WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

автомобілем. Скаржиться на болі і порушення функції лівоїнижньої кінцівки. Стегно кутоподібно зігнуте у в/З, набрякле. Визначається патологічна рухомість, крепітація, порушення звукопровідності. Дистальний відділ ротований назовні. На рентгенограмі - підвертельний перелом стегнової к-ки. Лінія перелому йде косо від малого вертела по діафізу, приблизно на 6см донизу. Куди змістилися відламки? Як лікувати хворого?
2. У хворого клінічно і рентгенологічно діагностовано перелом стегна в н/3. Назвіть зміщення відломків. Небезпечні ускладнення при даному переломі і як їх уникнути?
3. У хворого діагностовано перелом медіального виростка лівого стегна без зміщення відломків. Як лікувати хворого?
4. Хворому 72-х років виконаний закритий остеосинтез шийки лівого стегна трехлопасним цвяхом з великою діафізарною накладкою з приводу підголовочного перелому.
Як вести хворого в післяопераційному періоді?
Які ускладнення травми можна чекати?
5. Хвора 62р. поступила в дільничу лікарню з приводу варусного черезшийкового перелому лівого стегна. Стан задовільний. Є показання до оперативного втручання, але умов в лікарні немає. Як бути?
6. Хворий 22р. впав з висоти 4м на відведену праву ногу.Діагностовано вальгусний вколочений черезшиєчний перелом стегна. Як лікувати хворого?
7. Хворий 19р. Вискочив на ходу з трамваю. В результаті падіння - закритий черезвертельний перелом правого стегна з незначним зміщенням відломків. Як лікувати хворого?
8. Хворий 23 років, фрезерувальник, травму отримав в автокатастрофі. Скаржиться на болі в лівому кульшовому суглобі. Лежить на спині. Вираженість лордозу з поясничному відділі. Ліва нога злегка зігнута, приведена і ротована назовні. Відмічається вкорочення функціональне на 6см кінцівки зліва, анатомічна довжина однакова з обидвох сторін. Пальпаторно - западання під пупартовою зв'язкою зліва і вип'ячування над ділянкою вертлужної впадини ззаду. Рухи різко обмежені, болючі, Позитивний симптом "пружини". Ваш діагноз? Тактика і лікування?
9. Хворій 67р. лікувався в стаціонарі методом скелетного витягу з приводу черезвертельного перелому лівого стегна на протязі 2-х місяців. Потім 2 місяці ходив на милицях, не навантажуючи кінцівку. Наступила консолідація, але на ногу стати не може. Розвилася еквінусна установка стопи - контрактури в гомілковоступневому, Шопаровому і Ліс-Франка суглобах.
Назвіть можливі причини розвитку деформації стопи?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ КОЛІННОГО СУГЛОБУ"
1. У хворого 26р. діагностовано перелом лівого надколінника. На рентгенограмі в прямій проекції зміщення відломків не визначається. В бічній проекції є зміщення відломку дозаду на 5-6мм.
Який спосіб лікування виблати і чому?
2. Хворий 62р. поступив по причині оскольчатого перелому лівого надколінника зі зміщеням відломків. Під час операції вияснилось, що трансосальний остеосинтез провести неможливо через наявність великої кількості малих осколків частина з яких не фіксована до м'яких тканин. Останні мають значні порушення. Намагання з'єднати відломки накладанням кисетного шва за м'які тканини не завершилась успіхом. При затягуванні шва проходить зміщення і вивих кісткових фрагментів.
Як бути?
3. Хворий 25р. впав з висоти 3,5м на випрямлені ноги. Скаржиться на болі в лівому колінному суглобі, більше з зовнішньої сторони. Кінцівка займає вальгусне положення. Контури суглоба згладжені через набряк. Пальпаторно визначається різка, хворобливість в області зовнішнього мищелика стегна і випот в колінному оуглобі /флюктуація, надколінник балотує/. Позитивний симптом осьового навантаження. Рухи в колінному суглобі можливі, обмежені через біль. При пасивному згинанні помітний хрускіт.
Попередній діагноз? Тактика?
4. У хворого 22р. діагностований розрив внутрішньої бокової зв'язки лівого колінного суглоба, гемартроз. З часу травми пройшло 4год.
Попередній діагноз? Тактика?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ КОЛІННОГО СУГЛОБУ"
6. Слюсар 35р. проводив ремонт машини сидячи навприсід. При різкому підйомі виник гострий біль з внутрішньої сторони правого колінного суглобу, активні і пасивні рухи в ньому стали неможливі. Поїхав додому, де на колінний суглоб був накладений компрес. Зранку звернувся в поліклініку.
Суглоб оточений контури його згладжені. Пальпаторно визначається наявність вільної рідини, надколінник балотує, локальна хворобливість з медіальної сторони правого колінного суглобу на рівні суглобної щілини. Рухи гомілки обмежені: пасивні пасивні розгинання можливі лише до кута 1600 Повне рзгинання неможливе через різкий біль і відчуття механічної перепони в суглобі. Відхилення гомілки, до середини посилює біль /симптом Бурхардта/. На рентгенограмах колінного суглобу патології не виявлено.
Ваш діагноз? Тактика?
7. Хворий 19р. впав під час швидкого бігу і вдарився коліном до кута каменя. Відчув різкий біль в колінному суглобі. Самостійно встати не міг через біль і непостійність кінцівки. Активне розгинання в колінному суглобі відсутнє, пасивне збережене. Суглоб оточений. Надколінник зміщений доверху. Пальпаторно відзначається западання нижче колінної чашечки і відсутність тонуса м'яких тканин при скороченні 4-х голового м'яза стегна. На рентгенограмах обидвох колынних суглобів виявлено високе розміщення надколінника на враженій стороні. Інших змін немає. Ваш діагноз? Лікування?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ КОЛІННОГО СУГЛОБУ"
8. Хвора 27р. звернулась з причини болю в лівому колінному суглобі і прогресуючого викривлення. 5 місяців тому мала перелом внутрішнього мищелика лівої гомілки. Була накладена гіпсова лонгета на 3 тижні. Болю не було. Після цього терміну розпочала розробку рухів у суглобі і поступове навантаження на кінцівку. 7 днів ходила з однією милицею, а потім без додаткових засобів. Враховуючи характер роботи /економіст/, до роботи приступила через 6 тижнів з моменту травми. Два місяці помітила викривлення в колінному суглобі, яке за останній час помітно збільшилось. Рентгенологічно є деформація у вигляді зсідання нутрішнього мищелка гомілки, перекіс суглобної щілини.
Назвіть основні причини виникнення деформації? Що робити?
9. Хокеїст 22р. після гри відчув болі в правому колінному суглобі. Обставини травми не знає. При огляді лікарем команди виявлено помірний набряк і хворобливість при пальпації по зовнішній поверхні колінного суглоба, більше виражене в зоні надмищелкового стегна. Згинання і розгинання в колінному суглобі в повному об'ємі. Пошкодження зв'язкового апарату не відзначається. Раніше суглоб не турбував. На рентгенограмі колінного суглобу, в двох проекціях виявлено кругле утворення кісткової консистенції з чіткими контурами, розмірами біля 7мм в діаметрі, розміщене ззаду від мищелків стегна, дещо вище від суглобної щілини. З діагнозом "суглобна мишка" направлений в клініку для вирішення питання про оперативне лікування.
Ваш діагноз? Тактика?
10. Хворий 32р.

 
 

Цікаве

Загрузка...