WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Асептика. Історія розвитку. Методи стерилізації, контроль за нею - Реферат

Асептика. Історія розвитку. Методи стерилізації, контроль за нею - Реферат

175-180 С стає темно-коричневим. Гідрохінон 0,3 г поміщають у флакон. Сірокоричневий порошок при температурі 170-175 С перетворюється в розплавлену масу чорного кольору.
Бензойна кислота. Її у вигляді порошку поміщають у пробірку (флакон з антибіотиків), чи амідопирин, температура плавлення їх вище 110 С. При режимі стерилізації 120 С і тиску в 1 атм. порошок розплавляється.
Кристалічні речовини плавляться при суворо визначеній температурі і 120 С, розплавлювання їх свідчить, що температура = 110 С.
Застосування сірки для контролю стерилізації не рекомендується.
Крім обов'язковогощоденного контролю на стерильність, вибірково, раз у тиждень чи у 10 днів проводять бактеріологічний контроль (перев'язувального, шовного матеріалу, стерильності рук). Він є самим надійним методом контролю стерильності. Але він тривалий і трудомісткий. Результати посівів зіставляють з нагноєннями.
Стерилізація інструментів. Найбільше простим і розповсюдженим способом стерилізації хірургічних інструментів є кип'ятіння у воді протягом 45 хвилин чи у 2% р-ні гідрокарбонату натрію з моменту її закипання.
Інструменти стерилізують у стерилізаторах із сіткою на дні і щільно закривають кришкою. Коли рідина закипить, у неї опускають розібрані і розкладені на сітці інструменти. Коли вода знову закипить відзначають час початку кипіння. Після закінчення стерилізації сітку з інструментами виймають і їх розкладають (дотримуючи стерильність) на столику для інструментів, покривають подвійним стерильним простирадлом.
Передстерилізаційне очищення. Воно складається з промивання гарячою водою з щіткою. Потім замочують для повного видалення крові в миючому розчині і перекисі водню (профілактика вірусного гепатиту). Потім кип'ятять протягом 5-10 хв. Якість очищення на наявність крові контролюють амідопориновою, бензидиновою, фенолфталеїновою пробами. При позитивній пробі на кров чи миючі розчини інструменти підлягають повторній обробці до одержання негативного результату.
Інструменти, забруднені патогенними мікробами (гноєм) необхідно після обробки (дезінфекції) кип'ятити 45 хв. У випадку виявлення анаеробних спороносних мікробів інструменти кип'ятять протягом 2 годин. Дезінфекція гумових і інших виробів (предмети побуту) - занурювання у 1% р-н хлораміна на 3 хв, 3% р-н перекису водню + 5% миючих засобів на 80 хв. Інструментарій автоклавуют протягом 45 хв при 1 атм., чи 20 хв. при 2 атм.
Ріжучі і колючі інструменти при тривалому кип'ятінні тупляться. Тому кип'ятять 3 хвилини і занурюють у 96% спирт на 2-3 години. Термін збереження стерильності інструментів 3 доби.
Шприци стерилізують у розібраному виді в повітряних стерилізаторах при температурі 180 С протягом 60 хвилин. Зберігаються в стерильному упакуванні. Можна шприци кип'ятити 45 хвилин. Бажано мати шприци одноразового використання.
Дезінфекція ендоскопів, катетерів із пластмаси в 2% р-ні глютарового діальдегіда (активатор) і гіпохлорида натрію (інгібітор корозії), що входить у препарат сайдекс Термін обробки 45-180 хв. застосовуються також 0,1% р-н тергицида 30-60 хвилин.
1 В спеціальних герметичних стерилізаторах, на дно яких кладуть таблетки формальдегіду. Стерилізація забезпечуються парами формаліну (експозиція 48 годин).
2 В розчині етанола на 10 хв., потім на 5 хв. у р-ні ціаніду ртуті (1:1000); перед уживанням потерти етанолом. Вузли апаратів "штучна нирка", "серце", респіраторів стерилізують кип'ятінням, у повітряному стерилізаторі, окисом етилену (6-16 годин). Перед уживанням промивають дистильованою водою.
3 Занурюють у спирт без окуляра на 10 хв., потім на 5 хвилин у р-н ртуті 1:1000; протерти спиртом.
4 Занурюють у діоцид на 5 хвилин; 1:3000.
Стерилізація перев'язного матеріалу й операційної білизни. Марля (серветки, тампони, кульки), вата, лігнін автоклавують, білизна (простирадла, рушника, пелюшки, халати) автоклавують під тиском пари 1,1 атм. протягом 45 хвилин (температура 120 С) чи 2 атм. протягом 20 хвилин (температура 132 С). Стерилізують у біксах Шимельбуша. Отвори біксів після стерилізації закривають, пересуваючи ободок. Термін збереження стерильної білизни - 3 доби. Бікси повинні бути забезпечені ярликами, на яких відзначається чорнилами вид матеріалу, дата і час стерилізації.
Стерилізація рукавичок. Методи:
1 рукавички пересипаються тальком зсередини і зовні, кожну окремо загортають у серветку, укладають у бікси і стерилізують (автоклав) при температурі 120 С під тиском 1,1 атм. 45 хвилин;
2 рукавички кип'ятять у воді 45 хвилин;
3 занурюють у розчин детергентів на 60 хвилин (р-н сулеми 1:10);
4 стерилізують у газових стерилізаторах окисом етилену. Після використання рукавички миють з милом, на 30 хв. занурюють у 1% р-н хлораміну, прополіскують, сушать. Краще мати одноразові рукавички.
Стерилізація шовного матеріалу. Шовний матеріал, який розсмоктується (кетгут) і який не розсмоктується (капрон, шовк, лавсан, скріпки). Шовкова нитка маскується в залежності від товщини нитки (чим товща нитка, тим більше номер). Частіше використовуються нитки №1 - 0,01 см, №4 - 0,1 см, №8 - 1,14 см.
Вимоги до шовному матеріалу:
1 повинен бути міцним, біологічно інертним, не повинен викликати алергій, запалення, не володіти канцерогенними властивостями;
2 добре переноситися тканинами;
3 піддаватися стерилізації і не втрачати міцності.
Нитки можуть бути монофіламентними (монолітними), крученими, плетеними.
Спосіб Кохера
Стерилізація шовку. І етап - мотки шовку миють у теплій воді з милом 10 хвилин, прополіскують, висушують стерильним рушником. ІІ етап - медсестра вдягається як для операції. Перемотує на предметні стекла (котушку), опускає в ефір на 24 години для знезаражування і розчинення жировоскових капсул у деяких мікробів (туберкульозу). ІІ етап - перекладають стерильні інструменти в спирт на 24 години для знежирення (денатурація білка мікробних тіл). ІV етап - кип'ятіння протягом 10 хв у розчині сулеми 1:1000 для повного знищення (гинуть усі спорі). Зберігається в банці з 96% спиртом, через 10 днів змінюють спирт, беруть на бактеріальний посів. Перед уживанням кип'ятити 2 хвилини в розчині діхлорида 1:1000.
Стерилізація капрону - кип'ятінням протягом 45 хвилин чи автоклавування як білизна. Переваги капрону: простота готування, високий ступінь міцності, слабка реакція тканин на нитку. Недостатня підвищена пружність, тому з 3 вузлами.
Автоматичні нитки з голками й ампулований шовний матеріал зі штучних синтетичних поліефірних, чи з поліамідних (нейлон, капрон, перлон, супрамід, дакрон, марален, тефлон) волокон. Немає реакції тканин. Стерилізують гама-променями на заводах.
Кетгут виготовляють із слизового шару тонких кишок рогатої худоби, свиней. Він - гетерогенний білок, може

 
 

Цікаве

Загрузка...