WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

знімаючу. Показано ЛФК, електрофорез, електрофорез з новокаїном, масаж плеча і передпліччя /не суглобу!/. Працездатність відновлюється через 6-8 тижнів. При багатооскольчатих переломах проводять резекцію головки променевої кістки. У дітей видаляти не можна, так як при цьому видаляється ростковий хрящ.
2. Епікондиліт внутрішнього надвиростка лівого плеча. Лікування треба почати з нерухомості м'язів. Для цього накладають знімаючу гіпсову лонгету від середньої третини плеча до п'ястно-фалангових зчленувань но 10-14 днів. Добрий ефект дають новокаїнові блокади. Після зняття іммобілізації - лікувальна гімнастика на фоні перечислених процедур.
3. Згинальний надвиростковий перелом лівого плеча. В місце перелому вводять 20 мл 1% розчину новокаїну. Після анастезії проводять ручну репозицію, шляхом тракції кінцівки по повздовжній осі і зміщення периферичного відломка назад і до середини. Репозиція проводиться на розігнутій в суглобі кінцівці. Після співставлення відломків передпліччя згинають під кутом 90-100о і фіксують лонгетою за Турнером на 6-8 тижнів. УВЧ, лікувальна гімнастика. Після зняття іммобілізації проводять відновне лікування, ЛФК, теплові процедури, механотерапію.
Працездатність відновлюється через 8-10 тижнів.
4. Перелом ліктевого відростку. Після рентгенографії під місцевою анастезією проводиться репозиція відломків при розігнутому ліктевому суглобі з фіксацією руки гіпсовою лонгетою від в/3 плеча до п'ястно-фалангових з'єднань. Якщо на конрольній рентгенограмі між відломками є діастаз, хворого треба оперувати. Неспівславлений перелом ліктевого відростку порушує конгруєнтність і від'ємно впливає на розгинальну функцію суглобу, так як триголовий м'яз плеча прикріплюється до ліктевого відростку.
Фрагмент ліктевого відростку фіксують до ложа з допомогою шва або довгим шурупом. Кінцівку іммобілізують гапсовою лонгетою в положенні згинання в ліктевому суглобі під кутом 90-100о, терміном на 3 тижні. З 2-3-го дня починають рухи в променево-зап'ястному суглобі і пальцями в ЛФК статичному типу. Працездатність відновлюється через 6-8 тижнів.
Відповіді до задач на тему: "пошкодження передпліччя"
1. Розгинаючий перелом правого променевого променя в типовому місці /перелом Колеса/. При цих переломах завжди буває типове зміщення відлолків: центральний фрагмент зміщається в долонну сторону, периферичний - в тильну і променеву. Між відломками утворюється кут, відкритий до тилу. Таке розміщення кісткових фрагментів надає передпліччю штикоподібну форму.
Лікування хворих проводять в лабораторних умовах. Після анстезії місця перелома 1% розчином новокаїну в кількості 10-20 мл роблять закриту ручну репозицію. Передпліччя згинають під кутом 90о і створюють протитягу. Тракція за кисть по продольній осі кінцівки і в ульнарну сторону. Після розслаблення м'язів периферичний відломок зміщають в долонну і ліктьову сторони. Щоб ліквідувати кутоподібну деформацію, кисть згинають разом з дистальним фрагментом в долонну сторону. І в такому положенні /долонного згинання і легкого ульнарного відведення/ накладають тильну гіпсову лонгету від верхньої третини передпліччя до п'ястно-фалангових зчленувань терміном на 4 тижні. Рухи в пальцях кисті дозволяють з 2-го, УВЧ на область перелома з 3-го дня. Працездатність відновлюється через 6-8 тижнів.
Переломи променя в типовому місці бувають згинаючими і розгинаючими. Механізм травми, зміщення відломків і лікування цих переломів зовсім різні.
2. Перелом ліктьової кістки в середній третині. Для уточнення діагнозу і визначення положення відломків треба провести рентгенографію.
Під місцевою анестезією в положенні передпліччя, середнім між супинацією і пронацією, виконують ручну або апаратну /апарат Милешина/ репозицію. В цьому положенні накладають циркулярну гіпсову пов'язку на 10-12 тижнів. Використовують фізіотерапію і лікувальну гімнастику. Після ліквідації гіпсової пов'язки проводять реабілітаційне лікування; особливу увагу треба приділяти ротаційним рухам передпліччя. Працездатність відновлюється через 3-3,5 місяця.
У дитини є підвивих головки променевої кістки, який не завжди розпізнається рентгенографічно. Лікування заключається в закритому вправленні вивихнутого сегмента. Досягається це тракцією передпліччя по осі, його супинацією, надавлюванням на головку променевої кістки і згинанням в ліктьовому суглобі. Вправлення можна провести без анестезії. Після маніпуляції руку на 7 днів підвивають на косинці.
Переломо-вивих Галеацці. На даний час необхідно застосувати оперативне лікування. Поскільки вивих головки ліктьової кістки застарілий і можливість вправлення сегмента сумнівна, краще для ліквідації утвореної косорукості провести резекцію головки. Потім освіжити відломки променевої кістки: розкрити кістково-мозковий канал і виконати остеосинтез з кістковою аутопластикою. Як трансплантант, використовують резецировану головку ліктьової кістки. Накладають циркулярну гіпсову пов'язку на 10-12 тижнів. Лікувальна фізкультура на перший період, а після ліквідації іммобілізації - відновлююче лікування.
3. При переломах обох кісток передпліччя зміщення бувають по довжині, ширині, під кутом і ротаційні. Зміщення по ширині проходять під дією механізму травми, по довжині - під дією тяги м'язів всього футляра передпліччя під кутом - механізм травми і скорочення превалюючих груп м'язів згиначів і радіальної групи, які виявляються сильніше своїх антагоністів. Зміщення по осі: центральний відломок займає положення середнє між супинацією і пронацією, так як при такому рівні перелому сила м'язів, обертаючих передпліччя в долонну і тильну сторону, зрівноважується. Периферичний відломок - пронований під дією квадратного пронатора. Кінцівку треба іммобілізувати циркулярною гіпсовою пов'язкою від середньої третини плеча до п'ястно-фалангового зчленування на 10-12 тижнів.
4. Відломки зміщаються по ширині /механізм травми і скорочення ротатора/, по довжині /скорочення всього м'язового футляра передпліччя під кутом, відкритим в долонно-променеву сторону/ скорочення більш сильних згиначів і променевої групи м'язів / і навколо своєї продольної вісі - ротанійне зміщення обумовлено дією супинатора і пронаторів. Центральний відломок під дією двоголового м'яза плеча і супинатора максимально супинується. Периферичний - за рахунок квадратного і круглого пронаторів максимально пронується.
Щоб співставити відломки, необхідно дати тракцію кінцівки по осі /при згинанні в ліктьовому суглобі під кутом 90о/ і максимально супинувати передпліччя, пам'ятаючи один з основних законів травматології - периферичний відломок треба орієнтувати по центральному, а не навпаки. При тракції на променеву групу м'язів треба діяти з великою силою з метою втомлення цієї більш сильної групи м'язів і ліквідації зміщення під кутом. З цією метою хірург бере в одну руку великий палець і область тенора потерпілого, що відповідає променевій групі м'язів. В другу - 2-3-4

 
 

Цікаве

Загрузка...