WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу - Реферат

Загальний догляд за хірургічними хворими. Гігієна медичного персоналу - Реферат

вміти приховувати від нього правду про істинну недугу, намагатися його морально підтримувати, навіювати віру в сприятливу динаміку захворювання.
Медичний персонал повинен знати основні вимоги медичної естетики. Необхідно дотримуватися охайності в одязі. Професійний одяг повинен бути зручним і простим у покрої, не стримувати рухи. Неодмінна умова медичної естетики - виконання вимог щодо форми одягу: чистий білий випрасуваний халат, який прикриває коліна, біла хустинка або шапочка, яка покриває волосся, легке і зручне взуття, наприклад, тапочки.
Важливе значення має дотримання особистої гігієни. Слід пам'ятати, що надмірне застосування косметичних засобів здатне негативно відобразитися на етичній атмосфері спілкування з хворими. У медичного працівника нігті на руках повинні бути коротко підрізані, руки - чистими, теплими і м'якими, що вимагає спеціального догляду за ними.
Найчастіше догляд за хворими виконується середнім і молодшим медичним персоналом (медичними сестрами і санітарками). Останні залучаються до виконання деяких найпростіших маніпуляцій з догляду, а також для допомоги середньому медичному персоналу. Однак, не дивлячись на те, що заходи догляду за хворими не входять до функціональних лікарських обов'язків, кожний лікар зобов'язаний не тільки бути знайомим з усіма особливостями догляду, але й уміти самостійно виконати ту чи іншу маніпуляцію або процедуру, проконтролювати якість роботи середнього і молодшого медичного персоналу, забезпечити виконання всіх необхідних прийомів догляду і за відсутності медичної сестри, або в умовах позалікарняної обстановки. Тому оволодіння методикою і технікою проведення маніпуляцій з догляду за хворими є однією із найважливіших ланок у загально-клінічній підготовці майбутнього лікаря.
Гігієна хірургічних стаціонарів - розділ гігієни, що розробляє гігієнічні норми і вимоги до розташування, планування, санітарно-технічного благоустрою. Санітарно-гігієнічний та протиепідеміологічний режим стаціонарів створений з метою забезпечення оптимальних умов перебування хворих в стаціонарі, ефектного проведення лікувальних заходів, забезпечення сприятливих умов праці медперсоналу, профілактики і знешкодження внутрішньолікарняної інфекції.
В хірургічне відділення входять палати, перев'язочні, маніпуляційний кабінет і операційний блок. Особливістю хірургічного відділення є те, що відділення поділено на дві половини, або складається із двох окремих відділів - чисте і гнійне. Для хворих із нагноєними ранами виділяється окрема палатна секція, або окремі палати в окремому крилі відділення, по можливості якнайдалі від операційного блоку. Для цих палат окремо виділяється гнійна перев'язувальна і всі хворі обслуговуються окремим персоналом. За наявності однієї перев'язувальної хворі із гнійними ранами перев'язуються після проведених "чистих" перев'язок з подальшою ретельною обробкою приміщення та обладнання дезінфікуючими розчинами.
Операційний блок - основний лікувально-діагностичний підрозділ хірургічного відділення, що складається із операційних, а також комплексу допоміжних приміщень і приміщень забезпечення, призначений для проведення хірургічних операцій. З метою дотримання умов асептики загальнопрофільний операційний блок повинен мати два ізольованих непрохідних відділення - асептичне, чисте і септичне, гнійне із суворим зонуванням внутрішніх приміщень та окремими для кожного з них допоміжними приміщеннями. Всі приміщення операційного блоку в залежності від ступеня дотримання правил асептики і боротьби із внутрішньолікарняною інфекцією функціонально поділяються на чотири зони: стерильну, суворого режиму, обмеженого режиму і загально лікарняного режиму.
Потоки в операційному блоці поділяються на "стерильний" для хірургів і операційних сестер, чистий - для хворих, анестезіологів, технічного персоналу і не повинні перетинатися, або стикатися.
Санітарно-гігієнічний режим хірургічного закладу спрямований на виключення негативного впливу факторів лікарняного середовища на хворих і персонал, забезпечення хворому повного гігієнічного, соматичного і психічного комфорту, а персоналу оптимальних умов праці. Санітарно-гігієнічний режим передбачає дотримання норм місткості лікарняних палат, забезпечення оптимального мікроклімату, хімічного та бактеріологічного складу повітряного середовища, режиму вентиляції та освітлення приміщень, постачання доброякісною питною водою, своєчасне і повне видалення та знезаражування відходів, забезпечення хворих раціональним та збалансованим харчуванням, прибирання приміщень, прання та заміни білизни, дотримання правил особистої гігієни, тощо.
Протиепідемічний режим хірургічного відділення спрямований на запобігання, виникнення та поширення внутрішньолікарняних інфекцій. Основні положення протиепідемічного режиму регламентуються наказом № 720 (31.07.1978 р.).
Внутрішньолікарняні інфекції - клінічне виражені захворювання мікробного походження, що уражають хворого в результаті його госпіталізації або відвідування цілувального закладу, а також медперсонал в процесі виконуваної ним роботи. Внутрішньолікарняні інфекції поділяються на госпітальні та амбулаторні.
Джерелами внутрішньолікарняних інфекцій є хворі з гострими, стертими або хронічними формами інфекцій, медичний персонал - переважно носії, а також хворі на стерті форми інфекцій, відвідувачі - хворі та здорові бактеріоносії й інфікований матеріал. Основні шляхи передачі внутрішньолікарняних інфекцій - аерозольний (повітряно-крапельний та повітряно-пиловий), контактний, у тому числі парентеральний, фекально-оральний, зокрема аліментарний, трансмісивний. Основними факторами передачі інфекції є повітря, руки, об'єкти довкілля.
Комплекс профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та ізоляцію джерел інфекції й переривання шляхів її передачі, включає архітектурно-планувальні заходи, дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму, підвищення стійкості хворих і персоналу до несприятливих факторів.
Кожний співробітник, що влаштовується на роботу, проходить повний медичний огляд, зокрема огляд отоларингологом і стоматологом, бактеріологічне дослідження мазків зі слизової носоглотки на наявність патогенних стафілококів, короткий інструктаж з проведення основних санітарно-протиепідемічних заходів. Весь персонал береться на диспансерний облік для своєчасного виявлення і лікування каріозних зубів, хронічних запальних захворювань носоглотки, носійство патогенного стафілокока. Медичний персонал підлягає обов'язковим періодичним медичним оглядам, що включають щорічний огляд терапевтом, жінок - гінекологом, ларингологом і стоматологом, обстеження на носійство черевного тифу і паратифів (один раз напівроку - рік), дифтерії (за епідеміологічними показаннями), стафілококів (один раз на три місяці), туберкульоз (щорічно), кишкові інфекції та гельмінтози (при влаштуванні на роботу і далі за епідпоказаннями), сифіліс і гонорею шляхом серологічних досліджень і обстежень дерматовенерологом (при прийому на роботу і кожні наступні 3-6 місяців). При виявленні відкритих запальних процесів або ознак нездужання персонал усувають від роботи до повного одужання, при виявлення носійства - організовують санацію. При виникненні внутрішньо лікарняних інфекцій серед хворих проводять

 
 

Цікаве

Загрузка...