WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу - Реферат

Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу - Реферат

позачерговий медичний огляд всього персоналу відділення і
бактеріологічне обстеження на носійство. Хворих з виявленою внутрішньо лікарняною інфекцією ізолюють в окремі палати і виділяють для них окремий персонал і предмети догляду.
При виникненні внутрішньо лікарняної інфекції кожен випадок підлягає обліку, реєстрації з заповненням форми 058-0 і вимагає детальною епідеміологічного обстеження з боку епідеміолога санепідемстанції.
Контроль за дотриманням протиепідеміологічного режиму в лікувальних закладах здійснюється згідно наказу МОЗ № 720 (31.07.1978 р.), що передбачає обов'язковий бактеріологічний контроль стану повітряного середовища, поверхонь, якості стерилізації та дезінфекції. Вимоги до експлуатації лікувальних закладів, санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму викладені у Сан ПіН 517990 і Сан ПіН 2956а-83.
Вологе прибирання приміщень (миття підлоги, протирання меблів, обладнання) здійснюють не рідше ніж два рази на добу із використанням миючих і дезінфікуючих засобів, протирання віконного скла не рідше ніж один раз на місяць. Генеральне прибирання палатної секції проводиться не рідше ніж один раз на місяць із ретельним миттям стін, підлоги, обладнання, протирання меблів. Генеральне прибирання (миття і дезінфекція) операційного блоку, перев'язочних проводять не рідше ніж один раз на тиждень. Крім цього в них проводять проточні і заключні вологі прибирання. Приміщення із особливим режимом стерильності після прибирання опромінюють стаціонарними або пересувними бактерицидними лампами із розрахунку 1 Вт потужності на 1 м2 приміщення.
В операційній діє правило "червоної лінії" - всі, що входять в операційну, повинні бути одягнуті в бахіли, стерильну білизну. Заходити в операційний блок персоналу, що не бере участь в операції заборонено.
Відповідальність за проведення комплексу протиепідемічних заходів несе завідувач хірургічним відділенням. Організовують і контролюють виконання протиепідемічних заходів завідувач відділенням і старша медична сестра відділення.
Гігієнічні вимоги до медичного персоналу та хворих, які проходять курс лікування н хірургічних стаціонарах регламентується нормативним документом (наказ № 720). Гігієна медперсоналу включає знання і виконання всіх гігієнічних правил в межах своїх функціональних обов'язків. Персонал зобов'язаний систематично здійснювати перевірку стану здоров'я. Хворі та бацилоносії не допускаються до роботи до повного одужання.
Гігієна медперсоналу включає 3 основних елементи - особиста гігієна медперсоналу, гігієні професійного одягу та робочого місця, гігієні виконання медичних маніпуляцій
Медичний персонал повинен бути взірцем чистоти і акуратності. Робочим одягом є халат, шапочка або косинка, м'які шкіряні закриті тапочки. Халат має бути зав'язаний ззаду, шапочка чи косинка повинні повністю закривати волосся. Для роздавання їжі та годування хворих має бути інший чистий халат. Виходячи за межі лікарні, або відвідуючи санітарний вузол необхідно знімати халат. Перед кожною маніпуляцією необхідно вимити руки, а маніпуляції необхідно проводити у гумових рукавичках.
Після поступлення хворого в стаціонар йому виділяють ліжко з чистою білизною, яка пройшла камерну обробку, необхідні предмети догляду, при необхідності (склянку, судно, сечоприймач, плювальницю) тощо. Ліжко хворого повинно бути металевим, або дерев'яним з гладкою поверхнею - такі ліжка дають можливість проводити їхню дезінфекцію. Для важкохворих, призначені функціональні ліжка, які дають змогу надавати хворому різних положень.
Гігієна хворого, який перебуває в хірургічному відділенні включає в себе гігієну тіла, заміну натільної і постільної білизни. Натільну та постільну білизну змінюють один раз на 7-10 днів, відразу після гігієнічної ванни, або по мірі необхідності, після забруднення. Відповідає за заміну білизни сестра-господиня. Всю білизну необхідно прати, мокру від поту сушити не рекомендується. Щоразу при заміні білизни стежать, щоб простирадло і сорочка добре розправлені, щоб не утворювалися грубі згортки, які перешкоджають спокійному сну хворих, а у важкохворих нерідко сприяють утворенню пролежнів. Білизну, забруднену кров?ю або іншими виділеннями, необхідно згорнути забрудненою поверхнею до середини і транспортувати в щільних клейончастих мішках на пральню. Сортувати білизну в палатах забороняється.
Переодягання хворих із пошкодженими верхніми кінцівками - роздягання починають із здорової руки, а одягання починають із хворої руки, те саме стосується нижніх кінцівок.
Ліжко хворого застеляють таким чином - поверх сітки кладуть матрац із наматрацником. Зверху стелять чисте простирадло, краї якого повинні бути підігнані по всій довжині на матрац, для попередження утворення складок. Для важкохворих із нетриманням сечі, калу, якщо немає спеціального ліжка, з метою запобігання забруднення матрацу на наматрацник кладуть клейонку, прикріплюючи її, або підгинаючи під матрац. Клейонку можна постелити на простирадло, накриваючи її пелюшкою. Під голову кладуть дві подушки: нижню з пір'я, а верхню з пуху. На кожну подушку надягають окремо наволочку. Подушки слід класти так, щоб нижня лежала прямо і виступала дещо з-під верхньої, а верхня впиралась у спинку ліжка. Хворому дають ковдру з підковдрою, яка повинна бути бавовняною або вовняною. Постіль хворого повинна бути чистою, застеленою без складок і рубців. Перестеляти її треба двічі на день - вранці та ввечері. Кожного ранку натільну і постільну білизну витрушують і провітрюють, матрац на цей час не застилають, щоб він теж провітрився. При зміні постільної білизни важкохворому треба проявити велику обережність, щоб не завдати йому додаткового болю і страждання. Заміну простирадла у лежачих хворих здійснюють починаючи згортання по довжині до середини, піднімаючи таз і забираючи простирадло, в цей час згорнуте простирадло підставляють під таз хворого і розгортають його із середини до країв. Повертають хворого на бік згортають простирадло із одного боку, відразу розстилають чисте, повертають хворого на чисте до кінця. Згортають чисте простирадло по довжині, піднімають ноги хворого, скручують брудне простирадло і одночасно закручують чисте, піднімають таз хворого, забирають брудне і розстилають чисте, піднімають тулуб хворого, забирають брудне простирадло і до кінця розстеляють чисте.
Хворий поступає в лікувальний заклад через приймальне відділення, де проводиться ,прийом, реєстрація, огляд, гігієнічна обробка і транспортування хворих.
Приймальне відділення складається із ряду приміщень із урахуванням прийому і виписки хворих. В приймальному відділенні медична сестра проводить реєстрацію хворих, заповнюючи титульний листок історії хвороби (форма 003у), заносить відомості про хворого в журнал обліку хворих (форма 001у), і алфавітний журнал (для довідкової служби).
При госпіталізації хворого в стаціонар у санпропускнику приймального відділення йому проводять санітарну обробку, яка включає такі процедури: огляд тіла для виявлення інфекційних захворювань, корости, огляд волосистої частини голови та білизни хворого для виявлення педикульозу, при необхідності - проводять стрижку нігтів, волосся, гоління, проведення гігієнічної ванни, душу, або обтирання, що залежить від стану хворого, переодягання хворого в

 
 

Цікаве

Загрузка...