WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу - Реферат

Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу - Реферат

чистий чистий лікарняний одяг. При обробці хворих із педикульозом керуються наказом 410. Питання про необхідність санітарної обробки та її об'єм вирішує лікар.
З приймального відділення хворого транспортують у хірургічне відділення. Хворі у важкому стані транспортуються у відділення інтенсивної терапії без санітарної обробки. При задовільному стані хворого призначають душ, чи гігієнічну ванну.
При поступленні хворого у важкому стані, проводять обтирання теплою водою. Під хворого кладуть клейонку і обтирають змоченою водою губкою лице, шию, груди, руки. Після обтирання проводять витирання насухо, і накривають простирадлом, для запобігання переохолодження. Потім таким же чином протирають тулуб, нижні кінцівки. На титульній сторінці історії хвороби роблять відмітку про проведення санітарно-гігієнічної обробки.
Після проведених заходів хворого транспортують у хірургічне відділення. Питання про спосіб транспортування вирішує лікар. При вирішення питання транспортабельності хворих поділяють на транспортабельних і нетранспортабельних. Останнім надають допомогу, а потім транспортують або, транспортуючи, надають невідкладну допомогу.
Дотримання правил особистої гігієни, зручне ліжко, чиста постіль створюють умови для швидкого одужання хворого і запобігають ускладненням. Велике значення має правильний догляд за хворими.
Транспортування хворих. Після приймального відділення хворого направляють у палату. Пацієнта, який може самостійно ходити, направляють у відділення пішки в супроводі сестри, для транспортування важкохворих користуються носилками, каталками чи кріслами-каталками. Носилки з хворим несуть двоє або четверо людей. Носилки застеляють простирадлом, а хворого накривають ковдрою. Білизну змінюють після кожного хворого, ковдри провітрюють, а після хворих на інфекційні захворювання дезінфікують. При транспортування на кріслі-каталці медична сестра нахиляє крісло-каталку вперед, наступивши при цьому на підставку для ніг, допомагає хворому сісти в крісло і опускає крісло-каталку в вихідне положення. Перекладати важкохворих з кушетки на носилки в приймальному відділенні, а потім з носилок на ліжко в палаті зручніше двом або трьом особам. При невеликій масі тіла хворого це може зробити й одна людина.
Положення хворого у ліжку може бути активним, пасивним і вимушеним. Активне положення займають хворі при легкому протіканні захворювання, або в початковій стадії важких захворювань. Пасивне положення спостерігається у хворих в непритомному стані або в дуже ослаблених осіб. Вимушене положення займають хворі для полегшення свого стану І зменшення симптомів захворювання. Якщо хворим забороняється вставати, сідати, а іноді навіть самостійно повертатися в ліжку, всі санітарно-гігієнічні заходи (вмивання, догляд за порожниною рота, носа, вухами, підмивання, зміна білизни) та годування хворих проводить в ліжку медична сестра.
Оскільки хвора людина більшу частину свого часу проводить в ліжку, дуже важливо щоб воно було зручним. Лікарні оснащують двома типами ліжок: звичайними з пружинною сіткою, і функціональними, які дозволяють надавати хворому різного положення, трохи піднімаючи головний, або ніжний кінець. Головними вимогами до лікарняних меблів є зручність і простота, а також проводити вологе прибирання. Ліжко хворого має бути металевим (нікельованим чи пофарбованим олійною фарбою) або дерев'яним (полакованим), з рівною, добре натягнутою панцерною сіткою. Ніжки ліжка повинні мати коліщатка, щоб його легше було пересувати. Для надання хворому зручного положення користуються функціональними ліжками. Постіль хворого повинна бути чистою, без складок і рубців. Перестеляти її потрібно двічі на день - вранці та ввечері. Кожного ранку постільну і нічну натільну білизну витрушують і провітрюють, матрац на цей час не застилають, щоб він теж провітрився.
Для важко хворих, хворих з нетриманням сечі та калу з метою запобігання забруднення постелі на наматрацник під сідничну ділянку кладуть клейонку, прикріплюючи її до наматрацника.
Догляд за шкірою. Дуже важливим є утримання тіла хворого в чистоті. При цьому мається на увазі чистота не лише шкіри, але й волосся, нігтів, вух, очей, носа, порожнини рота.
Хворий, який не перебуває на постільному режимі, повинний митись теплою водою з милом під душем або у ванні не рідше одного разу на тиждень. Хворим, яким призначено постільний режим, допомагає митися медична сестра. Якщо хворий може сісти в ліжко йому подають тазик, а воду поливають на руки з глечика. Особливу увагу звертають на складки шкіри, місця тертя і посиленого потіння (пахові складки, статеві органи, ділянки шкіри навколо заднього проходу, під молочними залозами у жінок та ін.). Після вмивання в такому ж порядку шкіру ретельно протирають чистим сухим рушником Важкохворих підмивають два, три рази на день, особливо після фізіологічних відправлень. Якщо підмивання проводять у палаті, хворого необхідно відгородиш ширмою. Підмивати хворих теплою перевареною водою, слабким розчином перманганату калію, розчином фурациліну (1:5000) або іншими дезинфікуючими розчинами.
Запрілості частіше бувають у повних людей. У більшості випадків вони виникають у пахових складках і стегново-калитковій ділянці, причиною їх часто є хвороботворні гриби. Профілактика запрілостей полягає в підтриманні чистоти тіла і припудрюванні тальком. Названі частини тіла слід обмивати мильним розчином або 3% розчином борної кислоти, обсушування рушником, а потім припудрювати. Ноги хворим треба мити не рідше одного разу на 2-3 дні, особливу увагу на між пальцеві складки. Нігті на руках і ногах коротко підстригають не рідше одного разу на тиждень, найкраще після гігієнічної ванни.
Догляд за волоссям. Медична сестра вранці та ввечері повинна розчісувати волосся тим хворим, які не можуть це зробити самостійно. Жінкам волосся розчісують і заплітають у косу. Довге волосся краще розчісувати в декілька прийомів. При захворюваннях, які потребують тривалого перебування в ліжку, волосся краще коротко обстригти. Голову миють один раз на 7-10 днів під час прийняття гігієнічної ванни. Якщо волосся жирне, можна користуватися твердоюводою, яка містить багато солей. Коли ж воно сухе, треба користуватись м'якою водою. Важкохворим голову миють у ліжку.
Xворий вранці перед прийманням їжі та ввечері перед сном повинен чистити зуби за допомогою зубної щітки пастою чи порошком, а також полоскати рот перевареною водою після кожного прийому їжі. Важкохворим туалет ротової порожнини проводять медичні працівники два рази на день. Для запобігання утворення тріщин на губах, їх змащують вазеліном або гліцерином. Зубні протези хворий повинен виймати на ніч, обмивати водою за допомогою зубної щітки і зберігати до ранку загорнутими в марлю або в склянці води.
Щоранку при вмиванні обличчя обмивають звичайно вушні раковини і повіки. Якщо на слизовій оболонці повік є виділення, то вони засихають і утворюють кірочки, які склеюють повіки та вії. Кірочки треба змочити теплим антисептичним розчином (2% розчин борної кислоти, розчин риванолу 1:5000, 0,02% розчин фурациліну), ізотонічним розчином натрію або міцною заваркою чаю. Для цього на очну щілину накладають змочену цим розчином чисту марлю або зрошують око з допомогою очної піпетки. Після розм?якшення кірки легко

 
 

Цікаве

Загрузка...