WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя - Реферат

Кровотечі: невідкладні дії, тимчасова та кінцева зупинка. Боротьба за життя - Реферат

зауважити, що при накладанні джгута потерпілий відчуває наростаючий біль, який не кожна людина маже витримати. Біль стихає тільки після введення знеболюючих засобів, які все використовуються при наданні допомоги потерпілому.
Використання кровоспинного джгута або ременя з кільцем безперечно необхідно при кровотечах із великих судин. Несвоєчасно надана допомога в таких випадках призводить до смерті. При пораненні великої судини потерпілий може загинути на протязі 3-5 хв. Зупинку такої кровотечі потрібно проводити на місці пригоди в порядку невідкладної допомоги.
По зупинці кровотеч медициною накопичений великий досвід.
Рис. 12
Самовіддана робота медичних працівників, їх винахідливість, і високий професіоналізм дозволяє врятовувати життя багатьох потерпілих.
При різних катастрофах, дорожньо-транспортних пригодах, особливо коли немає поблизу медичних пунктів, надання швидкої допомоги потерпілим, втому числі тимчасова зупинка кровотечі з використанням будь-яких підручних матеріалів (рис. 9, 10) є крайньою необхідною умовою збереження життя людей.
Для зупинки кровотечі можна також з успіхом використовувати пристосування, які складаються з двох кілець з трубками. Які в даному випадку виконують роль двох рухомих блоків.
За допомогою такої системи здавлення м'язів кінцівок збільшується втроє. Пристосування з двома кільцями можна легко і надійно закріплювати, а також знімати, не травмуючи пошкоджені кінцівки. Дуже важливо і те, що використовують при пошкодженнях великих судин поясного ременя з кільцем і пристосування з двома кільцями можливі без звільнення кінцівки від одежі.
Техніка накладання на кінцівку запропонованих пристосувань проста і доступна кожному. Для надійної зупинки кровотечі достатньо закріпити на поясному ремені додаткову пряжку з трубками, які обертаються або металеве кільце.
Раніше для зупинки кровотечі з системи сонних артерій використовувалися і інші способи. Так, наприклад. Тимчасова зупинка кровотеч із системи сонних артерій за способом вітчизняного хірурга А.Р.Каплана, запропонованому в 1935 році (рис. 11), здійснюється закиданням руки за голову і накладанням шарів тиснутої пов'язки через плече і марлевий валик на стороні поранення. Правильне виконання цих маніпуляцій забезпечує притискання сонної артерії до шийних хребців. Але такий спосіб не все гарантує достатнє завлення просвіту судин. Від до того і небезпечний, так як при накладанні давлючої пов'язки не виключено здавання дихального горла.
З неменшою обережністю потрібно накладати еластичний джгут за способом Микулича (рис. 11), при якому здавлена дія на судини виявляється через валик, який накладають на ділянку судинно-нервового пучка. Для попередження асфіксії до шиї на стороні протилежній пораненню, а також до голови і плеча прибинтовують шину дощечку. Даний спосіб вперше був описаний німецьким хірургом Микуличем і з успіхом використовувався ним при пораненнях яремної вени.
В 1951 році один із авторів брошури запропонував спосіб зупинити кровотечі з судин шиї за допомогою спеціального пристосування, названим пальцевим зажимом (рис. 12). Механізм складається з з'єднаних еластичною стрічкою щек????. В пазу одної щоки рухомо прикріплений кронштейн, який несе нажимну гумову подушку. Розвідна еластична стрічка забезпечена фіксатором. За допомогою цього механізму досягається надійне здавлення сонних артерій у хворих без будь-яких негативних дій.
Забезпечуючи надійну тимчасову зупинку артеріальної кровотечі, запропонований механізм дозволяє спокійно підготувати хворого до операції, забезпечити транспортування його із палати в операційну, провести знеболення місця пошкодження, не знімаючи пристрій, а потім виконують операцію з ціллю кінцевої зупинки кровотечі.
На допомогу приходить хірург
І так, кровотечу тимчасово зупинено. Потерпілий з накладеною пов'язкою або джгутом потребує тепер допомогою спеціаліста-хірурга. Самолікування при кровотечах із великих судин - явище рідке. Навіть при такому сприятливому завершенні у багатьох потерпілих потім розвивається небезпечна вторинна кровотеча.
Головний принцип хірургії, оснований на великому досвіді багатьох поколінь лікарів, звучить категорично: виникнувша кровотеча потребує кінцевої зупинки. При пораненні великих судин цього можна досягти тільки шляхом операції - хірургічною дією на тканини і органи. Операції при кровотечах, як правило, виконуються у швидкому порядку, тому що сповільнення дій для хворого є смертельним.
Хірургічна дія є виключною дією на організм. Ніколи людина не могла бути байдужою до розсічення своїх тканин, до долю, до крові. Скальпель лікує, лікує дякуючи досвіду хірурга, його великій відповідальності за життя людини. Від хірурга вимагається багато: досконале знання анатомії, мистецтво оперування, спокій, впевненість в своїх діях, вміння виходити переможцем з важких ситуацій, несподіваних ускладнень.
У ліжка хворого хірург вирішує ряд проблем головна із яких заключається у врятуванні життя потерпілому. Для цього необхідно виконати дві умови: кінцево зупинити кровотечу і видко відновити втрачену кров організмом.
Кінцева зупинка кровотечі
Для повної зупинки кровотечі використовують механічні, фізичні, хімічні і біологічні методи.
До механічних відносяться всі види операцій на судинах. Серед них найбільш відомою. Є перев'язка пошкодженої судини. Більш досконалими є операції. Які встановлюють прохідність судин: накладання судинного шва, вшивання на місці дефекту "заплати", повну заміну пошкодженої судини протезом.
Механічними методами є також пришивання тканин разом з кровоточивою судиною, накладання на кровоточиву судину за????, накладання шва на кровоточиву поверхню пошкодженого органа, а при неможливості зупинити кровотечу і відновити анатомічну цілісність органу - його видалення.
Кровотечу малих судин і капілярів в основному зупиняють на попередньому етапі засобами тимчасової допомоги - давлючою пов'язкою, наданню кінцівці припідняте положення - і тому не потребує додаткового втручання.
На противагу цьому, паренхіматозна кровотеча може бути більшу????. В таких випадках можливе використання одного з засобів тимчасової допомоги - тампонади, тобто введення в рану стерилізованої марлі - тампона (що в перекладі з франц. означ. пробка). Тампон видаляють з рани тільки через 3 - 5 доби). Однак залишення тампонів - небажане, так як може призвести до розвитку гнійного ускладнення в рані за рахунок занесення хвороботворни мікробів. Таких ускладнень практично не спостерігається при тампонаді з допомогою біологічних матеріалів. Які повністю розсмоктуються в ріні: фібринова або крохмальна губка, фібринова плівка, кров'яна вата, нітромарля.
Достатньо надійним способом зупинки кровотечі є оперативне втручання на судині з встановленням її прохідності. Це спеціальний розділ Климко розвиваючої судинної хірургії. При виконанні операції по перев'язці судини користуються вузько кінцевими кровоспинними затискачами і спеціальними нитками. за минулі 30 років асортимент ниток для перев'язки судин значно збільшився. Якщо в першій половині століття користувалися в основному шовком, кінським і жіночим волосом, то в останні роки стали широко використовувати нитки із більш міцних синтетичних матеріалів: поліамідні, капронові, лавсанові, силіконові. Для цієї мети ефективні нитки із хромованого кетгуту, а також металічна проволока із танталу або кобальтового

 
 

Цікаве

Загрузка...