WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень - Реферат

Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень - Реферат

батьків) про можливі реакції на щеплення та долікарську допомогу при них,необхідність звернення за меддопомогою при наявності сильної або незвичайної реакції;
- здійснювати нагляд за щепленнями безпосередньо після введення препарату на протязі терміну визначеного настановою щодо її застосування.
У приміщенні профщеплень 2 рази на день необхідно проводити вологе прибирання з використанням окремо виділеного промаркованого притирального інвентаря (перед початком роботи та після її закінчення) із застосуванням дезинфікуючих засобів, які пройшли державну реєстрацію в установленому порядку.
Дезинфікуючі засоби вітчизняного виробництва, дозволені до використання:
-
- хлорамін Б - 0,1% розчин
- дезактін - 0,2% розчин
- гембар - 0,5% розчин
- дезефект - 2,3% розчин
Дезинфікуючі засоби імпортного виробництва:
- Бацилоцид расан - 0,25% розчин
- Деконекс 50 АФ - 1,5% розчин
- Клорсент - 0,02% розчин
- Мікробак форте - 0,5% розчин
- Скорена - 1,0% розчин (підлога, стіни).
2,5% розчин (предмети обстановки).
- Септодор - 0,05% розчин
При складанні санітарно-епідеміологічних вимог до кабінетів профілактичних щеплень враховані вимоги наступних документів:
1. Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" - від 24.02.1994 року.
2. Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" - від 06.04.2000р. №1645 - ІІІ.
3. СНІП 2.08.02-89, розділ 4 "Амбулаторно-поліклінічні заклади"
4. Перелік дезінфекційних засобів дозволенних до застосування в країні.
Вимоги до організації "холодового ланцюга"
"Холодовий ланцюг" - це постійно діюча система організаційних та практичних заходів, яка забезпечує оптимальний температурний режим зберігання та транспортування медичних імунобіологічних препаратів на всіх етапах їх доставки від заводу-виробника до вакцинованої особи. Потреба в існуванні такої системи зумовлена тим, що для використовуваних на даний час вакцин необхідне суворе дотримання певного температурного режиму як при транспортуванні, так і при зберіганні, порушення якого призводить до часткової або повної втрати вакцинами імуногенної активності що негативно впливає на ефективність імунізації.
Безумовне та повсюдне дотримання вимог "холодового ланцюга" - є однією з основних умов ефективної реалізації Закону України - "Про захист населення від інфекційних хвороб".
Всі вакцини є чутливими біологічними субстанціями, які з часом втрачають свою активність, зокрема при дії на них несприятливих температур (вищих або нижчих зазначеного діапазону). Втрачена будь-коли активність імунобіологічних препаратів не відновлюється, тому правильне зберігання та транспортування вакцин є необхідними умовами для збереження їх активності аж до введення в організм.
Всі вакцини втрачають свою активність при зберіганні при підвищеній температурі, однак їх чутливість до низьких температур різна. Найбільш нестійкими до дії високих температур є поліомієлітна, корова, паротитна вакцини, АКДП, АДП, АДП-М, БЦЖ, вакцина проти гепатиту В, проти кашлюка (безклітинна). Правцевий анатоксин (АП) менш чутливий до дії підвищеної температури.
Вакцини по різному чутливі і до низьких температур: деякі можуть переносити заморожування без втрати активності (БЦЖ, поліомієлітна, корова, паротитна вакцини). Інші руйнуються при заморожуванні (АКДП, АДП, АДП-М, АП, вакцина против гепатиту В).
Система "холодового ланцюга" включає:
1. Спеціально навчений персонал, який забезпечує експлуатацію холодильного обладнання, правильне зберігання та транспортування вакцин;
2. Холодильне обладнання, призначене для зберігання та транспортування вакцин в оптимальних температурних умовах;
3. Механізм контролю за дотриманням необхідних температурних умов на усіх етапах зберігання та транспортування вакцин.
Зберігання вакцин у кабінеті профщеплень.
Для створення необхідних умов зберігання вакцин користуються холодильниками, які є основними елементами в "холодовому ланцюгу". Морозильна камера холодильника використовується для замороження та зберігання холодових агентів, а власне холодильна камера для зберігання вакцин.
Холодильник повинен бути встановлений у добре перевітрюваному приміщенні, якнайдалі від джерел тепла, розташовується на відстані не менше 10 см від стіни для вільної циркуляції повітря.
У холодильнику необхідно встановити два термометри: один у верхній частині холодильної камери, другий - у нижній.
Температура, при якій повинні зберігатися вакцинні препарати має підтримуватися в межах 2-8 градусів Цельсія.
Перед тим, як розмістити вакцину у холодильній камері, необхідно:
1. Покласти холодові елементи в морозильну камеру так, щоб між ними залишалось місце для циркуляції повітря: не заповнювати відразу всю камеру елементами, щоб уникнути підвищення температури у холодильній камері.
2. Заповнити нижню частину холодильної камери закритими посудинами з водою (3 - 7 л), що потрібно для підтримання додаткового запасу холоду у випадку відключення електроенергії.
Контроль за зберіганням вакцин повинен здійснюватися однією особою. Всі рідкі вакцини, які не можна заморожувати, повинні розміщуватися на нижніх полицях холодильника; всі ліофілізовані вакцини та ОПВ - на верхніх. Рекомендується залишати між днищем морозильної камери та коробками з препаратами відстань не менше 5 см. Для підтримання порядку вакцини необхідно розміщувати в холодильнику по видах; між коробками з вакцинами повинна залишатися певна відстань.
Вакцини, розміщені в холодильнику, повинні бути використані протягом 1 місяця
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- ЗАМОРОЖУВАТИ ВАКЦИНИ, ЯКІ ДОСТАВЛЯЮТЬСЯ У РІДКОМУ ВИГЛЯДІ;
- ЗБЕРІГАТИ ВАКЦИНИ НА ДВЕРЦЯТАХ ХОЛОДИЛЬНИКА;
- ЗБЕРІГАТИ ВАКЦИНИ РАЗОМ З ПРОДУКТАМИ ХАРЧУВАННЯ ТА НАПОЯМИ;
Систематично, двічі на день (вранці перед початком роботи та вкінці робочого дня), необхідно перевіряти температуру в холодильній камері, яка має коливатися в межах +2 -- +8 градусів Цельсія. Недопустимо без робочої необхідності відкривати дверцята холодильника та у випадку відключення електроенергії.
ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ.
Холодильник необхідно періодично розморожувати, тому, що наліт (5 мм і більше) в морозильній камері або під нею негативно впливає на температурний режим холодильника. При розморожуванні потрібно викласти холодові елементи в окремий термоконтейнер, куди перекласти і коробки з вакцинами. Недопустимий прямий контакт флаконів і ампул з препаратами та холодовими елементами через те, що вакцини можуть замерзнути, і стати непридатними для використання (щоб цьому запобігти, можна покласти між вакцинами і холодовими елементами картон чи складений вчетверо папір). Вакцини можна знову розміщувати в холодильнику лише після встановлення в ньому відповідного температурного режиму.

 
 

Цікаве

Загрузка...