WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Неінгаляційний наркоз. Препарати для неінгаляційного наркозу. Клінічні стадії. Можливі ускладнення, їх профілактика і лікування - Реферат

Неінгаляційний наркоз. Препарати для неінгаляційного наркозу. Клінічні стадії. Можливі ускладнення, їх профілактика і лікування - Реферат

підвищує стійкість мозку до гіпоксії. Його антагоніст адреналін, при збільшенні дози болючі чутливості зникають. Вводять у дозі 70-200 мг/кг ваги. Хворі засинають через 5-10 хв, наркоз триває 20-40 хв, при цьому зберігається больова чутливість і всі рефлекси. Практично не має побічних дій. Є засобом вибору в ослаблених хворих. Легко проникає в ЦНС, має виражену седативну, своєрідну наркотичну і слабку аналгетичну дію, практично не має токсичного впливу на організм. Збільшення дії наркотичних аналгетиків не зменшує АТ, відзначається деяке ураження пульсу. Знижує на 15-20% зміст Ка в плазмі, тому не застосовується при гіпокаліємії, міастенії, корегує рівень кальцію в крові. Недоліки: повільне введення і повільне пробудження.
Нейролептаналгезія. На рубежі 1950-60 рр у Франції з'явився неологізм: нейролептаналгезія для позначення нового виду загальної анестезії. Запропонована Де Кастро і Мюнделером (1959 р). В основі лежить сполучення дії нейролептику з могутніми анестетиками, досягається особливий стан організму нейролепсис, проявляється пригніченням психічної і рухової активності, станом байдужості, втратою чутливості без вимикання свідомості.
Дроперидол - нейролептик, володіє заспокійливою, слабко релаксируючою протишоковою дією. Випускається у флаконах по 10 мл0,25%. Для передопераційної підготовки використовується 2 мл. Ефект виявляється через 2-3 хв, дія триває 3-7 годин. При швидкому введенні може розвитися гіпотензія.
Фентаніл - сильний синтетичний аналгетик, випускається в ампулах по 2 мл і 5,0 мл - 0,005% р-ну. Ефект настає через 2-3 хв після в/в уведення, максимальна дія до 20-30 хв. Доза 2 мг (100 мг/кг). По аналгетичній дії у 100 разів перевищує морфін. Як компонент премедикації вводяться по 1-2 мл за 30 хв. Побічна дія: ригідність м'язів, апное. У подібних випадках уводять міорелаксанти і починають ІВЛ. Антагоністами фенталіна є: налаксан, налорфин.
При ефективності комбінації дроперидола і фентаніла свідчить те, що вже більше 3-х десятиліть ця комбінація випускається в суміші у Європі під назвою Таламонал, в Америці - Іновар.
Найчастіше НЛА комбінують з поверхневим інгаляційним наркозом і міорелаксантами. Плин такої анестезії гладкий, гемодинаміка стабільна.
Показання: у хворих з важким загальним станом, де передбачаються тривалі операції, широко використовують у торакальной хірургії, нейрохірургії, абдомінальній хірургії.
Протипоказання: при короткочасних операціях, при бронхіальній астмі, вагітності, гіповолемії.
Атаралгезія - узагальнююча назва методики загальної анестезії, в основі якої лежить досягнення з допомогою седативних, транквілізуючих і аналгетичних засобів стану атароксії і вираженої аналгезії. Термін запропонований у 1958 р. У якості атарактиків найсастіше використовують сибазон (діазепам, седуксен, реланіум). У якості анестетиків - фентаніл, дипидолер, пентазацин.
Використовують методику атаралгезії. Комбінація сибазона, дипидолера і міорелаксантів у поєднанні, ІВЛ і NО2 і О2 (2:1). Атаралгезія показана у хворих з високим ступенем операційного ризику і нестабільною гемодинамікою.
Переваги НЛА: велика терапевтична широта, протишокова дія, синергізм з анестетиками, післяопераційна аналгезія, нешкідливість для медперсоналу операційної.
Недоліки: пригноблення дихання, поява екстрапірамідних симптомів - скорочення жувальних м'язів, скорочення м'язів грудної клітки, токсичні судоми, помітне зниження температури тіла й озноб (внаслідок блокади центра терморегуляції під впливом дроперидола). Найбільш рідкісним ускладненням є зупинка серця, що виникає у хворих з некомпенсованою невиправною крововтратою і стимуляцією фентанілом.
Центральна аналгезія представляє собою варіант багаторазового загального знеболення, при якому основні захисні ефекти (гіпорефлексія, аналгезія, нейровегетативні гальмування) досягаються у результаті великих доз аналгетиків, що впливають на ЦНС
Центральна анестезія морфіном - після вимикання свідомості каліпсолом і седуксеном на тлі інгаляції NО2 і О2 починають краплинне введення морфіну в дозі 3 мг/кг ваги.
До кожного розрізу вводять 1/2 - 2/3 дози (1,5 - 2 мг/кг). Дозу, що залишається, вводять протягом 1,5-2 годин. Зазначена доза достатня для підтримки анестезії 3-4 години.
Можливе використання центральної анестезії і фенталіном.
Показання до використання центральної анестезії: велика операційна травма, операція на органах грудної клітки, операція з використанням штучного кровообігу.
Використана література
1. Журавлева Антонина Ивановна, Граевская Нина Даниловна Спортивная медицина и лечебая физкультура.- М.: Медицина, 1993.- 432с.
2. Судова медицина.- К.: Атіка, 2003.-
3. Медицина катастроф.- К.: Здоров'я, 2001.- 348с.
4. Спортивная медицина.- М.: Гос. изд. медицинской литературы, 1957.- 375с.
5. Медицинская этика и деонтология.- М.: Медицина, 1983.- 272с.
6. Судебная медицина: Учебник для вузов/ Под ред. В.В.Томилина.- М: НОРМА, 2002.- 370с.- 22.00
7. Український реферативний журнал "Джерело". Сер 1. Природничі науки. Медицина.- : , 2001.-
8. Олеарчик Андрій Всесвіт хірурга.- Львів: Медицина світу - МС, 2006.- 800 с.
9. Сердюк Александр Андреевич Глубинная медицина.- Запорожье: Дикое Поле, 2003.- 216с.
10. Бейн Э.С., Бурлакова М.К., Визель Т.Г. Восстановление речи у больных с афазией.- М.: Медицина, 1982.- 184с.
11. Карякин, Виктор Яковлевич Судебно-медицинское исследование повреждений колюще-режущими орудиями.- М.: Медицина, 1966.- 227с.- 0.82
12. Громов, Александр Петрович Биомеханика травмы: (Повреждения головы, позвоночника и грудной клетки).- М.: Медицина, 1979.- 275с.- 1.20

 
 

Цікаве

Загрузка...