WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лабораторна діагностика хронічних гепатитів, цирозів ускладнення цирозів - Реферат

Лабораторна діагностика хронічних гепатитів, цирозів ускладнення цирозів - Реферат


Тема: Лабораторна діагностика хронічних гепатитів, цирозів ускладнення цирозів.
?
Венепункція - прокол вени з метою забору крові для лабораторного дослідження. Крові на дослідження беруть в кількості 5-10 мл. Визначають білок і білкові функції, білірубін: прямий, загальний, непрямий. Холестерин, В-ліпопротеїди, ферменти АСТ, АЛТ, АСАТ - аспартаміпрансферази; АЛАТ - аланін - амінотрансферази.
Найчастіше ці показники змінені при гепатитах і цирозах.
Білки - основний будівельний матеріал клітин, ферментів, гормонів, імунних тіл. У шлунково-кишковому тракті - білки розщеплюються на амінокислоти з яких у тканинах синтезуються специфічні для даного організму білки. Білки частково забезпечують організм енергією, бо в процесі їх розпаду виділяється теплова енергія. Добова потреба в білках близько 120 г норма білків у крові 60-80 г/л.
Білірубін - утворюється з гемоглобіну крові. Білірубін є прямий, не прямий і загальний. У печінці білірубін проникає через апікальну мембрану без білка носія. Пройшовши через отвори мембрани гепатоцита білірубін з'єднується з транспортним білком і вступає в реакцію кон'югації з глюкуроновою кислотою. При цьому утворюється прямий білірубін. У кишках з білірубіну утворюються мезобілірубін та уробілірубіноген. Всмоктуючись із кишок у кров, повертається ц печінку.
Надлишок його надходить у загальну течію крові, внаслідок цього з'являється жовтяничне забарвлення шкіри і склер. Надлишок білірубіну у крові отруює організм.
При захворюваннях печінки білірубін і всі інші показники будуть змінені. При хронічному гепатиті: в крові виявляють підвищення вмісту прямого білірубіну, підвищення активності аланіпалінотрансферази, гемаглутамілтрансферази, буде зниження рівень альбумінів, протромбіну, холестерину. При ліпоїдному гепатиті загальний білірубін сягає 1722,5 мкмоль/л. Також при цирозі перчінуки лабораторно виявляють: гепербілірубінемію, рівень білірубіну може сягати 342 мкмоль/л; підвищення загального холестерину; бета-ліпопротеїдів, фосфорліпідів.
Ускладення цирозів:
При дрібновузилковому цирозі будуть відмічатися такі ускладення як: портальна гіпертензія, кровотечі з варикозно розширених вен і прямої кишки, печінкова кома. Склерозпери портальних полів і печінкових вен зумовлює розвиток портальної гіпертензії. Це призводить до розкитку поза печінкових портакавальних анастомозів, завдяки чому і розвантажує ворітню вену. В таких хворих розширені вени стравоходу, гемороїдального сплетіння, шлунка, підшкірних вен грудної клітки і черевної стінки, останні отримали назву, "голова медузи".
Варкозне розширення зазначених вен супроводжується стопленням їх стінки, що часто є причиною стравохідної, шлункової або гемороїдальної профузної кровотечі. Внаслідок портальної гіпертензії, а також ураження паренхіми печінки де відбувається де відбувається деградація антидіуретичного гормону в черевну порожнину, просочується трансудат, іноді в об'ємі 10 л. Це явище отримало назву асциту. Невідкладна допомога хворим на цироз печінки при стравохідно-шлунковій кровотечі:
1) суворий літковий режим:
2) внутршіньовенно вводять дицинол (2-4 мл 12,5 % розчину) ПАМБУ- (5 мл), адроксон (1 мл - 0,025% розчину) антигемофільну плазму (100-200 мл); амінокапронову килсоту (100 мл - 5% розчину).
3) Всередину приймають охолоджений 5 % амінокапронової кислоти 400-500 мл.
Антициди: альмагель, фасфалугель, фенол.
4) Для діагностики і лікування використовують ендоскопію.
5) Для місцевого спину кровотечі застосовують спеціальний зонд - Блейкмора.
Кома - це без свідомий стан із збереженням життєвої функції серцебиття, дихання з пригніченням рефлексів в наслідок гострої печінкової недостатності.
Починається поступово: в'ялість, сонливість змінюється збудженням, судоми, але є ознаки ураження печінки: жовтяниця, судинні зірочки, печінкові долоні, печінка може бути як збільшена так і зменшена.
При гострих - печінка м'яка, появляється специфічний запах з рота сирого м'яса. Дихання глибоке, шумне.
Пульс - броді кардія, яка змінюється на тахікардію.
Невідкладна допомога:
1. Госопіталіція в реанімацію або палату інтенсивної терапії 5% розчин глюкози, фізрозчин.
2. в/в 30 мл - 1% глютамінової кислоти для нейтралізації аміаку, гемосорбція.

 
 

Цікаве

Загрузка...