WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гайморит та способи його лікування - Реферат

Гайморит та способи його лікування - Реферат

пункційну голку і введена в пазуху разом з голкою під час пункції. Після промивання пазухи дренажна трубка утримується рукою, а голка витягається. Трубка повинна бути досить жорсткою, щоб її можна було ввести в пазуху і утримати при витяганні голки. Таким чином трубка залишається в пазусі на необхідний термін. Дренування дає можливість уникнути повторних пункцій і дозволяє проводити промивання декілька разів на день.
Наступний етап лікування ? введення лікувальної суміші. Основним лікарством при лікуванні гострого гаймориту повинен бути антибіотик. Найкращий варіант в виборі антибіотика ? це визначення чутливості мікрофлори. Але таких даних лікар немає в день першої зустрічі з пацієнтом. Тоді логічно використовувати антисептики або антибіотики широкого спектру дії на основі емпіричної антибіотикотерапії.
Найчастіше всього використовуються водні розчини лікувальних препаратів. Добре себе зарекомендували розчини на основі полімерів. Гелі, приготовлені на основі крохмал-агару або метилцелюлози утримуються в пазусі довше, чим препарати на основі води. При використанні полімерних розчинів по закінченню лікування слід провести контрольне промивання пазухи для видаленнязалишків полімера, так як полімер який залишився в середині пазухи втрачає воду ? стає густим і сприяє розвитку запального процесу, інколи грибкового. Ця обставина не являється основою для того, щоб не використовувати такі препарати, але особливості їхнього прийому слід враховувати.
Дренування пазухи позбавляє пацієнта від повторних пункцій. В поліклініці дренажна трубка може бути вкороченою і кінець її захований в простір всередині носа, що робить її невидимою ззовні. При промиванні трубка витягається трошки вперед, цієї довжини цілком достатньо для маніпуляції. Можна рекомендувати пацієнту надівати марлеву пов'язку під час руху від поліклініки додому, в такому випадку трубка фіксується лейкопластиром до щоки.
В стаціонарі дренування дозволяє промивати пазуху два рази на день. Два рази на день вводяться і розчини лікувальних препаратів.
Як тільки хворий поступає в стаціонар, він оглядається, уточнюється діагноз. При згоді хворого на пункцію і дренування їх виконують, після цього хворий проходить процедуру промивання і оксигенації пазухи, вводяться в пазуху лікувальні препарати. Потім ці процедури виконуються щоденно ранком в 9?10 годині і вечором в 18?19 годині. Вранці промивання проводить лікуючий лікар.
Промивання проводиться до повного видалення гною з гайморової пазухи, зникнення симптомів запалення. Добитися такого стану дуже важливо, так як від цього залежить пізніше виздоровлення. Дренажі знаходяться в пазусі 6?8 днів, в цей термін пацієнту проводиться антибіотикотерапія.
Важливо в лікуванні гострого гаймориту використання фізіотерапії. Призначається найчастіше мікрохвильова терапія на наступний день після пункції і продовжується протягом 8?10 днів. Можна призначити хворому УВЧ. Ефективний новий метод лазерної напівпровідникової терапії. Невидиме лазерне опромінення проникає в тканини на 6 сантиметрів, надаючи протизапальну дію.
Зустрічаються випадки, коли комплекс проведеної терапії в вказаний термін не приводить до хорошого результату. Спочатку треба подумати про зміну антибіотика. Треба уточнити чутливість мікрофлори. До третього ? четвертого дня лікування поступає результат бактеріологічного дослідження і проводиться корекція антибактеріальної терапії. Можна змінити клас антибіотика.
Слід пам'ятати про можливість грибкового ураження. Запідозрити грибкове ураження можна по наростанню болі в області пазухи, безуспішності лікування. В такому випадку прийом антибіотиків зупиняється. Пазуха промивається розчином хінозола 1:1000 або 1:1500. Дальше лікування гаймориту проводиться як грибкового.
Хірургічне лікування гострого гаймориту проводиться рідко. Показанням для операції являються орбітальні і внутрішньочерепні ускладнення гострого гаймориту. В цьому випадку проводиться радикальна операція на гайморовій пазусі з створенням широкого проходу в нижньому і середньому носових ходах
Лікування_гаймориту_за_допомогою_лікувальних_препаратів
Основою виникнення гаймориту є набряк слизової оболонки, що блокує сполучення між гайморовою пазухою й порожниною носа. Тому основне лікування повинне бути спрямоване на боротьбу з набряком слизової порожнини носа - потрібно забезпечити добрий відтік виділень з пазухи.
При лікуванні гаймориту використовуються консервативні (медикаментозні) і хірургічні методи.
В основі медикаментозного лікування гаймориту повинні обов'язково лежати місцеві процедури - використання крапель, спреїв, інгаляторів, здатних усунути набряк слизової оболонки. Добру ефективність у лікуванні гаймориту проявляє препарат Синуфорте. З появою нового препарату рослинного походження Синуфорте необхідність проколу відійшла на другий план. До складу препарату входять натуральні компоненти з бульб цикламену. Детальніше про препарат тут.
До судинозвужувальних препаратів належать: Тизин, Називін, Санорин, Назол, Галазолін, Длянос. При гаймориті необхідно дотримуватися певних правил закапування в ніс лікувальних рідин. Пацієнтові необхідно лягти на бік, після чого закапати судинозвужувальні краплі в половину носа, на якій лежить хворий - краплі повинні потрапити на бічну стінку носа. У такому положенні слід перебувати не менше 5 хвилин. Потім варто повернутися на інший бік й повторити процедуру з іншою половиною носа. Тільки після використання цих крапель, можна закапувати інші - що виявляють антибактеріальним, протизапальним або знеболюючим ефектом.
У лікуванні також варто використовувати антибактеріальні препарати (переважно цефалоспоринові), антигістамінні засоби (Кларитин, Телфаст й ін.). Добрий ефект дає метод промивання носа антисептичними (фурацилін) розчинами. З фізіопроцедур добрий ефект мають такі методики як УФО порожнини носа, УВЧ на придаткові пазухи носа й ін.
Гомеопатичні препарати ефективно сприяють проведеному комплексному лікуванню, підсилюючи захисні властивості організму й змінюючи реакцію організму в потрібну для лікування сторону. У гомеопатичному арсеналі є засоби, що зменшують запальні явища, що прискорюють нагноєння й відторгнення некротичних мас, що змінюють характер секрету, що стимулюють імунну систему.
"Цинабсин" - комплексний гомеопатичний препарат природного походження, застосовується для лікування гострих і хронічних синуситів у дітей і дорослих. "Цинабсин" усуває запалення й набряк слизової оболонки носа й навколоносових пазух, відновлює носове дихання, стимулює захисні сили організму.
Пролонгована терапія гострого синуситу комплексним гомеопатичним препаратом

 
 

Цікаве

Загрузка...