WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Очні краплі та розчини - Реферат

Очні краплі та розчини - Реферат

системи з різним ступенем дисперсності: справжні розчини низькомолекулярних сполук, розчини високомолекулярних сполук, колоїдні розчини, суспензії, емульсії, комбіновані системи.
Рідкі ЛФ для очей.
1. Істинні водні і олійні розчини.
2. Розчини ВМС.
3. Колоїдні розчини.
4. Емульсії.
5. Суспензії.
Вони застосовуються у вигляді очних крапель, примочок,промивань, розчинів для ін'єкцій і електрофорезу.
4. Вимоги нормативної документації до очних крапель, реалізація їх в умовах аптеки
Низька якість очних крапель і у першу чергу забруднення їх мікроорганізмами, може викликати важкі наслідки, аж до втрати зору. У зв'язку з цим вимоги, що висуваються до очних крапель, повинні бути аналогічні передбаченим для ін'єкційних розчинів: стерильність, відсутність механічних домішок, стабільність, комфортність, пролонгована дія.
Стерильність. Консервування очних крапель.
Очні краплі, а також концентровані розчини, застосовувані для їх приготування, повинні виготовлятись в асептичних умовах з наступною стерилізацією.
Спосіб стерилізації очних крапель залежить від стійкості ЛР у розчинах до температурного впливу. За цією ознакою можна ЛР розділити на три групи:
1. ЛР, розчини яких можуть піддаватись тепловій стерилізації без додавання стабілізаторів.
2. ЛР, розчини яких можуть піддаватися тепловій стерилізації після додавання стабілізаторів.
3. ЛР, розчини яких не витримують теплової стерилізації і виготовляються асептично без подальшої стерилізації.
В асептичних умовах також готуються розчини ЛР, режими стерилізації яких не розроблені.
Очні краплі можуть містити консерванти. Консервування очних крапель передбачає попередження розвитку мікроорганізмів у ЛФ в процесі її зберігання і використання. механізм дії консервантів зводиться до порушення клітинної мембрани, коагуляції білка, блокування вільних сульфгідрильних груп, хімічного антагонізму. В офтальмологічних ЛФ використовується обмежений їх асортимент. Так, з неорганічних консервантів частіше використовується кислота борна в концентрації 1,9-2% із рН близько 5,0. крім того, кислота борна має буферні властивості, попереджує зміну рН розчину при додаванні з нього ЛР, особливо з групи алкалоїдів, що дають у розчинах кисле середовище (рН нижче 4,0).
Консерванти додаються в ЛФ перед стерилізацією розчину. Через малу розчинність ні пагін та ніпазол розчиняють у гарячій воді при температурі 30-90 С та енергійному збовтуванні.
Цетилпіридинію хлорид при збовтуванні у воді дає рясну піну, тому розчиняти його необхідно в частині води й обережно.
Стабільність.
В очних краплях повинна бути забезпечена стійкість ЛР. Теплова стерилізація і тривале зберігання очних розчинів у скляній тарі ведуть до руйнування багатьох ЛР внаслідок гідролізу, окислювання. Тому при виготовленні очних крапель і особливо при їх стерилізації велика увага повинна бути приділена хімічній стійкості скла, оскільки лужне скло надає воді лужної реакції, при стерилізації рН може досягати 10,0. швидкість руйнування препаратів залежить не тільки від температури стерилізації, але й значною мірою від рН середовища.
Для зберігання стабільності більшість розчинів вимагають низького значення рН (5,0). Тому виникає необхідність виготовлення очних крапель на буферних розчинниках. При використанні буферних розчинів досягається підвищення хімічної стабільності, терапевтичної активності, а також зменшення подразнюючої дії очних розчинів. ДФ ХІ рекомендує як розчинники при виготовленні очних крапель застосовувати стерильні ізотонічні розчини, що мають консервуючи та буферні властивості. Але ці розчини можна застосовувати тільки за вказівкою лікаря.
Вибір буферного розчинника залежить від фізико-хімічних властивостей ЛР. За цією ознакою їх можна розділити на дві групи. До першої групи відносяться препарати, у розчинах яких повинно підтримуватися рН близько 5,0. у цьому випадку рекомендується використовувати ізотонічний розчин борної кислоти (концентрація 1,9%), рН якого нижче 5,0. розчин при цьому має малу кислотність, добре нейтралізує луг, що витягується зі скла. У той же час борна кислота нейтралізується і тому не викликає відчуття болю. Такий буферний розчинник рекомендується при виготовленні розчинів: пілокарпіну гідро хлориду, дикаїну, совкаїну, мезатону і солей цинку. Очні краплі, приготовлені на 1,9% розчині борної кислоти, можуть автоклавуватися при 100 С протягом 15 хвилин.
До другої групи відносяться ЛР, у розчинах яких повинно підтримуватися рН близько 6,8. У цьому випадку рекомендується фосфатний буфер із рН=6,8,ізотований хлоридом натрію. Склад буфера:
Розчин одно заміщеного фосфату натрію 0,8%-30 мл
Розчин дво заміщеного фосфату натрію 0,94%-70 мл
Натрію хлориду -0,34 г
На такому фосфатному буфері можна готувати розчини солей атропіну, пілокарпіну і скополаміну. Для цих же препаратів застосовують і боратний буфер наступного складу:
Кислоти борної -1,84 г
Натрію тетраборату -0,14 г
Води очищеної (рН=6,8)-100 мл
Однак його можна використовувати тільки при виготовленні очних крапель ex tempore, тому що стабільність медикаментів у ньому зберігається протягом 5-10 діб.
При виготовленні очних крапель у стерильній полімерній упаковці як стабілізатор додають 0,15 г натрію тіосульфату і 3,5 мл 1 М розчину кислоти хлористоводневої на 1 л розчину.
Очні краплі-0,02% розчин рибофлавіну в комбінації з 2% калію йодиду і 2% глюкози стабілізують трилоном Б в концентрації 0,03%. Термін придатності цих крапель - 3 роки.
Для стабілізації очних крапель можуть використовуватися високо полімери, комплексони, виготовлення розчинів в атмосфері інертних газів. Ці способи можуть розглядатися як потенційні можливості значного збільшення термінів придатності очних крапель. Нестійкі очні краплі випускаються у вигляді наважок сухої речовини у флаконах і розчиняються в стерильному розчиннику безпосередньо перед застосуванням. Це стосується інтермедину, ацетилхоліну й інших препаратів.
Відсутність механічних включень.
Очні краплі у вигляді водних розчинів лікарських речовин повинні бути старанно профільтровані після приготування, тому що наявність суспендованих часток, волосків і т.д. можу пошкодити рогівкову і слизову оболонки ока.
Очні краплі в аптечних умовах фільтрують через скляні фільтри №3, паперові фільтри з беззольним фільтрувальним папером, який не змінюється при стерилізації, або мембранні фільтри з одночасною стерилізацією.
При серійному приготуванні очних крапель в аптеках доцільно використовувати прилади для фільтрування їх з наступним фасуванням.
Ізотонічність.
Багато очних крапель викликають неприємні відчуття, біль чи

 
 

Цікаве

Загрузка...