WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

пальці для "ізольованої" дії на ліктьову групу м'язів. Репозицію виконують під місцевим обезболенням. В досягнутому положенні кінцівку фіксують циркулярною гіпсовою пов'язкою від середньої третини плеча до п'ястно-фалангових зчленувань терміном на 8-10 тижнів. Для полегшення репозиції застосовують різноманітні апарати. Кращим є апаратН.І.Милешина.
Без знання ротаційних зміщень неможливо співставити і утримати відломки при лікуванні переломів кісток передпліччя.
Переломо-вивих Монтеджа. Після уточнення діагнозу/ рентгенографія можна використати консервативне лікування: вправлення вивихнутої головки променя шляхом тракції по осі кінцівки в положенні супинації передпліччя і тиском на неї, потім репозиція ліктьової кістки. Передпліччя згинають до кута 50-60о. В досягнутому положенні, тобто згинання і супинації передпліччя, накладають циркулярну гіпсову пов'язку від верхньої третини плеча до головок п'ястних кісток.
Через 4-6 тижнів проводять зміну гіпсової пов'язки зі зміною кута згинання в ліктьовому суглобі до 90-100о. Загальний термін іммобілізації 8-12 тижнів. Потім приступають до занять лікувальної фізкультури, назначають фізіотерапію. Працездатність відновлюється через 12-18 тижнів.
Під дією механізма травми і скорочення м'язів периферичний відломок зміщується в долонну і променеву сторону, центральний - в тильну. Між відломками утворюється кут, відкритий в долонну сторону.
Хворий підлягає амбулаторному лікуванню консервативному. В обласне місце вводять 20 мл 1% розчину новокаїну. Утворюється тракція по продольній осі кінцівки. Периферичний відломок ставлять по центральному, тобто переводять його в тильну і ліктьову сторони. Для ліквідації кутового зміщення кисті надають функціонально вигідне положення: розгинання в променево-зап'ястному суглобі під кутом 130о, легке згинання пальців, протиставлення 1-го пальця. В цьому ж положенні накладають долонну гіпсову лонгету від ліктьового суглобу до головок п'ястних кісток. З 1-го дня дозволяють рухи в суглобах пальців, з 3-го дня УВЧ і гімнастику статичного типу. Термін іммобілізації - 4 тижні. Після зняття гіпсу - ЛФК, теплі процедури, теплі ванни з ЛФК у воді. До роботи можна приступити через 6-8 тижнів з момента травми.
Відповіді на задачі: "Пошкодження стегна"
1. При високих переломах стегна центарльний відломок під дією тяги середнього і малого ягодичних м'язів зміщується дозовні з однойменною ротацією, а під впливом клубово-поясничного м'язу іде вперед. Вся кінцівка буде ротована дозовні за рахунок її фізіологічного положення і власної ваги. Названі фактори переходять фізіологічні границі в зв'язку з порушенням кісткової основи. Лікування консервативне. Накласти скелетний витяг за надростки стегна. Враховуючи зміщення центрального відломку, кінцівку вкладають на шину, відводять не менш як на 30о, вагою 8-12 кг. У молодих людей через 6 тижнів витяжіння знімають і накладають кокситну пов'язку ще на 6-8 тижнів. У хворих похилого віку витяжіння накладають на 8-10 тижнів, а потім ходьба на костилях без навантаження. Використовують фізіотерапевтичне лікування і гімнастику статичного типу.
2. Центральний відломок під дією згиначів стегна зміщується допереду і за рахунок тяги сильних привідних м'язів до середини. Короткий периферичний відломок в результаті скорочення і кроножного м'язу відхиляється назад. Таке зміщення дуже небезпечне, так як гострі краї відломка можуть здивити або пошнодити нервово-судинний пучок. Щоб запобігти цьому ускладненню і отримати співставлення відломків, необхідно поставити кінцівку на функціональну шину так, щоб вона була зігнута в колінному суглобі до кута 90-100о і приведена. Під периферичний відломок підкладуть валик. Відломки обов'язково розтягнути по довжині. Постійний контроль за пульсацією периферичних судин.
3. Госпіталізувати хворого. Пункція колінного суглобу і усунення гемартрозу. В порожнину суглобу вводять 20 мл 2% розчину новокаїну. Потім накладуть циркулярну гіпсову пов'язку від верхньої третини стегна до кінчиків пальців: відхилення гомілки дозовні і розгинання в колінному суглобі під кутом 175о. З третього дня назначають УВЧ, статичну гімнастику. Термін іммобілізації 7-8 тижнів. Потім переходять на коритоподібну пов'язку, яку можна знімати ще до 3-х місяців. Прододять: лікувальна гімнастика, фізпроцедури, басейн із заняттями лікувальною фізкультурою у воді. Наступати на ногу можна не раніше 3-4 місяців з моменту травми.
4. Після операції хворому накладують коритоподібну гіпсову лонгету від кута лопатки до кінчиків пальців на 7-10 днів. З першого дня після втручання приступають до дихальної гімнастики. Хворому дозволяють підніматися на ліктях, а потім сідати в ліжку. Через 4 тижні хворий може ходити на костилях без навантаження. Навантаження дозволяють через 6 місяців після оператисного втручання.
5. Остеосинтез шийки стегна можна виконати лиш в травматологічному відділенні, домовитися про перехід хворого в травматологічне відділення. Треба терміново накласти скелетний витяг за надвиростки стегна. Без цього розвинеться ретракція м'язів, яка зробить наступну репозицію не можливою.
6. Після новокаїнової блокади місця перелому накладають вкорочену кокситну пов'язку на 3-4 місяці з вагою 2-3 кг. Застосовують УВЧ, лікувальну фізкультуру, електрофорез з Са і фосфором. Потім дозволяють ходити на костилях без опори на пошкоджену кінцівку. Працездатність відновлюється через 5-8 тижнів.
7. Велика площа співставлення відломків, а відповідно добре кровопостачання дозволяють з успіхом лікувати черезвертельні переломи консервативно. Необхідно накласти скелетний витяг за надвиростки стегна, вага 4-6 кг. Кінцівку покласти на функціональну шину і відвести на 30о. Тривалість 6 тижнів. Після цього накладують гіпсову кокситну пов'язку ще на 6 тижнів. В кокситній пов'язці хворого навчають ходити і від може бути виписаний додому. Після завершення консолідації назначають: теплові процедури, масаж, лікувальну гімнастику, розробку рухів у воді, механотерапію. Працездатність відновлюється через 4-5 тижнів.
8. Задньоверхній вивих лівого стегна. Необхідно провести рентенологічне обстеження для уточнення діагнозу. Перевірити пульсацію на артеріях нижніх кінцівок. Лікування: закрите вправлення стегна під загальним знеболенням. Кінцівку фіксують лонгетою від кута лопатки до кінця пальців на протязі 4 тижнів. Потім ходьба на костилях на протязі 8-10 тижнів. Навантаження на ногу не раніше 3-х місяців з моменту травми. Середній термін відновлення працездатності - 14-15 тижнів.
9. Найбільш часті причини розвитку еквінусвої установки стопи наступні:
1. Відсутність підстопника в період скелетного витягу.
2. Відсутність активних і пасивних рухів /лікувальна гімнастика/ в суглобах стопи і гомілковоступеневого суглобу під час лікування перелому.
3. Хворий не навчений ходити на костилях, ходить згинаючи хвору ногу в колінному і гомілковому суглобах.
Відповіті до

 
 

Цікаве

Загрузка...