WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень - Реферат

Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень - Реферат


Реферат
Санітарно-протиепідемічні вимоги до організації роботи кабінету профілактичних щеплень
Вакцинопрофілактика займає пріоритетне положення серед заходів спрямованих на зниження захворюваності та смертності від інфекційних захворювань.
Відповідно до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" (ст. 27) Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", розділ ( ІІІ ст. 12) громадянам України проводяться профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правцю, туберкульозу, які є обов'язковими.
Календарем щеплень, який затверджений наказом МОЗ України від 25.01.95 р № 14 передбачені профілактичні щеплення проти гепатиту В, епідемічного паротиту, краснухи.
Для організації та проведення щеплень лікувально-профілактичні повинні мати відповідні приміщення (кабінет профілактичних щеплень) які відповідають вимогам СНІП 2.08.02-89 Розділ ІV , амбулаторно-поліклінічні заклади.
У випадку, коли неможливо виділити окреме приміщення для проведення планових щеплень, необхідно визначити певний час, протягом якого в цьому приміщенні не повинні проводитися інші медичні процедури та маніпуляції.
Категорично забороняється проведення профілактичних щеплень в перев'язочних.
Обладнання кабінету профілактичних щеплень повинно включати:
- холодильник з промаркованими полицями для зберігання вакцин;
- шафу для інструментарію та засобів протишокової терапії (0,1% розчин адреналіну, мезатону або норадреналіну), 5% розчин ефедрину, глюкокортикостероїдні препарати, преднізолон, дексаметазон, 1% розчин тавегілу, 2,5% розчин супрастіну, 2,4% розчин еуфіліну, серцеві глікозиди (строфантин, корглікон), 0,9% розчин натрію хлориду.
- нашатирний спирт, етиловий спирт, суміш ефіру з спиртом;
- одноразові шприци з додатковим запасом голок;
- термометри, тонометр;
- стерильні пінцети, (корнцанги);
- посудини для дезинфікуючих розчинів та замочування використаного інструментарію;
- бікси із стерильним матеріалом;
- окремі промарковані столи по видах щеплень;
- пеленальний столик або медичну кушетку;
- стіл для зберігання документації;
- умивальник для миття рук
- бактерицидну лампу
Крім перерахованого вище, в кабінеті профщепленнь повинні бути:
- інструкції про застосування всіх препаратів, які використовуються для проведення профілактичних щеплень (в окремій папці);
- інструктивно-методичні документи по імунізації;
- журнал обліку та використання вакцин та інших препаратів (в дозах);
- журнал ревакцинації проведення щеплень (по кожному виду вакцини);
- журнал обліку температурного режиму холодильника;
- журнал обліку генеральних прибирань;
В лікувально-профілактичних закладах, які обслуговують дитяче населення, бажано передбачити організацію двох кабінетів профілактичних щеплень - один для постановки туберкулінових проб та проведення імунізації проти туберкульозу, другий для інших щеплень. Якщо немає можливості виділити приміщення для другого кабінету профілактичних щеплень, то необхідно визначити окремі дні та години для проведення імунізації проти туберкульозу, виділивши окремий стіл для вакцини БЦЖ, туберкуліну з промаркованими посудинами для знезараження використаних шприців та голок.
Роботу кабінету профілактичних щеплень очолює спеціаліст, призначений наказом головного лікаря закладу.
Щеплення повинні проводитися медичним персоналом, який пройшов підготовку з питань вакцино профілактики. Навчання медичних сестер, які проводять імунізацію проти туберкульозу, здійснюється щорічно фахівцями протитуберкульозних диспансерів, які мають документ допуск на проведення даних маніпуляцій, відповідно до наказу МОЗ України від 29.07.1996 № 233 "Про затвердження інструкції щодо надання медико-санітарної допомоги хворим на туберкульоз"
Щеплення дозволяється проводити тільки здоровому медичному персоналу, який імунізований проти дифтерії, правцю, а при наявності вакцини - проти гепатиту В.
Для проведення профілактичних щеплень дозволяється використовувати тільки зареєстровані та дозволені на території України вакцини вітчизняного та зарубіжного виробництва.
Зберігання медичних імунобіологічних препаратів в кабінеті профщеплень повинно проводитися із суворим дотриманням вимог і настанов по застосуванню препаратів, а саме: в холодильнику при температурі +2 -- +8 град. С, на відповідних полицях з врахуванням термінів придатності препаратів.
Розчинник для вакцини також повинен зберігатися в холодильнику, щоб при підготовці вакцини для застосування не викликати підвищення її температури.
Тривалість зберігання вакцини в кабінеті профілактичних щеплень не повинна перевищувати 1 місяць. Виходячи з вказаного терміну, необхідно планувати кількість поступаючих ІБП із врахуванням кількості виконаних обсягів щеплень за місяць в даному лікувально- профілактичному закладі.
Перед проведенням щеплення медичний працівник зобов'язаний:
- перевірити наявність заключення (педіатра, терапевта) про стан здоров'я особи, яка підлягає імунізації, а також про відсутність проти показів до введення вакцини;
- вимити руки;
- звірити назву препарату на ампулі (флаконі) з призначенням лікаря;
- провести необхідні маніпуляції по підготовці препарату (струшування сорбованої вакцини, обробку та вскриття ампул з дотриманням правил антисептики, розчинення ліофілізованого препарату, тощо) згідно настанови щодо його застосування.
Не підлягають використанню вакцини:
- з невідповідними фізичними властивостями;
- з порушенням цілісності ампул;
- з неясним або відсутнім маркуванням на ампулі (флаконі);
- з терміном придатності, який минув;
- які зберігаються з порушенням температурного режиму;
При проведенні імунізації необхідно забезпечити:
- правильну обробку місця введення препарату (наприклад при підшкірних та внутрішньом'язових ін'єкціях 70% спиртом);
- використання тільки одноразових шприців та голок;
- дозування препарату, методу та місця його введення, відповідно до його настанови;
Пінцети (корнцанги) для взяття стерильного матеріалу зберігають у посудині з 0,5% розчином хлораміну, або 0,2% розчином хлорантоїну (розчини змінють щоденно, посудину та пінцет замінюються на стерильні).
Після проведення щеплення необхідно:
- покласти в холодильник (сумку- холодильник) ампулу (флакон) при багатодозній розфасовці препарату з дотриманням умов та термінів його зберігання;
- зробити запис при проведене щеплення в медичній документації (ф.112 /О, Ф 026/О, Ф 025/О, Ф 063/О, а також у журналі реєстрації профілактичних щеплень по видах вакцин) та в карті імунізації, яка находиться на руках у громадян із зазначенням введеного препарату, датах введення, дози та серії;
- проінформувати особу, що отримала щеплення (або її

 
 

Цікаве

Загрузка...