WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Сформулюйте діагноз,вкажіть вид пошкодження по автору. Лікування?
8. Хворому стіною придавило ногу в положенні максимального поворотувсередину, приведення і згинання підошви. Гомілксвоступневий суглоб деформований, стопа відхилена всередину, шкірні покриви в області кісточок і передньої поверхні гомілковоступневого суглобу білого кольору. При пальпації допереду від зовнішньої кісточки виявлено вип'ячування щільної консистенції, рухи в гомілковоступневому суглобі неможливі. Пальпація суглобу болюча, крепитації не виявлено. Попередній діагноз? Лікування і його особливості?
9. Хворому 22р. після невдалого стрибка з висоти 2,5м було поствлено діагноз розтягу ахілового сухожилля з частковим його розривом. Гіпсова іммобілізація терміном в 1 місяць і наступне консервативне лікування на протязі 6 неділь до успіху не привели. На даний час
відсутнє активне згинання стопи. При пасивному тильному згинанні напруження ахїлового сухожилля не виникає і навіть навпаки в цій області з'являється западання м'яких тканин. Встати на носочки пошкодженої кінцівки хворий не може. Ваш діагноз? Що робити?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ХРЕБТА"
1. Хворий 36р. впав з висоти 2,5м на голову. В результаті травми відбувся компресивний перелом тіла 4-го шийного хребця, без пошкодження спинного мозку. Перелом стабільний. Як лікувати хворого?
2. У хворого 40р. перелом 12-го грудною хребця з повним переривом спинного мозку на рівні. Назвіть основні напрямки в лікуванні спінальних хворих.
3. Хворий. 24р. лікувався функціональним методом по Древинг-Гориневській по причині компресивного перелому, ІІ-го
поперекового хребця. В стаціонарі знаходився впродовж 70 днів. "Ластівку" втримує біля 5хв Виписується додому. Рекомендації при виписуванні. Коли дозволити хворому сидіти?
4. Хворий 42р. отримав удар палкою по спині. Скаржиться на гострі болі в поперековому відділі хребта, які посилюються при найменшому напруженні м'язів. При огляді виявлені припухлість і кровонабряк в області ІІІ-ІV поперекових хребців. Пальпація гостро болюча особливо по внутрішньому краю довгих м'язів спини справа. Пальпація остистих відростків помірно больова. Симптом осьового навантаження на хребет негативний. Попередній діагноз? Тактика і лікування?
5. Хворий 55р. поступив з діагнозом компресивного перелому 12-го грудного хребця. На рентгенограмі виявлено зниження тіла хребця на 1/4 висоти. Хворий гіпертонічною хворобою. Беручи до уваги вік хворого і рівень пошкодження, вирішено використати метод одномоментної реклінації по Девісу. Чи правильно вибрано метод лікування?
6. Хвора 32р. при різкому гальмуванні машини відбулося форсоване згинання в шийному відділі хребта, виник гострий біль на задній поверхні шиї. При огляді виявлено припухлість в зоні остистих відростків С4-5. Пальпація різко болюча, в між остистих проміжках кінчик пальця вільно проникає між відростками. Намагання розгинання в шийному відділі хребта викликає гострий біль. На рентгенограмі кісткових пошкоджень не виявлено. Ваш діагноз? Лікування?
7. Хворий 24р. впав на ноги з балкона 4-го поверху. Відчув різкий біль в спині, через який самостійно не зміг встати. При огляді попомічено гладкість лордозу в поперековому відділі, видиме напруження м'язів по типу "віжжів", які сходяться до І-го поперекового хребця. Рух в поперековому відділі різко обмежений через сильні болі. Осьове навантаження позитивне. Пальпація остистих відростків, больова в зоні з ХІІ-го грудного по ІІІ-й поперековий, особливо при пальпації остистих відростків з одночасним намаганням підняти розігнуті ноги. Ознак пошкодження спинного мозку немає.
Попередній діагноз? Що необхідно для вибору методу лікування? З чого почати лікування?
8. Хворий 20 р. 6 місяців тому назад мав стабільний перелом компресивний 12-го грудного хребця. Зниження переднього відділу висоти хребця було на 1/4 висоти тіла. Лікувався функціональним методом в стаціонарних умовах впродовж 2,5 місяців. На даний час скарг немає, тонус м'язів добрий. Ластывку тримаэ впродовж 4-х хвилин. Наполягає на виписці на роботу. Спецыальність - автослюссар. Як
бути?
9. Хвора 52р. ремонтуючи квартиру впала з висоти 1м на ягодиці. Виник різкий біль в спині. Тяжко доповзла до дивана. В положенні лежачи болі значно зменшились. На наступний день намагалась продовжити роботу але не змогла через сильні болі в поперековому відділі хребта, які посилювались у вертикальному положенні, при нахилах допереду, підніманні вантажів і іррадіювали в бедро. Лікар, промацуючи області хребта, поставив діагноз: забій. Вказане лікування (тепло, розтирання) не зменшило болю. Повторний огляд в поліклініці. Провірено осьове навантаження в положенні стоячи різко позитивне. На рентгенограмі визначається зниження висоти тіла першого поперекового хребця в передньому відділі на 1/2 висоти і його фрагментація. Порушена і вдавлена верхня заключна пластинка. Кутовидний кіфоз на рівні першого поперекового хребця
Назвіть, помилки, Які допущені при огляді хворої який спосіб лікування вибрати?
10. Хворий 42р. скаржиться ва болі в поперековому відділі
хребта іррадіюючі в нижні кінцівки, швидку втому часті приступи радикуліту. В анамнезі - травма в автокатастрофі 6 років тому. Після події лікувався в стаціонарі впродовж 3 неділь по причині струсу мозку І-го ступеня, переломів VІ-VІІ-VІІІ ребер справа. Боліла спина. Лікуючий лікар пояснив болі забоєм. Через рік після травми захворів радикулітом, по причині якого 4-5 разів на рік лікувався амбулаторно і в стаціонарі. Болі повністю не зникають. В період останньої госпіталізації проведено ренгенограму, виявлено зниження тіла ІІ-го хребця поперекового відділу на 2/3 висоти. Останній трохи відхилений до переду. Структура збережена.
Ваш діагноз? З чим диференціювати дану патологію?
11. Хворий 17р. пірнаючи вдарився головою до дна ріки. Відчув різкі болі в шиї. Важко добрався на берег. Помічено короткочасну слабість в руках. При огляді: лордоз шийного відділу хребта відсутній, хворий підтримує голову руками. Рухи в шийному відділі хребта різко обмежені. Позитивний симптом осьового навантаження. Пальпація остистих відростків болюча в зоні С4-5-6. Тонус м'язів, сухожильні рефлекси, шкірна чутливість справа і зліва одинакові. На рентгенограмі шийного відділу хребта в двох проекціях кісткової патології не виявлено. Помітне зникнення лордозу.
Ваш діагноз? Як бути?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ТАЗУ"
1. Хворий 42р. був збитий машиною. Скаржиться на болі в лівій половині тазу в передньому відділі. Таз звичайної конфігурації, визначається припухлість в лівій паховій області. Там також різкий біль при пальпації. Позитивні симптоми Габая, Ларрея, "прилиплої" п'яти на рентгенограмі виявлено перелом обидвох гілок лонної кістки без зміщення відломків. Як лікувати хворого?
2. У хворого 30р. діагностований перелом осторонній вертикальний з порушенням безперервності тазового

 
 

Цікаве

Загрузка...