WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат

Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії - Реферат


Реферат
Ситуаційні задачі з травматології і ортопедії
ЗМІСТ
1. Пошкодження грудної клітки
2. Переломи і захворювання ключиці і лопатки
3. Пошкодження плеча
4. Травматичні вивихи
5. Пошкодження ліктьового суглобу
6. Пошкодження передпліччя
7. Пошкодження стегна
8. Пошкодження колінного суглоба
9. Пошкодження гомілки
10. Пошкодження гомілковоступневого суглобу і стопи
11. Пошкодження хребта
12. Пошкодження тазу
13. Політравма. Множинні і поєднані пошкодження
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ГРУДНОЇ КЛІТКИ"
І. Хворий, 20 р., в стані алкогольного оп'яніння отримав ножову рану лівої половини грудної клітки. Збуджений. Встає, втрачає при цьому свідомість. Шкірні покриви бліді, грудна клітка бере участь в акті дихання. Аускультативно: дихання зліва ослаблене. У VIII міжребір'ї по задній аксілярній лінії рана з рівними краями, розміром 2 х 1 см. П - 120уд в 1хв. А/Т -80/40мм.рт.ст. Плевральна пункція зліва - кров /зветаеться/ З моменту поранення - 35хв. Попередній діагноз? Тактика?
2. Хв. 35р, впав, добу тому, з даху. Біль в лівій половині грудної клітки, задишка. При обстеженні - перелом IX ребра по задній аксілярній лінії і наявність рідини у плевральній порожнині / рівень до кута лопатки/. Отримана при пункції кров не згортається . Ваш діагноз? Тактика? Лікування?
3. Хв. 29 р, 1,5год; тому отримала ножеву рану правої половини грудної клітки. Потерпіла в стані алкогольного оп'яніння. Шкіра бліда, акроціаноз. Пульс слабого наповнення і напру-ження. 110уд в 1хв, А/Т - 90/60мм.рт.ст. У Уй міжребір'ї, по лопаточній лінії, рана 1,5х0,8см не кровить, При вдиху - всмоктує повітря. Рідини в порожнині не відмічається. Попередній діагноз? Тактика? Лікування?
4. Хворий 20р., поступив через 3 год. після поранення ножем лівої половини грудної клітки. Свідомість ясна. Шкіряні покриви бліді. Артеріальний тиск 110/70 мм.рт.ст., П - 100уд в 1хв, слабого наповнення. Тони серця глухі. Дихання везикулярне з обох сторін. В У міжребір'ї по парастернальній Лінії є рана з рівними краями 1,5х1см. Кровотеча незначна, повітря не всмоктує. Підшкірної емфіземи немає. На рентгенографії і-скопії грудної клітки виявлення збільшення тіні серця, пульсапія чітка. Про що треба подумати? Тактика?
5. Хворий 17 р., 2 доби назад брав участь в п'яній бійці. Чимось вдарили в груди, стало важко дихати на протязі 30-40 хв, потім все пройшло. Почував себе добре. Побіг за автобусом. З'явилася різка задишка, нудота. Ліва половина гр.хлітки дещо відстає в акті дихання. В VІ міжребір'ї зліва по передній паховій лінії є точкова рана /0,3см в діаметрі/, під кіркою. Аускультація - різко ослаблене дихання. Перкуторно-коробочний звук. Діагноз? Тактика?
6. Хвора, 46р., притиснута машиною до стіни будинку. Отримала перелом VII, VIII, IX, X ребер справа по задній паховій лінії. Пошкоджень внутрішніх органів і інших частин тіла, не виявлено. Тактика? Лікування?
7. Хвора впала з висоти 4м., Кашель, кровохаркання, задишка. Шкірні покриви, бліді. Підшкірна емфізема займає всю ліву половину. Пержуторно-коробочнйй звук. Дихання не вислуховується. А/Т - 110/70мм.рт.ст. П - 90уд. за 1хв. Рентгенологічно - перелом V-V1 ребер зліва,- легеня спавша. Проведена лівостороння вагосимпатична блокада, встановлено дренаж. Через 5год., стан погіршився: задишка, кровохаркання, блідий, акроціаноз. А/Т - 100/60мм.рт.ст. П - 100уд. за 1хв. Підшкірна емфізема наростає. Рентгенологічне - розправлення легені не наступило. Попередній діагноз? Основні признаки, що вказують на пошкодження ?
Задачі до теми: "ПЕРЕЛОМИ І ЗАХВОРЮВАННЯ КЛЮЧИЦІ І ЛОПАТКИ"
1. Хворому з переломом ключиці була проведена закрита ручна репозиція. Накладені ватно-марлеві кільця Дельбе. На контрольній рентгенограмі стояння відломкіз добре. Через 2 дні хворий замітив зип'ячування в місці перелому. Рентгенограма підтвердила зміщення віддомків. Назвіть причину вторинного зміщення відломків. Подальша тактика?
2. У хворого 20 років діагностовано перелом лівої ключиці з типовим зміщенням відламків. Який метод лікування? Оптимальні способи фіксації?
3. Хворий, 28р. впав з велосипеда на відведену руку. Поставлено д-з: вивих лівого плеча. Вправити не вдалося. При огляді впадина у верхнєзовнішній частині плечевого суглоба. Тут же гематома, розмірами 6х3см. Активні рухи обмежені ч-з біль, пасивні - вільні. Позитивний симптом "клавіші". Ваш діагноз? Помилка лікаря дільничої лікарні?
4. Хворий, 26 р., отримав вивих акроміального кінця ключиці. Лікувався консервативно 4 тижні. Після зняття пов'язки, вивих залишився. Що треба зробити? Суть лікування хворого.
5. Юнак впав з коня. Біль в ділянці грудини. Гематома і випячування в ділянці рукоятки зліва, пальпація болюча. При розведені надплічч і глибокому вдосі Вип'ячування зникає, але при найиеншому
русі назад виникає знову. Ваш діагноз? Лікування?
6. У хворої 38р. діагностовано перелом шийки лопатки без зміщення відломків. Лікування, його особливості?
Задачі до теми: "ПОШКОДЖЕННЯ ПЛЕЧА"
1. Хвора 62р. впала на приведену до тулуба ліву руку. Відчула різкий біль в плечевому суглобі. В/3 плеча набрякла, рухи обмежені через біль. Позитивний симптом осьового навантаження. Різкий біль нижче головки плечевої кістки. На рентгенограмі - перелом плеча. Лінія зламу нижче горбиків. Центральний відломок зміщений допереду, назовні і ротований назовні. Периферичний відламок розміщений назовні від центрального. Між ниим етворився кут, відкритий досередини. Сформулюйте діагноз? Назвіть причини зміщення відламків. Лікування?
2. Хвора 67р. поступила в стаціонар з причини косого перелому лівого плеча в с/3. Лінія зламу іде косо вверх до рівня хірургічної шийки. Хвора біля 20 років хворіє бронхіальною астмою.
Підберіть оптимальний метод лікування.
3. Хвора 27р. впала на зігнуту в ліктьовому суглобі руку, відчула різкий біль в руці, плечі. Виявлено деформацію плеча в с/3, патологічну рухомість, крепітацію, порушення звукопровідності. Функція кінцівки різко порушена. Попередній діагноз? Додаткове дослідження для уточнення діагнозу?
4. Хвора 66р. впала на відведену руку. Біль в правому плечевому суглобі. Рука приведена, рухи неможливі через біль. Плечевий суглоб і в/3 плеча набряклі, різко болючі при пальпації в підголовковій ділянці. На рентгенограмі - лінія зламу дещо нижче горбиків. Центральний відламок зміщений вперед і дещо відведений назовні, периферичний - розміщений всередину від центрального і дещо торкається до нього. Кут між відламками відкритий назовні. Діагноз? Лікування?
5. У хворого поперечний перелом плеча на межі с/3 і н/3. Наявні всі клінічні ознаки перелому, крім крепітації. На рентгенограмі - поперечний перелом плеча по довжині і ширині. 3-х разове намагання вправлення ручне і апаратне успіху не дало. Чому не вдається репозиція. Тактика?
6. Мужчина, 45р. при підніманні вантажу відчув біль в ділянці в/З плеча.

 
 

Цікаве

Загрузка...