WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

кільця в передньому і задньому відділах. зі зміщенням відломків. Хворий виведений з шоку, зупинена кровотеча. Покази гемодинаміки стабільні.
Подальше лікування і його терміни?
3.Хворнй 40р. при падінні, вдарився лівою половиною тазу об камінь. Встати самостійно не зміг. Скаржиться на болі в місці травми. В області гребеня лівої повздовжньої кістки є припухлість кровонабряк. Пальпація повздовжньої кістки і осьове навантаження різко хворобливі. На рентгенограмі визначається перелом крила клубової кістки /типу Дювернея/.
Як лікувати хворого?
4. Хворий 50р. поступив в клініку з діагнозом перелом кісток тазу типу "метелика" без зміщення відломків, розрив уретри в мембранозному відділі, шок ІІ-го ступеня. Різко перерозтягнутий сечовий міхур. З моменту травми пройшло 2 години. Ваша тактика? Почерговість допомоги.
5. У хворої 18р. діагностоване післяродове розходження симфіза. Лікувалася в ліжковому режимі на протязі 2-х тижнів і носінням бандажу ще на протязі 2-х тижнів. Ходіння з бандажем викликає біль в ділянці лона, втомлюваність нижніх кінцівок. Появилася "качача хода". Клінічно і рентгенологічно визначається діастаз між лобковими кістками біля 2,5-3см.
Причина нестабільності лонного зчленування? Що робити?
6. Хворий 17р. з розбігу перескакував яму, але злякався і різко зупинився. Виник сильний біль в лівій паховій ділянці. Ходити самостійно міг, але легше було йти спиною вперед. При огляді припухлість і гематома в ділянці переднього відділу крила клубової кістки. При пальпації в цій зоні - різка болючість і крепітація. Попередній діагноз? Як лікувати?
7. Хворий 45р. при розвантаженні залізнсдорожної платформи був здавлений колодами. Самостійно рухатися не може. Скарги на біль в лівій паховій ділянці, який посилюється при рухах кінцівкою. Таз візуально звичної конфігурації, відстань від верхньої передньої ості до пупка одинакова справа і зліва. При пальпації помірний набряк і різка болючість в лівій паховій ділянці. Осьове навантаження на таз у фронтальній площині слабо позитивне, а в сагітальній - сумнівне ч-з болючість в ділянці лобка. Довжина кінцівок одинакова. Позитив-ний симптом "прилипаючої п'яти" зліва.
Попередній діагноз Що потрібно для уточнення діагнозу?
8. Хворий 52р. впав з висоти на будові. При поступленні стан важкий. Адинамічний. Шкірні покриви бліді. Артеріальний тиск - 70/40 мм.рт.ст. Пульс нитковидний 120уд. за 1хв. Живіт не бере участі в акті дихання, помірно напружений, болючий в нижніх відділах. Печінкова тупість збережена. Перистальтика кишечника різко послаблена. Пальпація і осьове навантаження на таз болючі. На рентгенограмі кісток тазу визначається перелом типу "метелика" і перелом крила лівої клубової кістки з порушенням цілосності тазового кільця. Інших грубих пошкоджень не виявлено. При поступленні розпочаті протишокові заходи. Внутривенне струйне /в 2 вени/ вливання поліглюкіну, а потім крові з добавленям медикаментозних середників. Одночасно проведена двостороння внутритазова блокада. Через ЗОхв. після початку інтенсивної терапії стан хворого покращився. Пульс 92уд. в 1хв., задовільного наповнення, А/Т - 11О/70. Струйне вливання замінено капельним. Через 10хв А/Т впав до 80/50. П - 106уд. за 1хв.
Попередній діагноз? Що потрібно для уточнення діагнозу? Тактика?
9. Хворий 22р. в бійці, отримав удари чоботом в ділянку промежини
та інші ділянки тазу. Доставлений через 40хв. Скаржиться на сильні болі в лівій паховій ділянці, часті болючі позиви на сечовипускання, неможливість останнього. При огляді - набряк і гематома в ділянці калитки, промежини і статевого члена. Пальпація різко болюча по ходу горизонтальної гілки лівої лобкової кістки. Позитивний симптом "прилиплої п'ятки" зліва. Переповнений сечовий міхур на 5-6см виступає над лоном. В уретрі капля згорнутої крові. Спустити сечу металічним катетером не вдалося із-за болі і механічної перешкоди в сечовому каналі, попередній діагноз? Додаткові методи дослідження?
Задачі до теми: "ПОЛІТРАВМА. МНОЖИННІ І ПОЄДНАНІ ПОШКОДЖЕННЯ"
1. Xворий із закритим переломом обох кісток правого передпліччя в с/3. З четвертого намагання вдалася репозиція відломків. Накладена циркулярна гіпсова пов'язка від в/3 плеча до п'ястно-фалангових зчленувань в Функціонально вигідному положенні. З моменту травми і репозиції пройшла одна доба. З'явилися ознаки ішемічної контрактури. Ваші дії і їх послідовність?
2. Хворий 42 р потрапив у завал при роботі в кар'єрі. Камінням була роздавлена і придавлена ліва нижня кінцівка на протязі 4-х годин. Самопочуття задовільне, артеріальний тиск 110/70мм.рт.ст. Пульс 80уд за 1хв. При вилученні потерпілого із завалу був присутній лікар. Після вивільнення кінцівки настало погіршення стану. Скаржиться на сильні болі в нозі. Неспокійний. Шкірні покриви бліді. Артеріальний тиск впав до 80/50мм.рт.ст. Пульс слабкого наповнення 130уд. за 1хв. Хворий покладений на носилки і терміново транспортований в стаціонар. В чому причина погіршення стану хворого? Як поступати з таких випадках?
3. Хворий 45р. з переломом обох кісток правої гомілки лікувався консервативно - була накладена циркулярна гіпсова пов'язка на 3 місяці. Гіпс знятий. На контрольній рентгенограмі стан відломків добрий, кістковий мозоль виражений слабо.
Як далі лікувати хворого?
4. Хірург, оперуючи хворого по причині перелому ліктьового відростку, провів остеосинтез металевим шурупом. На контрольній рентгенограмі між відломками визначається діастаз 2-3мм.
Через день, виконуючи аналогічний остеосинтез по птичині перелому медіальної лодижки, хірург постарався максимально закрутити шуруп у відломки, але на контрольній рентгенограмі знову виявлено діастаз в 2-3мм.
В чому причина збереження діастазу між відломками?
5. Чоловік 36р. мав перелом правого плеча в середній третині. Лікувався скелетним витяжінням впродовж 4 неділь, потім лонгетою по Турнеру, яка зламалась і через 2 неділі була замінена новою. Ще через 2 неділі проведено контрольну рентгенографію - кістковий мозоль майже відсутній. Накладена гіпсова пов'язка на 4 неділі, потім на 6 і останній раз ще на 6 неділь. Після ліквідації іммобілізації виражена атрофія м'язів правого плеча і надпліччя, рухи качання в зоні перелому. На рентгенограмах прослідковується щілина між відламками, кінці їх розширені, кістковомозкові канали зарослі.
Ваш діагноз? Причини ускладнень?
6. Хвора 19р. впала з мотоцикла 35хв тому. Є широка скальпірована рана, по передньо-внутрішній поверхні лівої гомілки. Після хірургічної обробки і з'єднання країв шкірних шматочків виявлено дефект 8х6 см. Дном рани в зоні дефекта є великоберцева кістка. Назвіть можливі варіанти закриття дефекта.
7. Хвора 30р. поступила через 40хв. після травми. Права рука потрапила в станок. Стан важкий. Діагностований перелом плеча в с/3 і відкритий перелом обох кісток передпліччя в с/3, скальпірована рана тилу передпліччя і нижньої третини

 
 

Цікаве

Загрузка...