WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вади розвитку та виродливості - Реферат

Вади розвитку та виродливості - Реферат

вади лікують за допомогою пластичної операції.
ВАДИ РОЗВИТКУ ЧЕРЕВНОЇ СТІНКИ
Найтяжчою вадою є омфалоцеле, або ембріональна грижа. Це евентерація внутрішніх органів черевної порожнини через великий дефект у черевній стінці в зародкову амніотичну оболонку в ділянці пупкового канатика. І тому вона вкрита лише прозорою драглистою оболонкою, через яку швидко проникає інфекція і призводить до перитоніту. Лікування таких гриж виключно хірургічне. Виконують його зразу після народження дитини. Проводять нерадикальну операцію (вкривають грижу мобілізованою шкірою).
Пупкова природжена грижа. Вона вкрита шкірою, невелика за розмірами. Після спроб консервативного лікування виконують хірургічне втручання.
Природжена пахова, або пахово-мошонкова, грижа. Її ознакою є виявлення органів черевної порожнини в грижовому мішку разом із яєчком. Оскільки така грижа часто защемлюється, лікують її оперативним шляхом у ранньому віці.
Серед зовнішніх вад сечовидільної системи найтяжчою є екстрофія сечового міхура. Вада полягає в недорозвитку передньої стінки сечового міхура та передньої стінки черевної порожнини надним з розділенням кісток лобкового симфізу і випаданням через дефект черевної стінки слизової оболонки міхура, нерідко з вхідними отворами сечоводів на її поверхні.
Діти з такою вадою через порушення з'єднання лобкових кісток ходять перевалюючись ("качача" хода). Ця вада часто комбінується з іншими дефектами, зокрема, неопусканням яєчок тощо.
Вада супроводжується постійним виділенням сечі на шкіру, мацерацією її та запаленням.
Лікування вади полягає в складній пластичній операції сечового міхура та передньої стінки живота, а у разі неможливості усунення вади таким шляхом застосовують пересадку стінки міхура з отворами сечоводів у кишку.
Серед вад счівника розрізняють ектопічне розташування отвору каналу на передній (верхній) поверхні статевого члена - епіспадія - або на нижній - гіпоспадія.
Найлегший тип епіспадії - головковий, чи баланітний, за якого отвір сечівника відкривається на головці статевого члена. Другий тип її - стовбуровий, чи корпорний, коли сечівник відкривається вздовж усієї верхньої поверхні статевого члена. Третій тип - це коли вада охоплює всю довжину статевого члену та поширюється на невелику відстань черевної стінки. Вона супроводжується незростанням лобкових кісток.
Операція перспективніша в перших двох випадках, у третьому потрібна пересадка сечоводів (у віці 3 - 6 років).
Гіпоспадія буває трьох типів: френулярна, чи вуздечкова; корпорна, або середньої частини тіла статевого члена, і пеноскротальна, або промежинна. Гіпоспадія завжди комбінується з різними деформаціями - викривленнями статевого члена, рудиментарним статевим членом. Лікування оперативне.
Фімоз - вада, що полягає в різкому звуженні отвору крайньої плоті статевого члена. Під нею (між нею і головкою) накопичується сеча та смегма, що призводить до подразнення та запалення як плоті, так (часто) і головки члена, тобто виникає постит та баланіт. У дорослому віці ця вада може порушувати статеву функцію. Насильне зсовування плоті над головкою може спричинити защемлення головки, тобто парафімоз.
Лікування фімозу хірургічне - видалення дистальної частини крайньої плоті, де її отвір широкий.
ВАДИ РОЗВИТКУ ЗАДНЬОПРОХІДНОГО ОТВОРУ
ТА ПРЯМОЇ КИШКИ
Атрезія задньопрохідного отвору полягає у відсутності отвору в пряму кишку (він закритий шкірою).
Атрезія прямої кишки - це сліпе закінчення її вище від анального отвору.
Стеноз анального отвору - це коли отвір є, але він різко звужений.
Лікування цих вад лише хірургічне.
ВАДИ РОЗВИТКУ СІДНИЦЬ, ПРОМЕЖИНИ ТА ЧОЛОВІЧИХ ЗОВНІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
Дермоїдні кісти локалізуються переважно попереду та дещо нижче від куприка; тератома - в ділянці крижів, куприка та промежини. Вони різко виступають над поверхнею шкіри або поширюються вглиб тканин. Дермоїдні кісти містять елементи придатків шкіри (жироподібні маси та волосся). Тератома, окрім придатків шкіри, містить ще кісткову або хрящову тканину.
Крипторхізм - неопущення яєчка в мошонку із затримкою його на різних етапах опускання з черевної порожнини в мошонку. Вада може бути одно- та двобічною. Якщо яєчка затримуються в черевній порожнині, тобто їх немає в паховому каналі, вада називається анорхізмом (за відсутності одного яєчка - монорхізм).
Яєчко, як правило, гіпоплазоване. Лікування вади оперативне. Якщо яєчко гіпоплазоване значною мірою, його видаляють, оскільки воно може перероджуватись на злоякісну пухлину.
При паховому крипторхізмі яєчко опускають оперативним шляхом у мошонку. Операцію треба виконувати у віці 3-4 роки, оскільки пізніше в яєчку спостерігаються необоротні дистрофічні зміни.
ВАДИ ЖІНОЧИХ ЗОВНІШНИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
Неперфорована пліва, що закриває порожнину матки та частково піхви, спичиняє затримку та накопичення менструальної крові в порожнині матки та піхви (гематокольпос) у маткових трубах і навіть у черевній порожнині. Різко розтягує та збільшує матку (мегаметрум) та випинає hymen донизу. Ця вада призводить до запалення матки, навіть до перитоніту.
Несправжній гермафродитизм супроводжується недорозвитком піхви та матки і гіпертрофією клітора.
ВАДИ КІНЦІВОК
Нерідко зустрічається зрощення пальців - синдактилія, збільшення кількості пальців - полідактилія або зменшення її - олігодактилія.
До рідкісних аномалій належать відсутність усіх кінцівок - амелія.
Зустрічаються також збільшення розмірів окремих пальців - макродактилія; природжені види слоновості. Відносно часто спостерігаються природжений вивих стегна та клишоногість.
Вивих стегна зустрічається переважно у дівчаток. Ознаками його є такі специфічні симптоми: дитина починає набагато пізніше ходити і ходить, як качка; симптом Тренделенбурга (сіднична складка на боці вивиху розташовується вище, ніж на здоровій половині), обмежені відведення і ротація в латеральний бік.
Лікування в дошкільному дитячому віці - ортопедичне, пізніше - оперативне.
Клишоногість - природжена вада стопи, яка буває переважно у хлопчиків. Стопа вивернута всередину, підошовною поверхнею вгору (супінована), зігнута в бік підошви; зв'язок кісток стопи з кістками гомілки порушений. М'язи гомілки атрофічні, стегна конічні, хода незграбна. Лікування - ортопедично-хірургічне.
ВАДИ РОЗВИТКУ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ ТА

 
 

Цікаве

Загрузка...