WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя - Реферат

Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя - Реферат

сперматозоїдом яйцеклітина стає виповнена Святим Духом і "Одкровення Нового Завіту безумовно підтверджує визнання вартості життя від миті зачаття"(Євангелія Життя,стор .64).
Як виглядає ситуація абортів і вживання контрацептивів у Львівській області? Вашій увазі представляється таблиця з даними медичної статистики про число жінок, які перенесли аборти і користувалися різними контрацептивами у 2000 р. у порівнянні з 1995 роком.
1. Деяка конкретика цифр щодо абортів. У 2000 р. аборти зробили 14 974 жінки або 22 жінки з 1000 жінок фертильного (дітородного) віку. До речі, у Львівській області у 2000 р. нараховувалось 688 687 жінок дітородного віку (фертильного віку). Показник 22 на 1000 жінок є дуже високий, у 10-20 разів вищий за показник розвинутих країн Європи. У 1995 цей показник був 34, тобто на 36 % вищий. А абсолютне число становило 23 219 абортів. Зниження у Львівській області числа абортів на 64 % - це може і є цей ККД (коефіцієнт корисної дії), про який ми учили ще в школі, спричинений позитивними змінами у психології мислення тим, що люди свідоміше почали ходити до церкви, молитися до Бога, свідоміші стали страху Господнього.
По Україні число абортів майже 0,5 млн. і показник становить 32/1000 жінок фертильного віку, тобто на 68% вищий, ніж у Львівській області. З причин високого рівня показника ми можемо назвати одну - вплив залишків атеїстичного виховання людей. До речі, пік абортів був 1993 р., коли в Україні офіційно було проведено майже 1 млн абортів (у Львівській області - 28 215).
2. Деякі дані щодо контрацептивів. У Львівській області зареєстровано 94 824 жінки, які ними користувалися. У порівнянні з 1995 р. число жінок, які вживали контрацептиви у 2000 р. зросло у 2 рази.Контрацептивами жінки користуються у 6,3 рази частіше, ніж проводять аборти.
2.1. У 5,4 рази зросло кількість жінок, які користуються гормональними препаратами.
3. Абортами і контрацептивами охоплено 109 798 або 159 на 1000 жінок фертильного віку (у 1995 р. - 69 333), майже у 2 рази більше, ніж у 1995 році. По Україні цей абсолютний показник вимірюється мільйонами і становить 248 на 1000 ж.ф.в. тобто кожна 4 жінка фертильного віку на протязі року вбиває одне ненароджене життя. Це жах !!!
Я охарактеризував одну сторону, що аборт і вживання контрацептивів є гріхом і прирівнюється до вбивства людини. Але є ще друга сторона цього явища, про яке ми повинні твердо пам'ятати. Це наслідки, які відіб'ються на здоров'ї цих жінок.
З наукової літератури відомо, що гормональні контрацептиви - (вони всі мають абортивну дію) - можуть викликати непліддя у дівчаток і хлопчиків, народжених матерями, які в минулому вживали ці препарати. Є також повідомлення, що під віддаленою дією гормональних контрацептивів, можуть народжуватися діти з вродженими вадами геніталій та дизгормональними вадами (стають неприродно повними та мають інші розлади залоз внутрішньої секреції).З великим ризиком пов'язане і застосування внутрішньоматкових спіралей. Отже, майбутнє нашої нації є під великою загрозою.
Важко означити причини, чому люди забувають, що вбивство дитини від зачаття до народження протирічить Божому закону, людській етиці, клятві Гіпократа. Однак, слід зазначити, що елементи моральної, а подекуди і економічної кризи переживає не лише Україна. Це світовий процес, який тривожить сьогодні Церкву і всіх людей доброї волі нашої планети, що жінки не знають істинної правди цієї трагедії, вони не знають, що гріхом є і вживання контрацептивів, які також руйнують в утробі матері зароджене життя. Крім цього, в об'єктивну ,,змову проти життя" замішані міжнародні фармацевтичні установи Америки і Європи, що пропагують і планують справжні походи на користь розповсюдження контрацепції, стерилізації та абортів. Нарешті, "участь у цій змові часто беруть також засоби масової інформації, утверджуючи в людській думці культуру, яка вважає застосування контрацепції, стерилізації, абортів і навіть евтаназії за ознаку свободи й поступу, натомість постанову беззастережної оборони життя подають як ворога цих надбань".
"Що робити, сумно-не весело", - казав блаженної пам'яті Мирослав Іван Кардинал Любачівський.
Він прислухався до думок світських осіб. І з його благословення у 1995 році у Львові була створена громадська організація Інститут Захисту Життя. Чому так назвали ? Бо ІЗЖ займається навчанням. Ми, починаючи з 1995 року ознайомили з природними методами регуляції зачаття 19 тис. медичних працівників Львівської області (всього їх працює в медустановах 21 тис.). Я впевнений, що ні одна медсестра чи акушерка не буде використовувати контрацептивний препарат чи спіралі для попередження небажаної вагітності. Вони сьогодні знають природні методи регуляції зачаття.
Впродовж останніх 2-х років в ІЗЖ підготовлено 130 консультантів з природного планування родини, значна частина яких сьогодні працюють при парохіях УГКЦ, православних церквах і готують до шлюбу молоді пари. Окремі особи з цього числа працюють при школах, в центрах планування родини медичних установ. Заняття ведуть досвідчені викладачі, які пройшли спеціальну підготовку по програмах англійської та німецької шкіл планування родини. Ми забезпечені усіма методичними розробками, маємо техніку. Наші програми затверджені в МОЗ і Міносвіти України.
Училище, в якому я працюю директором і на базі якого створено ІЗЖ, єдине в Україні акредитоване, а програми навчання - проліцензовані.
Робота училища з ППР, в т.ч. і ІЗЖ отримала позитивну оцінку віце-президента Папської Академії Життя у Ватикані директора Інституту біоетики в Римі, чи не найбільшого закладу такого профілю в світі, єпископа Ель-Згречча, який перебував у жовтні у Львові. Робота ІЗЖ отримала позитивну оцінку на 2 Європейському Форумі за Життя, який проходив у листопаді цього року у Парижі.Належно оцінена робота щодо організації та проведення занять з ППР Державною акредитаційною комісією України, бо з такого роду занять комісія зустрілася вперше. В мене виникає резонне запитання, чому так пасивно відноситься наша Церква до можливостей використати ІЗЖ у боротьбі з абортами та контрацептивами в нас, на Західній Україні. Може не знають про ІЗЖ? Про ІЗЖ може не знати парох у Турківському районі, Сколе, але, щоб не знало керівництво Львівської архієпархії про можливість безкоштовної підготовки для парохій консультантів з природніх методів регуляції зачаття, не віриться..
Досвід країн цивілізованого світу переконливо свідчить, що основним засобом зниження числа абортів є добре і широко організована спеціальна служба природного планування родини (без штучної контрацепції, з навчанням природніх методіврегуляції зачаття). Прикладом цьому може служити Польща, яка у 1995 році, за даними вже згаданої Британської енциклопедії, займала з абортів 94 місце в світі. Нам потрібно вчитися у наших сусідів-поляків. Водночас ми запозичуємо будь-який позитивний досвід і з вдячністю готові прийняти відповідну допомогу інших держав, організацій тощо.
Людське життя є особливо кволим і тендітним тоді, коли приходить у світ і коли полишає тлінність, аби перейти у вічність.
Однією чи не найбільш дискусійною із "проблемних ситуацій" сучасної медицини є евтаназія - "легка смерть" (від грецького eu - легкий, thanatos - смерть). Під цим поняттям розуміється навмисне

 
 

Цікаве

Загрузка...