WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

і кисті з пошкодженнями м'язів і сухожилля розгиначів. Шок ІІІ-го ступеня, постгеморагічна анемія. Почато протишокові заходи. Через 1,5год. артеріальний тиск піднявся до 105/65 мм.рт.ст. Проведена первинна хірургічна обробка рани,остеосинтез обох кісток передпліччя штифтами Богданова, зшивання пошкодження сухожиль розгиначів кисті і пальців, шкірна пластика. Внутрикістковий металоостеосинтез правого плеча. Накладена гіпсова лонгета від здорового надпліччя до п'стно-фалангових зчленувань пошкодженої кінцівки.
Операції продовжувались 4 години. До кінця доби хвора померла. Назвіть можливу причину смерті. Перечисліть основні помилки хірурга.
8. Хворому 40р. виконана операція металоостеосинтезу правого стегна в середній третині. Спостерігалась деяка підвищена кроветеча. Шкірна рана зшита кетгутом. Асептична пов'язка фіксована циркулярними турами бинта. Накладено гіпсову велику тазостегнову поз'язку на ватній підстилці. До кінця першої доби з'явились ознаки здавлання кінцівки: болі в області рани, кінці пальців і стопа синюшні, холодні на дотик, рухи в пальцях обмежені, виражена гіпестезія. При надавлюванні на 1 палець стопи біла пляма зберігаєьея в 6 разів довше ніж на здоровій кінцівці /Д-18сек., С-3сек./. Гісова пов'язка гладка, без здавлень. На рівні рани промокла сукровичним виділенням. Під пов'язку вільно проходить довгий шпатель.
В чому причина здавленая кінцівки? Що робити?
9. Хворий 51р. довтавлений в клініку через 40хв. після травми в тяжкому стані. Діагностовано перелом VІ, VІІ, VІІІ ребер справа, перелом обидвох гілок лонної кістки справа, розрив уретри, травматичний шок. Назвіть послідовність заходів в перші години і в наступному лікування хворого?
10. У хворого 17р. перелом обох кісток правого передпліччя у верхній третині. Репозиція відломків вдалась з другого намагання. Накладена циркулярна гіпсоаа пов'язка від верхньої третини плеча до головок ц'ястних кісток. Через 4год. після репозиції посились болі в області перелому. Хворий стогне, введення 1мл. 2% р-ну омнопону полегшення не принесло. Кисть синюшна, холодна на дотик шкірна чутливість понижена. Розгинання пальців посилює біль. Пульсацію на променевій артерії провірити не можливо через циркулярну пов'язку.
В чому справа? Можливі причини?
11. У хворого в результаті автомобільної катастрофи відбувся перелом відкритий середньої третини лівого стегна. Враховуючи, що одяг залишився цілим,забруднення рани незначне. Вираженого розмозження тканин, відшарування шкіри немає. Проведена первинна хі-рургічна обробка рани і стійкий інтрамедулярний остеосинтез стержнем Кюнчера. Якщо потрібна гіпсова іммобілізація, то яка і на який термін?
12. Хворому на завтра запланована операція по причині незростаючого перелому стегна. Напередодні хірург приніс в, палату звязку різноманітних металевих штифтів і вибрав необхідний, приміряючи його до кінцівки хворого.
Чи правильно вчинив хірург? Як би вчинили Ви?
13. У хворого 18р. є перелом лівого стегна в середній третині без зміщення відломків. Кінцівка фіксована великою тазостегновою гіпсовою пов'язкою на протязі 3 місяців. Відламки зрослися. Після ліквідації іммобілізації виявлено обмеження рухів у колінному суглобі з об'ємом в І50-200. Намагання форсованого згинання гомілки викликають різку біль. Визначається рівномірна атрофія стегна і гомілки. Ознак приростання чотирьохголового м'яза стегна /міофасціотенодез/ не виявлено. Рентгенограма колінного суглобу без особливостей.
Ваш діагноз? Лікування?
14. Хворий 62 р. оперований по причині варусного черезшийного перелому лівого стегна. Під загальним обезболенням на Цуг-апараті проведена репозиція відломків. На контрольній рентгенограмі в двох проекціях стан відломків добрий. Остеосинтез трьохлопастним цвяхом з малою діафізарною какладкою. На рентгенограмах після операції виявлено діастаз між відломками біля 0,5-0,7см.
Від чого виник діастаз? Як попередити його появу?
15. Хворий 24р. 6 місяців тому оперований по причині відкритого перелому правого стегна в середній третині. Проведено стійкий остеосинтез стержнем ЦІТО. Зовнішня іммобілізація не застосовувалась: 4 неділі знаходився на ліжковому режимі і ще 8 неділь ходив на костилях, не навантажуючи ногу. Звернувся з клініку по причині неправильної постави стопи і можливого видалення штифта.
При огляді ходить переставляючи праву ногу внутрішнім краєм стопи допереду. Вісь І-го міжпальцевого проміжку стопи, середини надколінника і передньої ості не співпадають. Перші дві точки розміщені значно латеральніше. На рентгенограмі визначається консолідований перелом стегна в середній третині.
Вид і причина деформації? Що робити?
16. Хворий 26р. поступив по причині відкритого перелому правого стегна. Проведена первинна хірургічна обробка рани, стійкий внутрикістковий остеосинтез спареним штифтом ЦІТО. Кокситна гіпсова пов'язка з вікном в області рани. Звичайне проходження післяопераційного періоду: поганий сон, помірні болі в рані, температура тіла 37,60. А/Т 120/80мм.рт.ст. П - 80уд. за 1хв. На 4 добу стан хворого погіршився. Скаржиться на інтенсивні болі в рані безсоння. Ейфоричний. Блідий. Риси обличчя загострились. Тони серця глухі. Пульс слабкого наповнення, 118 уд. за 1хв. Артеріальний тиск 100/70мм.рт.ст. Температура - 38,80. Стегно різко оточене, шкірні покриви блідо-жовтого кольору. Біля рани темні /бронзові/ плями. Розпущені шви, рана суха. М'язи набрякли, виділяються зовні. При надавлюванні з рани виходять пухирці газу.
Діагноз? Тактика і лікування?
17. Хворий 20р. під час тренування /секція вільної боротьби/ одержав перелом лівого стегна в середній третині. Лікувався скелетним витяжінням на протязі 12 днів. Репозиція не настала. Вирішено використати відкритий металоостеосинтез. Витяжіння знято. На 18-й день з моменту травми взятий в операційну. Після розсічення тканин виділені відламки. Є зміщення по ширині і по довжині на 6-7см. Хірург і асистент намагались провести репозицію, але ліквідувати зміщення по довжині не вдалось - "не вистачає сил розягнути відломки".
Як бути?
Відповіді на задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ГРУДНОЇ КЛІТКИ"
1. Ножозе поранення лівої половини грудної клітки. Гемоторакс, кровотеча в плевральну порожнину продовжується, /блідість шкірних покривів, обмороки при вставанні, слабкий і частий пульс, А/Т падає/. Кровотеча служить показанням до термінової торактомії. Уснути джерело кровотечі, провести реінфузію крові із плевральної порожнини.
2. Перелом ІХ ребра зліва, гематоракс. Хворого необідно госпіталізувати в стаціонар. Провести пункцію плевральної порожнини з максимальною евакуацією крові і послідуючим введенням антибіотиків. Операція показана при згорнутому гемотораксі /останній майже завжди нагноюється/.
3. Проникаюче поранення правої половини грудної клітки. Відкритий пневмоторакс. Алкогольне сп'яніння. Необхідно провести правосторонню вагосимпатичну блокаду по Вишневському, накласти на

 
 

Цікаве

Загрузка...