WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

мав травму колінного суглооу біля 3 років тому, з причини якої лікувався амбулаторно впродовж 2місяців, На даний час турбує непостійність і помірні болі в правому колінному суглобі, Періодично щось заклинює і рухи а суглобі стають неможливі. Ці порушення хворий усуває качаючими і ротаційними рухами гомілки. "Щось хрусне, і суглоб починає працювати". Болі посилюються під чаз спуску по сходах /симптом В.П.Перельмана/. При огляді відзначається атрофія м'язів стегна, особливо внутрішнього широкого і більш чітке напруження портняжного м'яза в момент піднімання прямої ноги /симптом В.Д.Чакліна/. Рухи в коліннему суглобі в повному об'ємі. Позитивний симптом "передньої висувної шухляди". Є виражене патологічне відхилення гомілки назовні. Якщо зігнути ногу в колінному суглобі і надавити в зоні суглобної щілини з внутрішньої сторони, болю немає. Але, якщо провести ті ж дії з одночасним розгинанням кінцівки - виникає біль /симптом Н.І.Байкова/. Позитивиний симптом Є.В.Ковальова - при одночленній зовнішній активній ротації нижніх кінцівок виникає біль з внутрішньої сторони суглоба в проекції суглобної щілини на стороні пошкодження. Ваш діагноз? Тактика?
11. Хворий 34р. рік тому провів остеосинтез лівого стегна стержнем ЦІТО з причини його перелому в нижній третині. Велика тазостегнова пов'язка на три місяці. Після ліквідації іммобілізації виявлено зрослий перелом, але є порушення функції колінного суглоба.
Об'єм активних і пасивних рухів не перевищував 50. Впродовж 6 місяців проводилось консервативне лікування: сольові ванни, грязеві аплікації, електрофорез з ронідазою, озокерит, ЛФК, механотерапія, масаж і ритмічна гальванізація м'язів, водолікування. Отримував санаторно-курортне лікування: сольові ванни, грязеві аплікації, механотерапія. В результаті проведеного лікування об'єм рухів в колінному суглобі не збільшився. При огляді виявлена атрофія лівого стегна. По зовнішній стороні є втягнутий післяопераційний рубець. Намагання зміщення м'яких тканин стегна вверх, вниз і навколо кістки визначає обмеження рухомості шкірно-фасціального футляру стегна. Надколінник дещо зміщений доверху і назовні по здавленню зі здорової сторони. Активна і пасивна його рухомість різко обмежені.
При намаганні активного розгинання гомілки визначаєтьая напруження 4-х голового м'яза стегна до межі середньої і нижньої третини на дальші відділи воно не поширюється /симптом порушення тонусу м'яза/. Активне і пасивне згинання гомілки до кута 1700, розгинання -1850. /деяка рекурвація/. На рентгенограмі стегна і колінного суглобу визначається кістковий мозоль периостального типу,в його зоні є втягнення м'яких тканин. Надколінник зміщений доверху і назовні. Де формовано трикутний просвіт над ним /симптом ковзжка/. Кут нахилу надкодінника зменшений до 120.
Ваш діагноз? Причина розвитку ускладнень і подальша тактика?
Задачі до теми:"ПОШКОДЖЕНКЯ ГОМІЛКИ"
1. Хворий 42р. поступив з діагнозом спіральний перелом обидвох кісток правої гомілки на межі середньої і нижньої третини зі зміщенням відломків по довжині і ширині. Накладено скелетний витягувач на п'яткову кістку, вантаж 6кг. Через одну добу на контрольній рентгенограмі стан відламків покращився але зміщення по довжині залишилося значним, біля 4см. Збільшено вантаж до 9кг. Рентгенконтроль через день - зміщення по довжині залишається в межах 2см, додатково вантаж до 11кг. Після закінчення доби провели рентгенографію гомілки. Виявлено діастаз між відломками в межах 1-1,5см. Зменшено вантаж на 3кг. Через 24 год. рентгенологічно виявлено зміщення відломків по довжині в бік скорочення сегмента на 2см.
Чому не виконується репозиція? Чи не занадто часто проводяться рентгенологічні дослідження і як цьому запобігти?
2. Хворий 26р.поступив з причини поперекового перелому кісток лівої гомілки в середній третині із незначним зміщенням відламків. Після введення в місце перелому 30мл 1%р-ну новокаїну накладена циркулярна пов'язка від середньої третини стегна до кінця пальців На контрольній рентгенограмі стан відломків по довжині та ширині попередній, але є кутовидне викривлення /200/, кут відкритий до переду. Як бути?
3. Хворий 19р. впав з мотоцикла. Діагностований перелом лівої малогомілкової шістки у верхній третині /під головкою/. Крім того, у хворого порушились активні рухи стопою - відсутнє розгинання, відведення і пронація. Визначається гіпестезія на передньо-зовнішній поверхні нижніх двох третин гомілки і внутрішньому боці стопи. Чим ускладнився перелом?
4. Хлопчик 14р. потрапив під трамвай. Поступив з відривом правої нижньої кінцівки на рівні середньої третини гомілки. Виведений зі стану шоку. Є умови для виконання первинної ампутації.
Які важливі етапи необхідно виконати при відсіченні кінцівки на цьому рівні?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ГОМІЛКОВОСТУПЕНЕВОГО СУГЛОБУ І СТОПИ"
1. Хворому 30р. на стопу впала деталь вагою біля 10кг. При огляді визначено припухлість в зоні І-ІІІ плюсневих кісток, хворобливість при пальпації, деформація кісток відсутня. Потягування за І-ІІІ пальці і надавлювання по вісі дає гострий біль. Попередній діагноз? Лікування?
2. Спортсменка 19р.під час тренування відчула хрускіт і гостру біль по задній поверхні правого гомілковоступеневого суглобу. При активному згинанні стопи натягування ахілового сухожилля не визначається. Згинання підошви різко послаблене. На носок встати не може. Ваш діагноз? Лікування?
З. У жінки 32р. діагностовані косі переломи основних фалангів ІІ-ІІІ-ІV пальців правої стопи зі зміщенням відломків. Який спосіб лікування вибрати?
4. У хворого 33р. діагностований компресований перелом правої п'яткової кістки, п'ятково-таранний кут біля 50.
Як лікувати хворого?
5. У хворого діагностований пронаційно-абдукційний перелом обох кісточок і заднього краю великогомілкової кістки. Закритим
шляхом підвивих знешкоджено, відламки співставлено.
Який вид іммобілізації застосувати і на який термін?
6. Хворий 22р. лікувався в поліклініці по причині перелому латеральної кісточки. Була накладена лонгета V-пjдібної форми на 4 тижні. Після зняття іммобілізації і вантажу на нозі з'явились інтенсивні болі в гомілковоступневому суглобі набряки. Кінцівкою користуватися не може. На контрольній рентгенограмі виявлено консолідований перелом зовнішньої кісточки розходження вилки дистального міжгомілкового синдесмозу, підвивих стопи до зовнішньої сторони. Можливі причини помилок в первинному діагнозі? Як лікулавати хворого?
7. Хворий 44р. підсковзнувся і підвернув праву стопу до внутрішньої сторони. Скаржиться на болі в гомілковоступневому суглобі і неможливість навантаження на кінцівку. Суглоб гостро оточений, деформований. При пальпації виражена болючість і крепетація в області медіальної і латеральної кісточок. На рентгенограмах визначається перелом внутрішньої кісточки із лінією злому, яка іде косо вверх зовні всередину, поперековий перелом верхівки зовнішньої кісточки.

 
 

Цікаве

Загрузка...