WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

тканинний гамачок, кінці якого фіксують до балканських рам. Відстань між рамами повинна бути не менше ширини тазу. Між хребтом і щитом ліжка необхідно зберігати щілину не менше 7-10 см. З 3-го і 5-го дня, а при травматичних розривах - після стихання болей/ приступають до лікувальної гімнастики для м'язів тазового поясу. На область лонного зчленування назначають фізіопроцедури /електрофорез з кальцієм, фосфором, ультразвук/, які сприяють регенерації. Термін фіксації 6-8 неділь. В випадку невдачі оперативнелікування.
6. Судячи по характерному механізму травми, клінічним проявам, позитивному симптому "заднього ходу", у хворого є відрив верхньої передньої ості зліва. Необхідно провести блокаду місця перелому 1%р-ном новокаїну в кількості 10-15 мл. Хворого покласти на щит в положенні по Волкову /"жаби"/ чи поставити кінцівку на стороні пошкодження на функціональну шину терміном на 4 неділі. Працездатність відновлюється через 1,5-2,5 місяця.
7. Можна подумати про наявність у хворого перелому горизонтальної
гілки лонної кістки зліва. Для уточнення діагнозу необхідно провести рентгенографію кісток тазу, яка дає конкретні відомості про характер перелому. Пошкодження переднього півкільця тазу можуть супроводжуватися розривом сегчового міхура, тому непослідовність його видільної
функції є обов'язковою. Крім того, потрібно старанне клінічне дослідження з метою виключення травматизації органів черевної порожнини тим більше, що напружені м'язи живота /прикріплюються до лонних кісток!/ ускладнюють клінічну картину.
8. Перелом кісток тазу, травматичний шок, внутрішня кровотеча. На останнє вказує повторне "безпричинне" падіння аретріального тиску. Для уточнення діагнозу необхідне клінічне обстеження, яким необхідно виключити грубіпошкодження з вираженою шокогенною зоною. Дуже вижливою ознакою внутрішньої кровотечі може служити наявність вільної рідини в черевній порожнин, яку можна визначити перкуторно, при ректальному дослідженні - звисання заднього зводу, шляхом пункції черевної порожнини чи лапароцентезу. В сумнівних випадках показано, лапаротомія.
При встановленні діагнозу внутрішня кровотеча необхідно терміново провести лапаротомію, ліквідувати джерело кровотечі, виповнити кровотечу.
9. Перелом горизонтальної гомілки лонної кістки зліва, розрив уретри. Хворому необхідно провести лівосторонню внутрітазову блокаду по Школьнікову-Селіванову /400 мл 0,25% р-ну новокаїну/. Потім виконати рентгенографію кісток тазу і зростаючу уретрографію. Для останньої необхідно покласти хворого на спину під кутом 30о до площини стола. На стороні, відхиленої від стола, нога витягнута, на прилягаючій до стола - зігнута в тазостегновому і колінному суглобах і відведена назовні. Статевий член натягують паралельно стегну зігнутої ноги і заповнюють сечовипускний канал з шприца з наконечником 10%р-ном сергозина.
Намагання катетеризації з метою діагностики розриву уретри і випорожнення сечового міхура треба рахувати помилкою.
Катетеризація уретри з діагностики небезпечна і безцільна. Вона наносить додаткову травму, сприяє розвитку інфекції і, якщо вдається, то діагноз цим не уточнюється.
Відповіді до задач на тему: "ПОЛІТРАВМА. МНОЖИННІ І ПОЄДНАНІ ПОШКОДЖЕННЯ"
1. Допомога може бути надана по наступним етапам:
1. Розсікти пов'язку по довжині і спустити її. 2.3няти пов'язку, розігнути передпліччя до кута 110-120о,провести футлярну блокаду плеча по Вишневському, гіпотермія кінцівки, іммобілізація в розігнутому положенні. Якщо на протязі 1-2 годин кровообіг не відновиться, необхідно перейти де наступного етапу допомоги. З. Лампасні розрізи шкіри, підшкірної клітковини і фасцій. 4. Розвести м'язи, ревізія судинно-нервового пучка. Після хірургічних дій зшивають тільки шкіру.
Примітка: кожний наступний етап виконується тільки при невдачі попереднього здавлення.
2. У хворого синдром здавлення лівої нижньої кінцівки. В результаті невмілих дій лікаря розвинулась "турнікетний" шок і настало різке погіршення стану. Як повинен вчинити лікар? Накласти джугт на пошкоджену кінцівку і тільки потім вибрати хворого із завалу,терміново госпіталізувати,іммобілізувати ногу транспортною шиною. В стаціонарі кінцівку туго забинтувати еластичним бинтом і почати її охолодження. Одночасно провести футлярну новокаїнову блокаду вище джгута /0,25%р-н новокаїну-500 мл/ і почати протишокову терапію. Повільно зняти джгут! Аналіз сечі на міоглобін.
Неможна ліквідувати здавлення чи зняти довго лежачий джгут з розможенної кінцівки, попередньо не зробивши футлярної новокаїнової блокади і не почавши протишокових дезинтоксікаційних міроприємств. Це може привести до раптової смерті хворого.
3. Накласти глуху безпідстилкову пов'язку ще на 2-3 місяці. За цей період лікування загальноукріпляючого типу і стимулююче остеогенез: повноцінне лікування, перебування на свіжому повітрі, ранкова гімнастика. При доброму співставленні відломках і поперечній лінії злому дозволити приступати на іммобілізовану кінцівку. Цю можливість необхідно врахувати при накладанні гупсової пов'язки - виготовити добрий підстопник і каблук. Щоденно проводити зайняття гімнастикою статичного типу для фіксованої кінцівки.
Назначити загальне ультрафіолетове опроміннення, препарати кальцію внутрішнього /глюконат кальцію,хлорид кальцію/,ін'єкції екстракта алое по 2 мл на протязі 30-45 днів. Провести курс лікування анаболічними гормонами /ретаболіл - 1 мл, ін'єкції повторити на 14-й і 21-й день/.
4. Напевно,хірург допустив невелику технічну помилку. При згвинчуванні двох фрагментів між ними залишається щілина на 1-2 "нитки" різьби, так як шуруп,врізається обертом одночасно в два тіла і дещо відштовхуе периферичний вілломок. Щоб щільно скрутити відломки,отвори в фіксуючому фрагменті повинно бути більше діаметра шурупа, але не пере вищувати рсзміров його головки. Робиться це наступним чином: співставляють відломки і їх просверлюють. Виймаючи сверло і приводячи його через пер периферичний відломок, роблять декілька рухових, колових рухів до потрібних розмірів. Вставляють шуруп і щільно згвинчують кісткові фрагменти.
5. У хворого сформувався несправжній суглоб правог плеча. Причиною
його виникнення, в першу чергу, треба рахувати недодержання термінів
фксац,а також неповноцінну,часто змінну іммбілізацію. Другою причиною є те, що в стадії повільної консолідації перелому не були використані ресовини, стимулюючі остеосинтез /ЛФК, фізіотерапія, медикаментозні препарати/. Крім того, не очікуючи виникнення такого суглобу,нобхідно було використати позавогнищевий компресивно-дистракційний метод в аппараті Ілізарова, Волкова-Оганесяна чи іншої подібної конструкції.
6. Оголену кістку залишати вкрай непотрібно через небезпеку розвитку остеомієліту. Потрібно попробувати закрити ефект шляхом первинної шкірної пластинки. Можна використати великі послаблюючі розрізи з боків

 
 

Цікаве

Загрузка...