WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Імунітет. Найхарактерніші дитячі захворювання - Реферат

Імунітет. Найхарактерніші дитячі захворювання - Реферат

Дитина скаржиться на біль біля вуха і у горлі за день до появи пухлини. Температура спочатку невисока, але вона може піднятися на 2 - 3 день. Паратиф у середньому триває до 7-10 днів. Слід пам'ятати, що у хлопчиків у період статевого дозрівання інфекція може пошкодити одне чи обидва яєчка, а це може бути причиною безпліддя. Паратиф - заразне захворювання і, як вважає більшість спеціалістів, на нього можна перехворіти два рази.
Дитину тримають у ліжку, доки не спаде набряк на шиї. Деякі діти не можуть їсти кислі продукти, оскільки це подразнює запалені залози, але інші із задоволенням їдять лимони, що вкрай важливо для підвищення опірності організму. Необхідна обов'язкова консультація лікаря щодо засобів лікування і вкрай важливо правильно встановити діагноз, оскільки звичайне запалення лімфатичних вузлів, які розташовані поруч із слинними залозами, потребує зовсім іншого лікування.
Скарлатина. Інкубаційний період - 7-8 днів. Починається вона найчастіше запаленням зіва, блюванням, високою температурою, головним болем. Через 1-2 дні на теплих, вологих ділянках шкіри - в промежині, пахвинних ямках - виникає сип, який має вигляд однорідного почервоніння. Потім сип може поширитися на інші ділянки тіла, але навколо рота шкіра завжди залишається блідою. Горло дуже червоне. Починає червоніти і язик.
Скарлатина спричинюється стрептококовою інфекцією, дитина може її отримати від людей, що хворіють на ангіну, чи просто від носіїв стрептококів. Нагляд лікаря повинен забезпечуватися протягом усього періоду хвороби. Слід повідомляти про всі нові симптоми, як то: пухлини на шиї, червона сеча, біль у суглобах, повернення високої температури тощо. Крім того, підступність хвороби полягає у виникненні ускладнень уже після того, як дитина повністю одужала. Причина - переохолодження організму протягом 10-15 днів після зникнення останніх симптомів.
Дифтерія. Інкубаційний період - 5-8 днів. Дуже небезпечне захворювання, яке можна попередити. Якщо дитина одержала три ін'єкції проти дифтерії в перший рік життя, а потім додаткові щеплення в один рік і кожні наступні три роки, вона практично захищена від захворювання на дифтерію. Хвороба починається із загальної слабкості, почервоніння у горлі і високої температури. На мигдаликах утворюються білі плями, які можуть поширитися на все горло. З'являється кашель, утруднюється дихання. Як правило, дитину у разі підозри на дифтерію госпіталізують.
Поліомієліт. Інкубаційний період - 1-2 тижні. Епідемії найчастіше спостерігаються влітку та восени. Захворювання починається, як і більшість інших інфекцій, з головного болю, високої температури. Може спостерігатися блювання, запор чи пронос. У тяжких випадках може настати параліч кінцівок. Лікарі вважають, що переохолодження та перевтома роблять дитину вразливішою до захворювання. Діти влітку часто купаються у річці, тому не можна дозволяти їм робити це до посиніння шкіри і стукання зубів. Способи полегшення перебігу захворювання не відомі, але, з іншого боку, у більшості дітей воно відбувається без виникнення паралічу, а якщо він буває, то проходить безслідно. Стан хворої дитини покращується за умови належного догляду. Інколи параліч все ж таки залишається, тому необхідно завчасно попередити хворобу. Вакцина Солка, що виготовляється з вірусу поліомієліту, допомагає організму виробити відповідні антитіла і попередити паралітичну стадію, але вона не допоможе, якщо дитина вже контактувала з хворими.
Туберкульоз. Інкубаційний період невизначений. Це захворювання проходить по-різному у дітей і дорослих. У дорослих у легенях розвивається "пляма" чи "рубець", що поступово росте, і його легко визначити за допомогою флюорографії. Захворювання має такі симптоми, як кашель з мокротою, відсутність апетиту, швидка втомлюваність, підвищення темпера-тури, схуднення. У дітей же туберкульоз має інші форми. В перші роки життя опірність організму невелика, і інфекція може поширитися на все тіло. Тому не можна ні в якому разі допускати контакту немовляти з хворими на туберкульоз. У дітей старшого віку ця хвороба проходить у легкій формі, її перебіг можна навіть не помітити. В окремих випадках може спостерігатися блідість, роздратованість, втома, кашель. Туберкульоз може вражати легені, кістки, шийні лімфатичні вузли, але найчастіше ураження зазнають лімфатичні вузли біля основи легенів. У більшості випадків одужання відбу-вається протягом року чи двох, якщо додержувати правильного догляду відповідно до рекомендацій лікаря. На тяжку форму хворіють також підлітки, тому в Україні з метою виявлення захворювання на ранніх стадіях впроваджуються так звані туберкулінові випробування (реакція манту), які роблять усім без винятку дітям, починаючи з трирічного віку. Якщо після введення препарату шкіра в місці уколу червоніє і набрякає (позитивна реакція), то в організмі є або була паличка туберкульозу. Але це не означає, що є захворювання. Позитивна реакція вказує на захворювання тільки у немовлят, а у старшому віці - на інфікування. Якщо в організмі була інфекція, то позитивна реакція зберігається на все життя. Коли, крім по-зитивної реакції на туберкулін, спостерігається кашель та інші симптоми, потрібне рентгенологічне дослідження для підтвердження діагнозу, і у випадку захворювання слід негайно почати лікування спеціальними методами. Крім того, обстеження проходять усі члени родини і люди, з якими хворий спілкується, щоб виявити джерело інфекції.
Діти, звичайно, хворіють і на хвороби, притаманні усім - ангіну, пневмонію, бронхіт, різні захворювання шкіри, специфічні захворювання органів. Слід пам'ятати, що діти не знають, з якою небезпекою вони можуть стикатися, тому відповідальність за їхнє здоров'я повністю лежить на батьках, вихователях, учителях.
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ
1. Що розуміють під поняттям "інфекційні захворювання"?
2. Які груші організмів можуть спричинити інфекційні захворювання?
3. Що являє собою вірус? Які хвороби, що їх спричиняють віруси, ви знаєте?
4. Які захворювання спричиняють гриби?
5. Що таке гельмінтози?
6. Які періоди перебігу інфекційних захворювань вам відомі?
7. Що таке інкубаційний період?
8. Що називають епідемією, пандемією?
9. Яким чином збудники інфекційних захворювань потрапляють в організм людини?
10. Які профілактичні заходи впроваджуються щодо запобігання поширенню інфекційних захворювань?
11. Як впроваджуються карантин, обсервація?
12. У чому полягає зміст заходів дезінфекції, дезінсекції, дератизації?
13. Що таке імунітет і які форми імунітету існують?
14. Що являє собою СНІД, у чому його небезпека?
15. Як запобігти СНІДу?
16. Назвітьнайхарактерніші дитячі захворювання. Які з них найнебезпечніші?
17. Що таке кір і краснуха, які їх симптоми і методи лікування?
18. Що таке розеола і вітряна віспа, які їх симптоми та методи лікування?
19. Що таке коклюш і паратиф, які їх симптоми і методи лікування?
20. Що таке скарлатина і дифтерія, які їх симптоми і методи лікування?
21. Що таке поліомієліт і туберкульоз? У чому соціальна небезпека туберкульозу?

 
 

Цікаве

Загрузка...