WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя - Реферат

Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя - Реферат


Реферат на тему:
Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя.
Україні даються взнаки негативні наслідки тоталітарного комуністичного режиму, як: заперечування Бога, мораль партійної вседозволеності, заідеологізованість освіти та виховання дітей, байдужість до гідності людини та цінності її життя. У ті недалекі, разом з тим так далекі часи, не прищеплювалось ставлення до життя людини як безцінного Божого дару та розуміння того, що кожне життя - унікальне і неповторне. Тоталітарна система надавала пріоритети не людині, не святості родинного життя, яким з волі Творця наділена кожна сім'я, а насаджувала так званий совєтський тип родини без будь-яких зв'язків з Богом, без Божих природних традиційних законів.
До цих негативів додаються нові, пов'язані з перехідним станом економіки України і трансформацією суспільства. Сім'я сьогодні змушена стримувати потреби особистості в материнстві і батьківстві. Дедалі більше сімей обирають бездітність або відкладають народження дітей.
Складний процес становлення державності та економічна криза привели до зниження життєвого рівня суспільства, а подекуди навіть до повного зубожіння народу. Найчастіше жертвами цього стають прості люди та їх християнські родини. На жаль, ті, що розбагатіли на тлі загального зубожіння, вивозять капітали у більш стабільні країни і не задумуються над тим, в якому сум'ятті знаходяться душі бідних людей в Україні.
На додаток до вищесказаного, Україна є епіцентром СНІДу у Східній Європі.
За критеріями ВООЗ (Всесвітня Організація Охорони Здоров'я) поширеність туберкульозу в Україні розцінюється як епідемія. У 1999 році від туберкульозу померло понад десять тисяч осіб, в тому числі і діти. Щодоби паличка туберкульозу вражає понад сімдесят осіб.
Минуло десять років з часу проголошення Україною своєї державної Незалежності. Проте, особливу тривогу та глибоку стурбованість продовжує викликати знищення в Україні абортами ненародженого людського життя, про яке так віддано турбується у світі Святіший Отець. Так, у 1995 році, за даними Британської енциклопедії, Україна займала ІІІ місце у світі по числу абортів.
Чи робилося щось у законодавчому порядку, щоб змінити ситуацію на краще в пошануванні життя і гідності людини? Прийняті "Основи законодавства про охорону здоров'я" та "Конституція України" мають оцінку на рівні загально людських вартостей, але частина статей є декларативними; не все, що записано - виконується. Наприклад, стаття 50 дозволяє аборти за соціальними та медичними показниками. Проте, поняття цих показників не визначено. А у ст. 57 надається право матері самій вирішувати проблему материнства, тобто робити чи не робити аборт.
Вказана ситуація, що суперечить належним принципам шанування життя, хвилює Церкву і всіх людей, які сповідують глибоку любов до неї та віру в Бога.
Після виходу Папської Енцикліки Evangelium Vitae в 1995 році, під впливом громадських організацій і рухів за життя, (яких ще, на жаль, сьогодні мало в Україні), програмних ініціатив окремих депутатів та парламенту в законодавче поле України увійшли три важливі документи: Постанова Кабінету Міністрів "Про соціальну Програму планування сім'ї"; Указ Президента України "Про національну програму "Діти України" (1996 р.);
Постанова Верховної Ради "Про концепцію державної сімейної політики" (1999 р.). Проте, ці документи в своїй основі були далекими від рекомендацій Енцикліки. В них нема статей про виховання молодого покоління на принципах християнської моралі. Представники церкви взагалі не запрошувались і не брали участі в їх розробці. Основною метою як першого, так і другого документу є низка декларативних заяв: забезпечення права кожної дитини народитися здоровою, створення необхідних умов всебічного розвитку, надійний соціальний і психологічний захист дітей у сім'ї, допомога сім'ям у розв'язанні проблем, пов'язаних з дітонародженням, збереженням здоров'я батьків і дітей, добробутом сім'ї, вихованням тощо. А щодо планування сім'ї, то в статтях акцентується увага на виготовлення контрацептивів, забезпечення ними жінок, і жодного слова щодо їх навчання методів природної регуляції зачаття. Щодо останнього, то назагал, передбачається, що державна сімейна політика має стати складовою всієї системи соціальної політики України. Але, як свідчить практика, - це лише теорія. Наш досвід показує, що всі ці декларації чи принаймі їх частина так і залишиться благими намірами на папері.
Україна ніби входить в Європейську спільноту, а 10 документів Ради Європи, які стосуються шанування життя і гідності людини, до сьогоднішнього дня знаходяться в парламенті не перекладені на українську мову, не вивчені ні депутатами, ні фахівцями, ні лікарями. І, зрозуміло, не виконуються.
Медична статистика вчинених у 2000 році абортів і числа жінок, які вживали контрацептивні препарати, свідчить, що обсяг проведеної роботи проти цього зла в Україні є недостатнім. Основними знаряддями вчинених вбивств ненародженого життя у Львівській області і в Україні є аборти та вживання контрацептивних засобів. Декілька слів про ці знаряддя. Аборт - це жахлива лікарська маніпуляція, в якій з допомогою інструментів лікар вбиває плід віком до 3-х місяців.
Контрацептивні засоби складаються з 2-х основних груп: механічні - прикладом є спіраль, протягом року вона не дає можливості заплідненим яйцеклітинам прижитися у матці, і в результаті ці запліднені яйцеклітини транзитом проходять через матку і гинуть. До другої групи відносяться гормональні препарати. Вони впливають таким чином, що матка не готується прийняти для імплантації запліднену яйцеклітину, і остання також проходить транзитом через матку і гине.
А що собою представляє запліднена яйцеклітина? За даними вчених світу, за висновками Папської Академії Життя у 1995 році є прийнятий європейським Парламентом закон "Про статус ембріона". В ньому говориться, що ніхто не має права проводити експерименти на ембріоні.
А що говорить свята церква про ембріон. Вона говорить словами св. апостолів, св. отців.Декілька цитат із їх праць.
1."Люд Старого Завіту боявся безплідності як прокляття, а чисельність нащадків уважав за благословення"...
2."(Єр. 1, 5): життя кожної людини, від самого початку, протікає згідно з Божим задумом. Іов, перейнятий стражданнями, споглядає Божу дію, і це дозволяє йому зберегти довір'я і мати певність, що існує Божий план щодо його життя."
3."Деякі псалми містять сповнений шани подив перед діянням Бога, котрий творить життя людини в лоні матері.Чи можна припустити, що хоча б мить цього чудового процесу народження життя не підлягала мудрому і сповненому любови діянню Творця і була віддана на поталу людської сваволі?"(Папська Енцикліка "Євангелія Життя").
4."Коли Єлизавета вагітніє, то виповідає свою радість словами хвали плідності: "Господь [...] зглянувся, щоб зняти мою ганьбу між людьми" (Лк. 1, 25).
5.Ще сильніше вартість особи від миті її зачаттянаголошується в зустрічі Діви Марії та Єлизавети й одночасно - двох дітей, що їх вони носять у лоні. Це власне діти сповіщають настання месіянської ери: в мить їх зустрічі починає діяти відкупна сила присутности Сина Божого серед людей. "Швидко..., - пише св. Амбросій, - син, виповнений Святим Духом, сповнив також матір"."З миті запліднення

 
 

Цікаве

Загрузка...