WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Очні краплі та розчини - Реферат

Очні краплі та розчини - Реферат

нижче у порівнянні з виробництвом у скляних флаконах (у залежності від умов виробництва: асептика чи стерилізація флаконів з розчином).
4. Індекс цін на очні краплі у скляній і полімерній упаковці на українському ринку знаходиться в діапазоні від 1,0 до 1,3 у залежності від препарату і підприємства-виробника.
6. Концентровані розчини для готування очних крапель. Умови приготування
Якщо сухі ЛР прописані в кількості менше 0,05 г, то використовують, їх концентровані розчини.
У цьому випадку розраховані кількості концентрованих розчинів і води відмірюють у флакон для відпуску, дотримуючи умов асептики.
Rp.: Riboflavini 0,001
Acidi ascorbinici 0,02
Kalii iodide 0,3
Sol. Acidi borici 2% 10 ml
Misce. Da. Signa. По 2 краплі 2 рази в день в обидва ока.
Розчин є гіпертонічним за рахунок виписаних кількостей калію йодиду і кислоти борної. Всі інградієнти використовують у вигляді стерильних концентрованих розчинів.
У стерильнийфлакон для відпуску відмірюють 3,3 мл стерильної води для ін'єкцій,5 мл 0,02% розчину рибофлавіну в комбінації з кислотою борною 4% 0,2 мл 10% розчину кислоти аскорбінової, 1,5 мл 20% розчину калію йодиду. Розчин контролюють на відсутність механічних включень і закупорюють під обкатку.
7. Технологія очних крапель
Усі ЛФ для лікування очних захворювань готують в асептичних умовах з дотриманням вимог діючих НТД стосовно санітарного режиму в аптеках. Та оскільки асептичні умови виготовлення не забезпечують повної стерильності ліків, очні краплі і примочки з термостабільними речовинами підлягають стерилізації.
Велике значення для очних крапель має дотримання точності концентрації розчинених речовин. Ці вимоги виникають у зв'язку з тим, що очні краплі прописуються в невеликих кількостях.
При виготовлення очних, і головним чином при фільтруванні, відбуваються значні втрати речовини за рахунок адсорбції його на фільтруючих матеріалах, а також за рахунок розведення вихідних розчинів при фільтруванні їх через паперові фільтри, попередньо промиті водою.
Для того, щоб максимально зменшити втрату ЛР при виготовленні очних крапель, використовують наступні технологічні прийоми.
1. ЛР, добре розчинну у воді, розчиняють в частині (половинній кількості) розчинника і фільтрують розчин у флакон для відпуску через промитий стерильною водою для ін'єкцій складчастий фільтр і вату, а потім фільтр промивають тією кількістю розчинника, що залишилась. Наприклад:
Rp.: Solutionis Pylocarpini hydrochloridi 1% 10 ml
Natrii chloridi g.s.,
ut fiat solution isotonica
Da. Signa. По 2 краплі в обидва ока.
Очні краплі з добре розчинною у воді ЛР списку А.
Спочатку роблять розрахунки, необхідні для проведення ізотонування зазначеного в прописі розчину.
По таблиці визначають ізотонічний еквівалент пілокарпіну гідро хлориду по натрію хлориду, що дорівнює 0,22.
Далі знаходять кількість натрію хлориду, еквівалентну 0,1 г пілокарпіну гідро хлориду:
1,0 п.г. - 0,22 NaCl
0,1 п.г.-0,022 NaCl
на 10 мл розчину необхідно натрію хлориду - 0,09 г
визначають кількість натрію хлориду, необхідну для Ізотонування 1% розчину пілокарпіну гідро хлориду: 0,09-0,022=0,068=0,07 г
виготовлення здійснюють в асептичній кімнаті чи боксі. Відмірюють 10 мл води для ін'єкцій. У стерильній сухій підставці в половинній кількості (5 мл) води для ін'єкцій розчиняють 0,1 г пілокарпіну гідро хлориду і 0,07 г натрію хлориду. Розчин фільтрують у флакон для відпуску через стерильний, попередньо промитий складчастий фільтр і вату. Промивають фільтр рештою води для ін'єкцій (5). Перевіряють якісний і кількісний зміст пілокарпіну гідро хлориду, а також чистоту розчину. При необхідності фільтрують ще раз через той же фільтр і вату. Розчин герметично закупорюють і піддають стерилізації. Після стерилізації очні краплі контролюють на відсутність механічних домішок і оформляють до відпуску з додатковою етикеткою "Обходитися з обережністю", виписують сигнатуру, флакон опечатують.
2.Якщо сухі ЛР прописані в кількості менше 0,05 г, то використовують, їх концентровані розчини.
У разі потреби виготовлення внутріаптечної заготівлі очних крапель з ЛР, виписаними в кількості менше 0,05 г, їх можна приготувати із сухих речовин, але розчин у цьому випадку буде готуватися в 10-чи 20-кратній кількості. Наприклад:
Rp.: Riboflavini 0,002
Acidi ascorbinici 0,2
Sol. Kalii iodidі 2% 10 ml
Glucosi q.s.
ut fiat solution isotonica
Misce. Da. Signa. По 2 краплі 2 рази в день в обидва ока.
Необхідна кількість для безводної глюкози для Ізотонування прописаного розчину дорівнює 0,11 г.
Розчин готують у 20-кратній кількості. Варто мати на увазі, що при спільній стерилізації аскорбінової кислоти з калію йодидом відбувається зміна забарвлення розчину внаслідок окисно-відновної реакції.
Тому рекомендується такий спосіб виготовлення крапель: 0,04 г рибофлавіну розчиняють при нагріванні в 200 мл води для ін'єкцій, розчин прохолоджують і розчиняють у ньому 0,4 г аскорбінової кислоти, 2,2 г глюкози, фільтрують і стерилізують текучою парою при 100 С 30 хвилин. Після охолодження розчину в асептичних умовах додають 4,0 г калію йодиду, розчин фільтрують по 10 мл, закупорюють і обкатують металевими ковпачками.
Rp.: Sol. Riboflavini 0,01% 10 ml
Acidi ascorbinici 0,05
Misce. Da. Signa. По 2 краплі в обидва ока.
Прописані кількості ЛР практично не впливають на осмотичний тиск розчину, тому його доцільно готувати на 0,9% розчині натрію хлориду.
У стерильний флакон відміряють 3,6 мл стерильної води для ін'єкцій, 0,5 мл (10 крапель) 10% розчину кислоти аскорбінової, 5 мл 0,02% розчину рибофлавіну і 0,9мл 10% розчину натрію хлориду (чи 0,09 г натрію хлориду). Флакон закривають стерильною гумовою пробкою, переглядають розчин на відсутність механічних включень і закупорюють під обкатку.
3.У випадках, коли для розчинення ЛР недостатньо половинної кількості розчинника, речовину розчиняють, у всій прописаній кількості розчинника і фільтрують у мірний циліндр через сухий фільтр і вату, а недостаючу кількість води додають через той же фільтр і вату до необхідного об'єму розчину.
Що стосується точної концентрації, то за першим способом концентрація буде точніша, бо для вимивання адсорбованої речовини застосовується більша кількість води.
Очні розчини застосовуються у вигляді примочок, іригаційних розчинів, розчинів для очищення, дезінфекції і зберігання мяких контактних лінз. Вимоги до очних розчинів в основному такі ж, як і до очних крапель: вони повинні бути стерильні, стабільні, не містити механічних включень. Вимога щодо

 
 

Цікаве

Загрузка...