WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

циркулярну гіпсову пов'язку від в/З гомілки до кінця пальців. З третього дня - УВЧ, статичну гімнастику і дозволити наступати на ногу. Працездатність відновиться через 6-8 тижнів. Носити супінатор на протязі 12 місяців.
2. Підшкірний розрив ахілового сухожилля. Лікування тільки оперативне. Після операції - циркулярна гіпсова пов'язка від с/3 стегна до кінця пальців при згинанні в колінному суглобіпід кутом 150 , а в гомілково-ступневому ІОО . Іммобілізація 6-8 тижнів, відновлення працездатності 3-4 місяці.
3. В даному випадку - консервативне лікування. Беручи де уваги, що відломки практично втримати неможливо, накладаємо витяжіння. На гомілку і стопу накладають гіпсову лонгету з дротяною рамою в кінці, за яку закріплюють еластичні тяги. Термін витяжіння - 2-3 тижні, потім циркулярна гіпсова пов'язка на 1-2 тижні.
4. При компресованих переломах п'яточної кістки з вираженою повздовжньорозпластаною стопою накладають скелетне витяжіння по Каплану в трьох напрямках. Під місцевою анестезією проводять одну спицю через п'яточну кістку, другу - через надкісточкову ділянку великогомілкової кістки. Витяжіння за п'яточну кістку по повздовжній осі вага 8 кг, через 2 доби вантаж 6 кг, а по напрямку до низу накладають ще один вантаж 4 - 8 кг. Для протитяги за надкісточкову ділянку вантаж 4-8 кг. Через 5 діб вантажі всі зменшують на 4 кг, на 10 добу здавлюють п'яточну ділянку у фронтальній площині, не знімаючи витяжіння, накладають гіпсовий чобіток. Після зняття витяжіння гіпсова іммобілізація продовжується ще на 3 - 3,5 місяці. В наступному - відновлення функції і обов'язкове насіння супінатора 12 міс.
5. Після репозиції трикісточкового перелому стопа стає в положенні супінації і згинання під кутом 90 , колінний суглоб зігнутий під кутом 145 . лангетно-циркулярна пов'язка від с/3 стегна до кінців пальців на 4 тижні. Знімають супінаційне положення стопи і накладають гіпсовий "чобіток" від в/3 гомілки до кінця пальців. РЕНТГЕНОКОНТРОЛЬ! Загальний термін іммобілізації - 3 місяці. Під час всього лікування хворий повинен займатися статичною і динамічною гімнастикою, а з 6-го тижня наступати на ногу з костилями. Після зрощення - реабілітаційне лікування, працездатність відновлюється через 4-5 тижнів.
6. Найбільш частою помилкою в діагнозі служить слаба підготовка по травматології лікарів загальнохірургічного профілю. В дальнішому потрібне оперативне втручання. З метою підготовки до операції, накласти гіпсову лонгету до спаду набряку. Найбільш простим способом відновити розходження "вилки" дистального кінця синдесмозу є скріплення гомілкових кісток болтом. Гіпсовий чобіток на 3 місяці.
7. Супінаційний перелом обидвох кісточок /Мальгеня/. В порожнину суглобу вводять 20-30 мл 1% р-ну новокаїну і проводять репозицію відломків. Фіксують циркулярною пов'язкою від в/3 гомілки до кінця пальців на 8 тижнів. Працездатність відновлюється через 12-15 тижнів.
8. По клініці - наявність вивиху таранної кістки. Для точного діагнозу - рентгенографія. Лікування - закрите вправлення вивихнутої кістки під загальним! обезболенням. Іммобілізують ціркулярною гіпсовою пов'язкою від с/3 стегна до кінця пальців при зігнутому колінному суглобі 150 і 90 в гомілковоступневому на 3 тижні. Потім пов'язку замінюють "чобітком" на 6 тижнів. Раннє навантаження таранної кістки веде до її асептичного некрозу.
9. Розрив ахілового сухожилля. Через рефракцію м'язів через 2,5 місяці зшити сухожилля не вдасться, необхідна пластика. Пластика проводиться по Краснову. Особливістю методу є залишення паратенона і поглиблення в нього сухожильного аутотрансплантанту. Це зберігає судини і нерви, які оточують сухожилля. Іммобілізація циркулярною гіпсовою пов'язкою на 3 тижні від в/3 стегна до кінця пальців в положенні згинання гомілки і стопи під кутом 150 . Ще на 3 тижні гіпсовий "чобіток", але в колінному суглобі згинання зменшують до 175 , в гомілковоступневому - 90 .
Після зростання назначають ЛФК, фізіотерапію, водолікування.
Відповіді до задач на тему: "ПОШКОДЖЕННЯ ХРЕБТА"
1. Показано консервативне лікування. Хворого вкласти на щит з піднятою головою на 30 см. Під шийний відділ хребта підкласти валик-реклінатор. Наладити ви тяжіння з допомогою петлі Гінсона, термін витяжіння 1,5-2 місяці. Після цього хворому накладають ватно-марлеву пов'язку на шию /воротнік Шанца/ ще на 2-4 неділі. Працездатність відновлюється через 3-6 місяців.
2. Лікування хворих з повним переривом спинного мозку повинно вестись по 4 основним напрямам:
І. Профілактика уросепсиса і розробка автоматизму сечового міхура. Попередження і боротьба з зростаючою інфекцією досягається загальним і місцевим лікуванням. Загальне: антибіотики, сульфаніламіди, сульфаніламіди нітрофуранового ряду, вітаміни, біостимулятори, психотерапія і т.д. Місцеве: промивання сечового міхура і уретри антисептичними р-нами - нітрату срібла 1:1000, фурациліну 1:5000, перманганату калію 1:5000, інстиляції антибіотиків чи 2% р-ну каларголу до 10 мл. Розробітка автоматизму сечового міхура досягається З-6 кратним щоденними катетеризаціями чи /що значно краще/ застосуванням "приливно-відливної" системи Монро.
2. Регулярне випорожнення кишечника. Досягається назначенням дієти, багатої шлаками, по І-2 столових ложки вазелінового масла, клізм /очисних, сифонних/, механічної чистки прямої кишки, стимулюючих речовин /прозерин,пітуяітрин/.
3. Профілактика пролежнів. У спіральних хворих за рахунок нейротрофних розладів пролежні можуть з'явитись вже до кінця першої доби. Основа профілактики - ретельний догляд за хворими: рівна гладка постіль, надувний матрац, постійна зміна точок тиску, протиранні шкіри р-нами спирту /винного, камфорного, нашатирного/, масаж. Виникаючі пролежні в початкових стадіях лікуються дубячими р-нами /етиловий спирт, 5% р-н перманганату калію і т.д./, опромінення кварцовою лампою, а в наступному - як звичайна гнійна рана.
4. Профілактика контрактур. Нижні кінцівки необхідно вкласти в функціонально вигідне положення, назначити масаж, ритмічну гальванізацію м'язів, пасивну гімнастику для суглобів паралізованих кінцівок. При великих набряках ногам необхідно надати підвищене положення.
3. Після виписки з стаціонару хворому, лікуючому функціональним методом, необхідно дати наступну пораду: спати на жорсткій постелі і займатися лікувальною гімнастикою впродовж року, виключити навантаження на хребет по продольній осі /піднімання вантажів/, виключити тряску їзду. Хворому дозволяється ходити і лежати /але не сидіти!/.
Хворий може сидіти в тому випадку, якщо ходьба впродовж 1,5-2 год. не викликає болей в спині /функціональна проба/.
4. Перелом поперечних відростків ІІІ-ІV поперекових хребці справа. Необхідно обов'язково провести рентгенографію поперекового відділу хребта в двох проекціях з подвійною метою: для уточнення діагнозу і виключення перелому дужки, який також можливий при такому механізмі

 
 

Цікаве

Загрузка...