WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

травми.
Лікування консервативне. Блокада місця перелому 1% р-ном новокаїну по 10 мл в кожну точку /можна з додаванням 1 мл 70 спирту/. Хворого кладуть на щит на 2 неділі. Назначають аналгетики, фізіотерапію - УЗЧ, електрофорез з новокаїном, починаючи з 3-4 дня після травми.
5. Неправильно. Одномоментна репозиція можлива у молодих, фізично здорових особ. В даному випадку вік хворого і незначна степінь компресії виключають проведення одномоментноїреклінації. Найбільш раціональним для нашого хворого є функціональний метод по Древінг-Гориневскій.
6. Механізм травми, виражений больовий синдром, западання між остистими відростками, відсутність кісткових пошкоджень говорить про пошкодження надостистої і міжостистої зв'язок між С4-5. Лікування консервативне. Обов'язково провести анестезію міжостистого проміжку 2% р-ном новокаїну кількості 3-5 мл. Потім накласти гіпсовий корсет в положенні розгинання хребта на 4-6 неділь.
7. Клінічно у хворого визначається перелом 1-го поперекового хребця. Необхідно провести рентгенологічне дослідження і вирішити питання про стабільність перелому. Хворого, кладуть на щит, накладають витяжіння за допомогою ватно-марлевих колець за підмишечні впадини,під місце перелому підкласти реклінатор. Назначити обезболюючі речовини.
8. Не дивлячись на добре самопочуття, хворий роботу автослюсара виконувати не може впродовж 1-1,5 років з моменту травми, так як вона з'єднана з підніманням вантажів і роботою зігнувшись. Консолідація і перебудова зломаного тіла хребця проходить впродовж 10-12 місяців. Легка праця можлива через 5-8 місяців після травми, тяжка - не раніше року.
9. При дослідженні хворої допущені досить грубі помилки:
не взято до уваги механізм травми і інші деталі анамнезу, не провірено функцію хребта і осьове навантаженн, поверхневий огляд привів до того, що не була проведена рентгенографія хребта. При повторному огляді осьове навантаження провірено, але у вертикальному положення хворої. Осьове навантаження повинно перевірятися тільки в лежачому положенні хворої грубі маніпуляції при невідомому об'ємі пошкодження можуть нанести шкоду хворому.
Зниження висоти тіла хребця на 1/2 і більше, його фрагментація, порушення з вдавленням заключних пластинок, наявність кутоподібного кіфозу є показами до оперативного лікування. Консервативне лікування при таких значних порушеннях не показано через незадовільні результати.
10. При політравмі старанно провірити стан хребта, так як інші пошкодження і лежаче положення хворого затемнює клінічну картину компресивнего перелому тіла хребця. У нашого пацієнта даний вигляд перелому не був розпізнаний, в результаті чого розвинулась хвороба Кюмеля-Вернея /посттравматичний спонділіт/. Для уточнення діагназу необхідно диференціювати з хворобою Кальве, еозінофільною гранулемою, міеломною хворобою, солітарним метастазом пухлини і туберкульозом.
Норозпізнаний, нелікований чи неправильно лікований перелом тіла хребця при ранньому навантаженні веде до його осідання і розвитку посттравматичного спондилеза.
11. Перелом шийного відділу хребта. При наявності типової клінічної картини пошкодження хребта і відсутності такого на рентгенограмах необхідно все ж ставити діагноз перелому, бо ведучим в даігнозі є клініка. Відсутність пошкодження на рентгенограмі може бути за рахунок неспівпадання площини злому і проходження променів чи відсутність зміщення відламків хребта. Через 10-.12 днів /термін настання рарефікації кістки/ необхідно повторити рентгенографію в трьох проекціях. При сумнівних результатах провести повний курс лікування, як при переломі хребта.
Відповіді до задач по темі: "ПОШКОДЖЕННЯ ТАЗУ"
1. Консервативно. Зразу ж після встановлення діагнозу провести новокаїнову блокаду по Школьникову-Селіванову зліва. Хворого покласти на щит в положенні "жаби" терміном на 8 тижнів. З 3-5 дня призначається УВЧ на ділянку перелому і ЛФК для суглобів кінцівок, з 15 дня після травми призначають процедури, які стимулюють регенерацію /електрофорез Са, ультрафіолетове опромінення і т.д./. Працездатність відновлюється через 12-16 тижнів.
Для придання хворому положення "жаби" необхідно в підколінній ділянці положити валик. Розмір його повинен бути таким, щоб п'ятки хворого торкалися ліжка, але не впиралися в нього.
2. Для співставлення і утримання відломків /половина тазу зміщується разом з нижньою кінцівкою доверху/ необхідно накласти скелетний витяг за надвиростки стегна і манжетне на гомілку на стороні пошкодження, вагу відповідно 9 і 3 кг, щоб не було пошкодження тазу, на здоровій стороні накладають манжетний витяг за гомілку вагою 2-3 кг. Після репозиції відломків, що наступає на 8-12 день, величину ваги зменшують на 1/3. Через 6 тижнів знімають витяжіння зі здорової кінцівки і скелетне, залишають лиш манжетне на стороні пошкодження ще на 4 тижні /загальний термін витяжіння не менш 10 тижнів/. Після цього дозволяють ходити на костилях на протязі 1-3 тижнів, а потім переводять на звиклий режим. Виключенням стає заборона сидіти до 12-18 тижнів з моменту травми. Працездатність відновлюється через 14-20 тижнів.
3. Провести лівосторонню внутрітазову новокаїнову блокаду по Школьнікову-Селіванову. Хв. покласти на щит, кінцівку на стороні пошкодження .помістити на функціональну шину або придати хворому положення "жаби". 3 третього дня почати УВЧ-терапію на ділянку перелому і ЛФК по першому періоду. Термін ліжкового режиму 4 тижні. Працездатність відновлюється через 6-10 тижнів.
4. Надання допомоги слід розпочати з виведення хворого з шокового стану. Пунктивують вену і беруть кров для визначення резус фактора і групової належності, а потім до цієї гли приєднують систему для переливання і починають вводити необхідні препарати: поліглюкін, гемодез, 0,5% р-н новокаїну, 5% р-н глюкози, наркотики, аскорбінову кислоту, хлорид кальцію, корглюкон, кокарбоксилазу, гормони. Мета терапії - виконати об'єм циркулюючої рідини в судинному руслі, нормалізувати артеріальний тиск, ліквідувати гіпоксію.
Одночасно з вливанням протишокових розчинів виконують внутрітазову блокаду по Школьнікову-Селіванову.
В подальшому треба опорожнити сечовий міхур. Зробити це краще шляхом капілярної пункції, так як катетеризація може не вдатися, до того ж вона обтягнена ускладненнями: додаткова травма і занесення інфекції.
Після виведення з шоку проводять оперативні вмішання - епіцістостомія, вскриття і дренажування сечових затьоків /якщо вони є/. Наступна тактика - лікування переломів кісток тазу і вторинної пластики уретри /через 2-3 місяці/.
5. Причина нестабільності лонного зчленування заключається в неправильному лікуванні сімфізіолізу. Не використовувалося зближування лонних кісток фіксацією в гамаці, дозволено раннє навантаження /холодіння/ і вкрай короткі терміни лікування.
На даний час хвора повинна бути госпіталізована в стаціонар. Під область тазу підкладують

 
 

Цікаве

Загрузка...