WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

рану окклюзійну пов'язку. Рентгенографія грудної клітки. Подивитися чи нема внутрішньої кровотечі. Кінцевим етапом проводиться ПХОР, гер-метичне вшивання рани, одномоментна аспірація повітря із плевральної порожнини.
4. Орієнтуючись на наявність рани в ділянці серця,блідість шкірних покривів, слабкий і частий пульс, глухість тонів, збільшення
тіні серця, слід думати про поранення серця. Необхідно терміново провести торакотомію, виключити чи підтвердити діагноз, надати
допомогу відповідно до ситуації.
5. По клінічній картині у хворого колоте проникаюче поранення лівої половини грудної клітки, закритий пневмоторакс. Момент розвитку пневмотораксу затушований збудженням і алкогольним сп'янінням. Хворого необхідно госпіталізувати, рентгенографія грудної клітки. Якщо є повітря в грудній клітці - провести аспірацію до розправлення легені. Пункція проводиться під місцевою анестезією в 2-му міжребір'ї по середній ключичній лінії. На голку одягнена гумова трубка із затискачем. Аспірація проводиться шрицом Жане. Якщо на протязі 1-3 днів не вдасться добитися розправлення легень, треба використати дренаж з активною аспірацією.
6. Хвора підлягає стаціонарному лікуванню. При поступленні треба провести ваго-симпатичну блокаду справа по А.В.Вишневському /0,25%р-н новокаїну в кількості 30-50мл/ і новокаїно-спиртову блокаду ребер на рівні переломів /1% р-н новокаїну 10мл. після чого не витягуючи голки вводять 1мл 700 спирту - в кожну точку/. Хворій надати підвищене положення в ліжку. Назначити: анальгін в таблетках чи ін'єкціях, інгаляції зволоженого кисню, гірчичники, дихальну гімнастику! З 3-го дня УВЧ на область пошкоджень, потім чергувати електрофорез новокаїну і хлориду кальцію. В перші 2-3 доби при множинних переломах можливе назначеная промедолу і омнопону.
До роботи хвора може приступити через 6 неділь.
7. У хворого є пошкодження бронха. На це вказує кровохаркання і невдале знешкодження напруженого пневмоторакса при активній постійній аспірації. Хворому в екстренному порядку показана торактомія і зшивання пошкодження бронха.
Відповіді до задач: "ПЕРЕЛОМИ І ЗАХВОРЮВАННЯ КЛЮЧИЦІ І ЛОПАТКИ"
1. Причиною вторинного зміщення відломків є неповноцінна іммобілізація. Після репозиції відломків ключиці не можна приміняти для фіксації м'якотканинні пов'язки /Дезо,Дельбе/ вони не піднімають надпліччя і не виключають вторинного зміщення відломків. Враховуючи невеликий термін з моменту травми, можно повторно співставити відламки і накласти гіпсову пов'язку по Смірнову, або шину Кузьмінського.
2. Якщо нема показань до хірургічного втручання, слід приміняти, консервативне лікування. Блокада місця перелому 1% розчин новокаїну в кількості 20 мл. Ручна репозиція відломків. Досягається вона тракцією надпліччя дозовні, вверх і дозаду. Проводимо фіксацію шиною Кузьмінського, термін іммобілізації 4-5 тижнів.
3. Вивих акромеального кінця ключиці зліва. При порушенні конгруєнтності суглобових поверхонь ніколи не буде вільних рухів. Обов'язково зявиться симптом "пружинячої противаги", а рухи викликають велику біль. Грубою помилкою є вправлення плеча без рентгенографії. А хворий не отримав би психічної травми.
4. Необхідно примінити оперативний метод лікування. Кращими є операції Боннеля, Бома. Після втручання накладується гіпсова торакобрахіальна пов'язка. Термін іммобілізації 6 тижнів, працездатність відновлюється через 7-8 тижнів.
5. Передгрудинний вивих стернального кінця ключиці. Найкращі результати при хірургічному втручанні. Фіксація ключиці до грудини П-подібним трансосальним швом. Працездатність відновлюється
через 6 тижнів.
Відповіді до задач "Травматичні вивихи"
1. Вправлення підтаранного вивиху стопи проводиться зразу, під загальним знеоголенням. Хворий лежить на спині з ногою, зігнутою в колінному суглобі 90о. Проводять тракцію за стопу по осі кінцівки, потім проводять різкопідошвинне згинання і приведення, стараючись повернути стопу на своє місце. Накладають циркулярну гіпсову пов'язку від с/3 стегна до кінця пальців. При загнутому колінному суглобі під кутом 150о, стопи під кутом 90о.
2. У хворих зі застарілими вивихами плеча можливі наступні способи лікування: закрите вправлення під наркозом з міорелаксантами, відкрите вправлення, резекція головки плеча, не проводять ніяких втручань. Закрите вправлення - плеча один з найкращих способів, але слід пам'ятати, що при виконанні можливе пошкодження нервово-судинного пучка, до розриву плечової артерії.
3. Багаторазові намагання вправити застарілий вивих плеча - помилка, тим більше під місцевою анастезією, тільки під загальним наркозом. Вправлення по методу Кохера у старших протипоказано із-за небезпеки перелому. Після вправлення, накласти гіпсову лонгету за Турнерем на 2 тижні. Потім почати відновне лікування / ЛФК, фізіотерапія/, але ще 1-2 тижні треба носити руку на косинці.
4. Треба зробити рентгенографію ліктевого суглобу в 2-х проекціях і перевірити функцію променевого, серединного і ліктевого нервів. Вправлення передпліччя проводять під загальним знеболенням, але можна і під місцевою анастезією. Руку відводять до прямого кута і згинають в ліктевому суглобі. Хірург бере плече двома руками так, щоб великі пальці лежали на вищестоящому ліктевому відростку. Помічник утримує кисть. Проводять тракцію по осі кінцівки з одночасним її згинанням, а хірург великими пальцями рухає ліктевий відросток і головку променевої кістки. Передпліччя вправляють. Суглоб фіксують задньогіпсовою лонгетою під в/3 плеча до головок п'ястних кісток.
5. Грубою помилкою слід рахувати спроби вправлення кісток стопи під місцевою анастезією. При маніпуляціях з приводу вивихів можна нехтувати переломами дрібних кісток стопи. Можна провести ще одну спробу вправлення під загальним обезболенням, якщо не вдасться провести негайно відкрите вправлення вивиху.
6. Найбільш щадячим і ефективним методом вправлення центрального вивиху стегна є скелетний витяг. Вага 8-10 кг, 2/3 ваги приходиться на стегно, а решта на гомілку. Крім того проводиться витяг по осі шийки стегна за великий вертел. Іноді, при великому об'ємі м'яких тканин стегна, скелетний витяг за великий вертел застосувати не можна, то використовують фланелеву, або ватно-марлеву петлю, накладену у в/3 стегна з тягою по осі шийки, вантаж 7-12 кг. Через 2-3 доби настає вправлення головки стегна /рентгенконтроль/, тоді вантаж зменшують і залишають тягу на осі кінцівки 5-7 кг, за вертел - 3-4 кг. Скелетний витяг через 6 тижнів заміняють манжетним ще на 4 тижні. Весь цей час проводяться фізіотерапевтичні процедури і ЛК. Працездатність відновлюється через 5-7 місяців.
Відповіді до задач на тему: "Пошкодження ліктевого
суглобу"
1. Лікування заключається в обезболенні місця перелому /1% розчин новокаїну, 10,0/ і накладання гіпсової лонгети при зігнутому ліктевому суглобі під кутом 90-100о, терміном на 3-4 тижні. Через 2-3 тижні лонгету використовують як

 
 

Цікаве

Загрузка...