WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

При активному напруженнідвохголового м'язу плеча, визначається западання у верхній частині, зниження тонусу, помірна болючість. Діагноз? Лікування в молодих і старших людей?
7. У хворого діагностований розгинаючий надвиростковий перелом правого плеча. Після двох закритих репозицій залишається зміщення відломків. Як бути? Термін лікування?
8. Хворий отримав удар у в/З лівого плеча. Клінічне і рентгенологічне пошкодження кісток не виявлено. Поставлено діагноз забою плеча. Повторно звернувся зі скаргами на порушення функції. При старанному обстеженні - відсутність активного розгинання передпліччя, кисті і її першого пальця на стороні пошкодження. Зникла шкірна чутливість по задній поверхні плеча, передпліччя і на радіальній половині тилу кисті, включаючи ос-новні фаланги перших 2,5 пальців. Нема сухожильного рефлексу з трьохголовим м'язом плеча. Визначте пошкодження і тактику.
9. У хворого діагностований спіральний перелом правого плеча в с/3. Який спосіб лікування вибрати?
Задачі до теми: "ТРАВМАТИЧНІ ВИВИХИ"
1. У хворого підтаранний вивих стопи назовні. Коли провести
вправлення стопи? Які ускладнення виникають при невправленому
вивиху?
2. Хворий 75р. поступив у клініку з приводу вивиху лівого плеча 2-х місячної давності. Плече злегка відведене, активні і пасивні рухи обмежені, помірно болючі. Хворий переніс ішемічну хворобу серця, хворіє атеросклерозом судин головного мозку, гіпертонічною хворобою ІІст.
3. Хвора 23р., поступила з вивихом плеча 7-ми денної давності. Під місцевою анестезією проведені спроби вправлення плеча методом Кохера, Дженалідзе, Гіпократа. Успіху не досягнуто. Що робити лалі?
4. Хвора 18р., впала на витягнуту руку. Різкий біль і порушення функції в правому ліктєвому суглобі. Суглоб деформований, під шкірою ззаду виступає ліктєвий відросток. Передпліччя вкорочено. Порушені трикутник і лінія Гютера. Позитивний симптом пружинячого опору. Діагноз? Лікування?
5. У хворого вивих в суглобі Шопара і перелом латеральної клино-видної кістки без зміщення, Стопа деформована, набряк. Під місцевою анестезією проведено 2 спроби вправлення, безрезультатно. Основні тактичні помилки? Що зробити?
6. В результаті падіння з третього поверху у хв. центральний вивиж правого стегна. Потерпілий виведений з шоку, подальша тактика?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ЛІКТЕВОГО СУГЛОБУ"
1. Хвора, 26 р. впала на розігнуту руку. Різкий біль в ліктевому суглобі. В ділянці головки променевої кістки припухлість, локальна рухливість при пальпації. Рухи обмежені через біль. На рентгенограмі - перелом головки променя без зміщення відломків. Лікування? Тактика при осколочних переломах у дорослих і дітей?
2. Хвора 48р. машиністка, Скарги на біль в лівому ліктьовому суглобі, слабість кисті. Хвора біля 10 днів. Травми в анамнезі немає. При огляді: ліктьовий суглоб не змінений, активні і пасивні рухи в повному об'ємі. Бзлючість в зоні внутрішнього надвиростка плеча. Болюче активне долонне згинання кисті, пронація передпліччя і його пасивна супінація. При цих рухах - біль в ділянці медіального надвиростка. Ваш діагноз? Лікуання?
3. Хвора 17р., впала на зігнутий правий ліктьовий суглоб, відчула сильний біль. Суглоб деформований, значно набряклий. Трикутник і лінія Гютера збережені, порушений признак Маркса. На рентгенограмі - перелом плеча. Лінія - злому іде косо знизу і ззаду, до переду і доверху над виростками плеча. Центральний відломок зміщений дозаду і всередину, перифе-ричний - допереду і назовні. Кут між відламками відкритий допереду і всередину. Діагноз? Лікування?
4. Хвора 19р., впала на зігнутий ліктьовий суглоб. Різкий біль в зчленуванні, обмежене розгинання. Контури суглобу згладжені за рахунок набряку. При пальпації - широке більш 1,5см щілиноподібне западіння і виражена болючість в ділянці ліктьового відростка. Порушені трикутник і лінія Гютера. Пасивні і активні рухи обмежені ч-з біль. Важ діагноз? Лікування?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ПЕРЕДПЛІЧЧЯ"
1. Xвора 63р., впала на розігнуту в променевозап'ястному суглобі руку. Скаржиться на болі і неможливість рухів у правому пременевозап'ястному суглобі. Дистальний відділ передпліччя штикоподібно деформований, оточеннй. Пальпація різко болюча. На рентгенограмах визначається, перелом променевої кістки в зоні дистального метаепіфізу, лінія злому проходить горизонтально.
Сформулюйте діагноз. Назвіть типові зміщення відломків і лікувальні маніпуляції по відновленню сегмента.
2. Хвора 36р. при падінні вдарилась передпліччям до металевої ого рожі. Відчула різкий біль в руці. При огляді є припухлість в середній третині передпліччя по внутрішньому краю, біль при пальпації ліктьової кістки, крепитація.
Діагноз? Лікування?
3. Дитина 2р. падала під час ходьби, але була утримана мамою за ліву руку. Пройшла надлишкова ротація передпліччя, Дитина плаче, схаржиться на болі в передпліччі, не згинає руку в ліктьовому суглобі. При пальпації визначається легка припухлість по передній поверхні ліктьового суглобу, активне і пасивне згинання неможливе через різкі болі. На рентгенограмах лівого ліктьового суглобу і передпліччя в стандартних укладках патології не виявлено. Ваш діагноз? Лікування?
4. Хвора 36р. звернулася в клініку з діагнозом Травма п'ятилітньої давності. Крім того, хвора скаржиться на наявність вип'ячування в області променево-зап'ястного суглобу, що обмежує його функцію. Деформація виникла після травми.
Клінічно і рентгенологічно визначається несправжній суглоб правої променевої кістки в середній третині. Взоні променево-зап'ястного суглобу стоїть до тилу і дозовні головка ліктьової кістки. Остання відносно рухома. Кисть відхилена в променеву сторону. Вказати діагноз минулого пошкодження. Лікування?
5. Хворий 37р. одержав таавму в катастрофі. Діагностований перелом обох кісток передпліччя на рівні середньої і нижньої третини зі зміщенням відпомків.
Яке пололження займуть центральний і периферичний відломки променевої кістки? Іммобілізація, термін?
6. У хворого діагностований перелом променевої кістки зі зміщенням
відломків на рівні верхньої третини.
Вид і причини зміщення? Лікування?
7. Хворий 35 р. впав на розігнуту праву руку. Відчув сильний біль в передпліччі, перестав функціонувати ліктьовий суглоб. Передпліччя дещо вкопочено, оточено у верхній третині і в області ліктьового суглобу. Рухи в останньому різко обмежені, при намаганні рухів - біль і відчуття перепони по передньозовнішій поверхні суглоба. Пальпаторно в цій зоні визначається вип'ячування. На межі верхньої і середньої третини ліктьової кістки визначається болючість, патологічна рухомість і крепітація. Попередній діагноз? Лікування?
8. У хворого 20р. є згинаючий перелом лівої променевої кістки в типовому місці /перелом Сміта/. Назвіть зміщення відломків. Як лікувати хворого?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ СТЕГНА"
1. Хворий 37р., збитий

 
 

Цікаве

Загрузка...