WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

задач: "Пошкодження колінного суглобу"
1. Оперативний-відкритий співставлення відломків і один із видів остеосинтеза: сполучення відломків шурупом, шовковим або проволочним П-подібним швом.
2. Враховуючи важкий вид перелому і вік хворого, можна провести виділення надколінника. Старанно зшивають вузловими швами суходилля чотирьохголовного м'яза стегна і передній відділкапсули суглобу. Кінцівку фіксують, іммобілізують циркулярною гіпсовою пов'язкою на 4 тижні. З третього дня назначають УВЧ на колінний суглоб і статичне скорочення м'язів. Після знешкодження іммобілізації - відновлене лікування із збереженням знімаючої гіпсової іммобілізації до 2 місяців. Нормалізація функції колінного суглобу настає через 8-10 тижнів.
3. Перелом зовнішнього мищелка лівого стегна. Необхідно провести рентгенографію колліного суглоба для уточнення характеру перелому і зміщення відломків. Обов'язково перевірити пульсяцію на периферичних судинах кінцівок. В результаті зміщення відломків, особливо якщо лінія злому іде фронтально, проходить здавлення підколінної артерії.
Вибір методу лікування залежить від виду перелому і зміщення кісткових фрагментів. В тих випадках, коли немає зміщення чи можлива репозиція, необхідно використати консервативне лікування: застосування гіпсової пов'язки після одномоментного співставлення відломків чи накладання скелетного витяжіння. При показах до оперативного лікування/ багатооскольчасті переломи, пошкодження зі значним порушенням конгурентності, травма нервово-судинного пучка, коли лінія злому проходить поза зоною прикріплення зв'язок - виконати його треба впродовж перших 7 днів.
Відповіді до задач на тему: "Пошкодження колінного суглобу"
4. Госпіталізувати хворого в стаціонар. Провести пункцію колінного суглобу, знешкодити гематроз. В порожнину ввести 25-30 мл 0,5% розчину новокаїну. Накласти гіпсову лонгету на 5-7 днів /до спадання набряку/. Потім накласти циркулярну гіпсову пов'язку від верхньої третини стегна до кінця пальців в функціонально вигідному положенні кінцівки з лишнім відхиленням гомілки до середини /гіперкорекція/ на 6-8 тижнів, УВЧ і статична гімнастика з 3-го дня. Після зняття гіпсу назначають фізіотерапію, теплі ванни, басейн, ЛФК. Працездатність відновлюється через 2-3 місяця.
При гемартрозі пункція колінного суглобу обов'язкова! Вона робиться не тільки з лікувальною метою /евакуація крові - профілактики контрактур і деформавоючого артроза/, але і з діагностичною - наявність крапель жиру в вмісті суглобу, видимих на око, вказує на пошкодження кісток.
5. Розрив медіального меніска, "блокада" колінного суглобу, вторинний синовит.
Необхідно терміново! ліквідувати "блокаду" колінного суглобу. Після вправлення розірваного меніска накласти гіпсову лонгету. Назначити УВЧ на колінний суглоб 5-6 сеансів, а через 2-3 тижні провести операцію-меніскектомію.
Якщо блокада колінного суглобу не ліквідована /з двох-трьох намагань, не більше!/, показано оперативне лікування в найближчі дні.
6. Розрив власної зв'язки надколінника. Показано оперативне лікування - зшивання розірваної зв'язки кінець в кінець швами з нерозсмоктуючого матеріалу. Циркулярна гіпсова пов'язка від кінців пальців до пахової складки в розігнутому положенні гомілки на 6-8 тижнів. Потів відновлююче лікування. Працездатність відновлюється через 3-4 місяці.
7. В лікуванні хворої допущено ряд помилок. Замість циркулярної гіпсової пов'язки, накладена лонгета, яка не створює повноцінної іммобілізації. Другою, ще більш серйозною помилкою є дозвіл навантажувати кінцівку при переломі надвиростків стегна і гомілки раніше 3-4 місяців з моменту травми, це приводить до їх осідання і деформації суглобів. Для ліквідації виниклої деформації необхідна коригуюча операція з відновлення конгруєнтності суглобу /наприклад, операція Ситенко/.
8. Забій правого колінного суглобу. Лікування забою. Утворення прийняте за "суглобову мишу", судячи по місцю розміщення і відсутності клінічних проявів, є сесамовидною кісткою-підколінником і лікуванню не підлягає.
9. Розрив передньої хрестоподібної, внутрішньої бокової зв'язок і внутрішнього меніска правого колінного суглобу /тріада Турнера/. Хворий підлягає оперативному лікуванню, яке заключається у видаленні і пластиці розірваних зв'язок.
10. Враховуючи, що інтенсивна терапія впродовж 9 місяців виявилась марною, треба перейти до хірургічного лікування. Розгинаюча контрактура лівого колінного суглобу на грунті посттравматичного міофасціотенодезу. Причиною роозвитку цього ускладнення є спаяння м'язів, фасцій і сухожилків 4-х- голового м'язу стегна в єдиний конгломерат і впровадження його в кісткову мозоль для виникнення стійкої контрактури колінного суглобу не обов'язково тотальне ураження всього квадріцепса, найбільш часто в процес входить проміжний і зовнішній м'яз стегна.
Відповіді до задач на тему: "ПОШКОДЖЕННЯ ГОМІЛКИ"
1. Репозиція не вдається через часту зміну вантажів і різкого збільшення або зменшення їх ваги.
"Гра" вантажами викликає гіпертонус м'язів і ускладнює співставлення відломків.
Рентгенографія проводиться часто і без достатніх на то показів. Зміщення відломкі по довжині на 2-3 і більше см легко визначається клінічно. Щоб виключити часті рентгенівські контролі при лікуванні скелетним витяжінням необхідно виміряти довжину пошкодженого сегмента і порівняти зі здоровою стороною.
2. Можливі 2 варіанти. Перший - зняти гіпсову пов'язку, попередити деформацію і знову фіксувати кінцівку такою ж пов'язкою.
Другий - не приймати намагання до направлення осі великоберцевої кістки впродовж 4-6 неділь /до утворення м'якого мозолю/, а потім вирізати клин в гіпсовій пов'язці з основою на стороні, протилежній викрівленню. Пов'язку ламають вирівнюючи вісь гомілки і в такому положенні фіксують гіпсовим бинтом. Для кращого зчеплення бинта зі старою пов'язкою на останній необхідно зробити розрізи.
Після рентгеноконтролю імобілізацію залишають до зростання відламків. Другий варіант може бути завершений не корекцією в старій гіпсовій пов'язці, а зміною її з одночасним знешкодженням кутоподібної деформації.
3. Характерне випадання чутливості і порушення рухової функції вказує на пошкодження малоберцевого нерва, частіше всього забій.
4. Відпилити гребінь великоберцевої кістки і від сікти малоберцеву кістку на 5-7 см вище відпилу великоберцевої, так як у дітей зарахунок нерівномірного росту вона може стати довшою і утвориться культя. Операцію закінчити зшиванням .рани з заливанням випускників. Обов'язково накласти гіпсову лонгету в положенні розгинання колінного суглобу на 10-14 днів - профілактика згинальних контрактур. Експрес протезування на операційному столі
Відповіді до задач на тему: "ПОШКОДЖЕННЯ ГОМІЛКОВОСТУПНЕВОГО СУГЛОБУ І СТОПИ"
1. У хворого перелом І-ІІІ плюсневих кісток без зміщення відломків. Необхідна рентгенографія. При підтвердженні діагнозу хворому накласти

 
 

Цікаве

Загрузка...