають шви кетгутом; якщо не інфікована, зашивають її наглухо. Для видалення скупченої тканинної рідини в рані залишають гумову або синтетичну трубку. Перев'язка пошкоджених вен здійснюється так само, як і артерій.
Зовнішня оболонка судини пронизана нервовими волокнами, і пошкодження її в будь-якому місці негайно відбивається на всій судинній системі.
Рис. 13.
Подразнення передається по нервах із зони пошкодження магістральної судини призводить до спазму тих шляхів окольного кровообігу, за рахунок яких це може зберігатися життєздатність кінцівки або ділянки тканини нижче місця пошкодження.
Такий же виражений спазм виникає і після перев'язки судини.
В процесі спостереження було помічено, що блокування центру подразнення, яким в даному випадку є лігатура на судині яким-небудь знеболюючим середником, попереджує розвиток небажаного скорочення судинної сітки. Блокада здійснюється введенням під зовнішню оболонку судини 0,5 мл розчину новокаїну - ефективного знеболюючого середника. Після цього, відступивши на 1 см від лігатури, зовнішня оболонка додатково надсікається по всій окружності.
Перев'язка судини на протяжении????, вище місця пошкодження, технічно простіше, ніж пошук судини в рані, але із-за збереження відходящих від судини гілок не завжди можна бути переконаним в кінцевості зупинки кровотечі. З розвитком відновної судинної хірургії цей метод використовується всі рідше. Операції здійснюються в найбільш доступних місцях. Знання анатомічних шляхів проходження головних судин забезпечує хірургу швидке знаходжень необхідної магістралі. На невеликій ділянці артерія виділяється з навколишніх тканин, нервів і венозних стовбурів. Під неї підводиться необхідний інструментарій з ниткою після чого накладається лігатура. Якщо артерія не пересікається, здійснюється блокада місця накладення лігатури. Характерно, що перев'язується тільки на протязі артерії, венозні стовбури. Зберігають в цілості, що забезпечує достатній відтік крові від ураженої ділянки.
При ламкості судини, або при відсутності можливості виділити її із навколишніх тканин виконують промивання їх разом з глибшою судиною і зав'язують ниткою. Таким чином можна добитися зупинки кровотечі із судин малого і середнього калібру, а також із паренхіматозних органів. При кровотечі із тканин головного мозку, де перев'язка артерії пов'язана з великими технічними труднощами, здійснюється здавлення кровоносних стовбурів металічними скобками, срібними кліпсами, які залишаються в організмі. Ще мак називає мий метод кліпірування судин.
Відновні операції на судинах сучасний принцип хірургії, зумовлений її високим розвитком. Передбачає необхідність відновлення пошкодженої магістральної судини у всіх випадках. Коли це можливо без загрози для життя потерпілого.
Вітчизняна хірургія пройшла довгий шлях, перш ніж цей принцип був введений в повсякденну практику. Достатньо сказати, що ще 30 років назад ця ідея мільки прокладала собі шлях через велику кількість експериментів, які проводилися хірургами в багатьох країнах світу. В нашій країні найбільший внесок в встановлення сучасної відновної хірургії судин був вкладений хірургами під керівництвом академіків АМН Б.В. Петровського. А.А. Вишневського, П.А. Купріянова.
Бурхливий прогрес медицини і техніки спостерігавшийся в кінці 40-х і початку 50-х років. Призвів до створення нових судинних інструментів і нового шовного матеріалу. Цій же меті сприяю вдушення в хірургію нової оптичної техніки. В томучислі спеціальних мікроскопів, які дозволили виконувати ювелірні операції на дрібних судинах. Великим кроком вперед виявилось створення синтетичних протезів. Які з успіхом заміняють аорту і великі артерії. Нарешті були відкриті секрети згортання крові і створені ефективні засоби, які захищають від закупорки судин згустком крові в місці операції.
Прогрес хірургії немыслим???? без розвитку анестезіології (наука про знеболене) і реаніматології (наука про оживлення). Досягнення в багатьох розділах медицини сприяли прогресу хірургії. Тепер в організмі людини практично немає ділянок недоступних скальпелю хірурга, а відновні операції з успіхом виконуються на судинах будь-яких ділянок тіла людини. Для відновних судинних операцій використовують спеціальні зажимаючі інструменти з дрібними зубцями, які не травмують судини навіть самого малого калібру. Необхідною умовою є використання спеціальних так званих атравматичних галок, у яких кінець нитки впаяний в кінець галки. Дякуючи цьому відсутнє широке вушко, яке є в звичайних голках, яке при проходженні через тканини залишає відносно великий отвір. Використання голок нового виду виключає виникнення кровотечі з лінії операційного шва.
Нитки в судинній хірургії також відрізняються від звичайних. Виготовленні з синтетичних тканин, вони у десятки разів тонші звичайної нитки. Поряд з цим створені судиннозшиваючі апарати, які дозволяють виконувати механічне з'єднання кінців судини за допомогою танталових скріпок.
Нарешті необхідною умовою при виконанні пластичних операцій на судинах - використання протезів. Так як заміни судини є фактично пересадкою в організм нової тканини, то всі вшиваємі протези називаються тарансплантантами.
Найбільшого поширення дістали протези

 
 

Цікаве

Загрузка...