WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Важливість та необхідність грудного вигодовування - Реферат

Важливість та необхідність грудного вигодовування - Реферат


Реферат на тему:
Важливість та необхідність грудного вигодовування
Найважливіше для матері здоров'я та щастя її дитини. Завдяки материнській турботі, та вигодовуванню грудним молотком, дитина відчуває спокій і безпеку.
Дитина, яка знаходиться з мамою після пологів отримує материнське молоко - єдине повноцінне якісне харчування для немовлят. В грудному молоці є багато речовин, які необхідні для розвитку головного мозку та сітківки очей дитини. Немовлята які не отримують грудного молока в 2,5 рази частіше хворіють. Грудне годування захищає дитину в майбутньому від багатьох хронічних захворювань, таких як цукровий діабет, розсіяний склероз, ураження зубів, хворіб шлунку та кишкивника. Діти, які вигодовуються грудним молоком, краще розвиваються розумово і фізично ніж ті діти, які на штучному або змішаному годуванні.
Грудне вигодовування корисне, також і для жінки. Часте смоктання сприяє скороченню матки, зупинці маткової кровотечі, зменшує ризик малокрів'я, захворювання раком грудей та яїчників, перелому кісток в старшому віці.
Протягом десяти років у світі поширився новий підхід до грудного вигодовування. який є ефективний і засновується на поверненні до природного методу. Якщо ви будете виконувати всі нижче вказані поради, ви зможете годувати свою дитину тільки грудним молоком до 6-ти м'ясці, а з введенням додаткового харчування після півроку життя навіть до 2-ох років.
В умовах сумісного перебування матері і дитини та кваліфікованої допомоги персоналу ви можете подолати будь-які труднощі, що повстануть на шляху успішного грудного вигодовування.
Поради породіллям
1) Відразу після пологів у вам може не бути відчуття. Що груди повні. На початку виробляється молозиво, а "зріле" молоко почне прибувати через декілька днів. Тої кількості молозива, яка є в грудях, цілком достатньо для дитини в перш дні її життя. Молозиво є необхідне для дитини. Воно дає перший захист від багатьох інфекцій, готує кишківник дитини до годування молоком, запобігає виникненню фізіологічної жовтяниці у дитини.
2) Важливо в першу годину після пологів дитину прикласти до грудей. Це допомагає утворенню молока в жінки на тривалий час вигодовування.
3) Годувати дитину не по годинах, а по вимозі дитини. Кількість молока в грудях залежить від потреби немовляти. Часте смоктання і повне випорожнення грудей сприяє збереженню і збільшенню кількості молока.
4) Тривалість годування не має значення. Одні діти швидко смокчуть інші "ліниві". Дайте дитині спочатку одну грудь, поки вона сама н відпустить її а після того відразу другу грудь, поки немовлязовсім не відмовиться від неї.
5) Якщо дитина просить їсти вночі це - нормальне явище. Годуйте дитину по вимозі, зручно поклавши її до себе в ліжко на пеленку. Нічні годування сприяють збільшенні грудного молока.
6) Перед кожним годуванням необхідно мити руки з милом. Соски не потребують регулярної обробки, особливо з милом, або з дезинфікуючими засобами. Це веде до зниження натуральної змазки зі шкіри і сосків та ареоли, пересихання її, що сприяє виникненню тріщин. Для підтримки особистої гігієни достатньо приймати душ 1-2 рази на добу.
7) Для профілактики тріщин сосків та ефективного смоктання, необхідно правильно розмістити дитину біля грудей. Правильне прикладання дитини до грудей не можливе при повному пеленанні. Корисним є контакт шкіри матері і шкіри дитини, який є можливий при годування розпеленаної дитини. Одягання дитини без обмеження рухів кінцівок та тулуба сприяє правильному кістково-м'язової системи, суглобів, формує здорову потребу дитини в грудному молоці (апетит) для поновлення енергії.
Ознаки правильного прикладання:
а) тулуб дитини розвернений до тулуба матері (живіт до живота);
б) ротик дитини широко відкритий, захоплений не тільки сосок, але і більша ділянка ареоли особливо знизу;
в) нижня губа дитини вивернена назовні;
г) підборіддя дитини торкається до груді;
д) чути ковтання дитини.
8) Дитину н слід догодовувати ні коров'ячим молоком, ні сумішами, ні глюкозою, ні чаєм, ні водою до 4-6 міс.
Материнське молоко складається на 90% з води, воно ідеально пристосовується до потреб дитячого організму і постійно змінює свій склад протягом його росту. Додаткове харчування та воду треба вводити по природному сигналу, з появою першого зуба, не пізніше 6-ти місяців.
9) Не давайте дитині соску, це може привести до втрати природного рефлексу смоктання, та подальшої відмови дитини від грудей. Якщо виникає потреба тимчасово догодувати дитину, це краще робити з горнятка.
10) Те, що дитина плаче - звичайне явище. Це не завжди означає що її недостатньо молока. Не слід відразу починати догодовувати дитину з пляшечки. Якщо немовля мочиться мінімум 6 разів на добу, та є часті м'які випорожнення - молока є достатньо.
Коли матері здається, що молока не вистачає, допоможе часте прикладання до грудей протягом декількох днів.
Грудне вигодовування є безперечним правом кожного немовляти і природнім обов'язком матері!
Дбайте за здоров'я своїх дітей відразу з перших годин після народження!

 
 

Цікаве

Загрузка...