WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гайморит та способи його лікування - Реферат

Гайморит та способи його лікування - Реферат


Реферат
на тему
Гайморит та способи його лікування
План
1. Вступ
2. Загальна характеристика Коломийського району
3. Організація надання спеціалізованої отоларингологічної допомоги.
Організаційно-методична робота
Амбулаторно-поліклінічна робота
4. Клінічна анатомія носу і його придаткових пазух
" Зовнішній ніс
" Порожнина носу
" Придаткові пазухи носу
" Верхньощелепна пазуха
" Медіальна стінка
" Верхня стінка
" Нижня стінка
" Задня стінка
" Лобна пазуха
" Клиновидна пазуха
5. Маніпуляції, які найбільш часто застосовуються при лікуванні синуситів
" Вливання крапель і промивання
" Метод переміщення лікувальних речовин
6. Лікування гострого гаймориту
7. Лікування гаймориту за допомогою лікувальних препаратів
8. Рецепти народної медицини, які застосовуються для лікування гаймориту
9. Фітолікування гаймориту у дітей
10. Висновок
11. Література
Вступ
Одним із самих загадкових органів, створених природою, є ніс і оточуючі його малі і великі повітряні порожнини. З анатомічних позицій ніс і приносові пазухи являються початковим відрізком дихального тракту, мають більш складну будову у порівнянні з іншими органами організму людини. Кожне анатомічне утворення несе визначене фізіологічне навантаження. Загальні уявлення про будову, функцію хвороби носа та верхніх дихальних шляхів описані в працях Гіппократа, Цельса, Галлена, що показує, що проблема захворювання людей на синусити ( хвороби при носових пазух ) в тому числі й гаймориту існувала ще здавна. Хвороби синусів здавна пробували лікувати різні вчені і лікарі, при цьому описували симптоми, які виникали при появі хвороби та її перебігу, появилися через це і народні методи лікування синусів, а також перші уявлення про хвороби при носових пазух, які згодом доповнювали вчені з всього світу новими знаннями у галузі лікування і профілактики синусів.
Велике місце питанням ринології відведено в працях вченого - енциклопедиста середньовіччя Авіцена. Цінний вклад у вивчення анатомії верхньощелепної пазухи вніс Натаніел Гаймор (1613 - 1685). У 1651р. він опублікував книгу в якій скрупульозно описав верхньощелепну пазуху і сполучені з нею ходи. Після цієї публікації верхньощелепну пазуху стали називати гайморовою пазухою. Повне уявлення про будову носа та при носових пазух вичерпно описано в атласі Миколи Івановича Пирогова, можна сказати що ним було закладено хірургічний напрямок оторалингології. Можна впевнено стверджувати що, анатоми надавши чітке описання анатомічних структур носа та при носових пазух і їх взаємовідношення з навколишніми органами набагато років випередили фізіологів. Тільки у другій половині XX сторіччя почали складатися певні уявлення про фізіологічну роль різних анатомічних структур порожнини носа та при носових пазух.
Загальна характеристика Коломийського району.
Коломийський район знаходиться в південно-східній частині Івано-Франківської області, в передгір'ї Карпат. Район межує з Городенківським, Снятинським, Косівським, Надвірнянським, Тисменицьким і Тлумацьким районами. Загальна площа району складає 1051,1 кв. км. Центром району є місто обласного підпорядкування Коломия ? з територією 41 кв. км і населенням ? 69538 чол. На території району є 80 сіл та цілий ряд присілків, 3 селища міського типу, ? Отинія, Гвіздець, Печеніжин. Населені пункти зв'язані між собою автомобільними та залізничними шляхами сполучення. Радіус району в найбільшому віддаленні сягає 35-40 км, а радіус територіальних сільських дільниць не перевищує 5км.
По характеру виробництва район промислово-сільськогосподарський. Промисловість міста представлена підприємствами сільськогосподарського машинобудування, електротехнічної, лісової, легкої, харчової промисловості.
В Коломийському районі проживає 167070 чол.
у т.ч. міських жителів ? 73209,
сільських ? 93861,
дітей до 18 років ? 38581,
дорослого населення ? 128489 чол.
Організація надання спеціалізованої отоларингологічної допомоги.
Організаційно-методична робота.
Робота отоларингологічної служби в районі направлена на профілактику і раннє виявлення отоларингологічних захворювань, здійснення своєчасного обстеження і лікування ЛОР хворих та диспансерного нагляду за ними.
Отоларингологічна служба району працює згідно і квартального планів роботи, які складаються на основі проведення аналізу роботи ЛОР служби за відповідні періоди, та методичних вказівок інформаційно-відділу ЦРЛ.
Амбулаторна допомога отоларингологічним хворим надається в ЛОР кабінетах Коломийської, Гвіздецької і Отинійської лікарень, а також в хірургічних відділеннях Отинійської і Гвіздецької номерних лікарень. Забезпечення ЛОР ліжками в районі складає 2,09 ліжка на 10 тисяч населення.
Амбулаторно-поліклінічна робота.
Амбулаторно поліклінічна робота в районі хворим з ЛОР патологією надається в ЛОР кабінетах Коломийської, Отинійської, Гвіздецької поліклінік, в Коломийській дитячій поліклініці. ЛОР кабінет центральної районної поліклініки м. Коломиї розміщений у пристосованому приміщенні, де ведеться прийом одночасно двома лікарями отоларингологами у дві зміни. Базове забезпечення необхідним інструментарієм дає змогу виконувати в кабінеті широкий спектр лікувально-діагностичних процедур, амбулаторних операцій.
В ЦРП налагоджена тісна співпраця ЛОР кабінету з іншими допоміжними службами: рентгенологічною, клінічною, гістологічною, бактеріологічною, цитологічною лабораторіями, кабінетами функціональної діагностики, фізіотерапевтичним, ЛФК. Широко впроваджена в роботу кабінету бактеріологічне дослідження матеріалу при гнійних гайморитах, обстеження на дифтерію, мікози. Всім хворим з підозрінням на онкологічні захворювання проводиться біопсія або забір матеріалу для цитологічного обстеження.
В ЛОР кабінеті поліклініки працює 5 лікарів всі вони атестовані на першу кваліфікаційну категорію. Один лікар цілорічно зайнятий на медичній комісії допризовників на військкоматі, де крім роботи по призовну армію проводить велику роботу по диспансеризації підлітків, як юнаків так і дівчат.
Клінічна анатомія носу і його придаткових пазух
Зовнішній ніс
Зовнішній ніс (nasus externus) представлений кістково-хрящовим масивом в вигляді піраміди, покритою шкірою. В ньому розрізняють кінчик, корінь (переносиця), спинку, скати і крила. Кістяна частина носу складається з парних плоских носових кісток і лобних відростків верхньої щелепи. Ці кістки разом з передньою носовою виступом утворює грушовидний отвір лицевого скелету. Хрящова частина носу має парні трикутні і крильні, а також добавочні хрящі; крила носу в своїй

 
 

Цікаве

Загрузка...