WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Отруєння грибами та медикаментами - Реферат

Отруєння грибами та медикаментами - Реферат


Реферат на тему:
"Отруєння грибами та медикаментами"
ПЛАН
Вступ
1. Отруєння медикаментами
" клініка
" діагностика
" лікування
2. Отруєння грибами
" клінічні ознаки
" перша медична допомога
" основні періоди отруєння
Список використаної літератури
Вступ
Як правило отруєння грибами та медикаментами підпадають під різновид гострих отруєнь. Гострі отруєння виникають при потраплянні в організм людини хімічної речовини в кількості, здатній викликати порушення життєво важливих функцій і створити загрозу життю. Результат гострих отруєнь залежить від вчасно початої інтенсивної медичної допомоги. Кількість випадків хімічних отруєнь останнім часом значно зросла. Це пов'язано з ширшим застосуванням хімічних речовин у промисловості, сільському господарстві, побуті.
Попадання токсичної речовини в організм можливе через рот (пероральна.отруєння), через дихальні шляхи (інгаляційне отруєння), через шкіру (перкутанне отруєння), після ін'єкції токсичної дози ліків (ін'єкційне отруєння), при введенні токсичних речовин у різні порожнини організму (пряму кишку, сечовий міхур, піхву).
Найчастіші побутові отруєння, що поділяються на випадкові, коли помилково прийнятий отруйний хімічний препарат (рідина від комах, ліки для зовнішнього застосування); суїцид- навмисний прийом отруйної речовини з метою самогубства; алкогольні інтоксикації при передозуванні спиртних напоїв.
Часто отруєння настають при самолікуванні снодійними, абортивними та іншими ліками. Дітей спокушає яскраве упакування і солодке покриття деяких препаратів. У лікувальній установі отруєння можуть бути при передозуванні ліків або невірному їх застосуванні.
Розглянемо особливості клініки та лікування отруєнь медикаментами та грибами.
1. Отруєння медикаментами
У цивілізованих країнах ці отруєння становлять основну причину (65 - 70 %) госпіталізацій хворих у токсикологічні відділення. Потерпілі вживають снодійні, наркотики, антидепресанти, антигістамінні, гіпотензивні засоби та ін. Причини отруєнь - суїцидальні спроби, наркоманії, токсикоманії та передозування ліків у зв'язку з все більш напруженим ритмом сучасного життя.
Клініка отруєння проявляється в основному синдромом токсичного ураження центральної нервової системи. Розрізняють періоди засинання, поверхневого сну та коми. В залежності від наявності розладів інших органів та систем кома може бути неускладненою та ускладненою. Найчастіші ускладнення спостерігаються зі сторони дихальної системи: пригнічення дихального центру, обструкція дихальних шляхів коренем язика, шлунковим вмістом та харкотинням, пневмонії.
У 15 - 20 % випадків важкі отруєння ускладнюються екзотоксичним шоком. Особливістю цього шоку є дисциркуляторні порушення з застоєм крові в малому колі кровообігу, токсичним ураженням міокарду та зниженням енергетичного обміну організму.
Для клінічної діагностики виду отруєння важливо розпитати родичів потерпілого та виявити упаковки з-під спожитих ліків. Важливу інформацію можна отримати, оцінюючи розмір зіниць потерпілого. Найменші, з макове зернятко, зіниці у хворих з отруєням наркотиками. Різко звужені - при отруєннях снодійними та седативними. Дещо розширені - після споживання нейролептиків, клофеліну, антидепресантів. Широкі, на всю райдужну оболонку - при отруєннях атропіновмісними речовинами.
Лікування хворих в токсикологічному відділенні включає:
- очищення шлунково-кишкового тракту ( промивання шлунка, кишечника, ентеросорбція, проносні), часто повторне,
- корекцію гемодинамічних порушень шляхом проведення інфузійної терапії та медикаментозної регуляції тонусу судин (симпатоміметиками чи симпатолітиками),
- застосування форсованого діурезу. У хворих із отруєнями барбітуратами для більш ефективного виведення токсинів з організму доцільно проводити злужуючий форсований діурез: в комплекс інфузійної терапії включити 4% розчин гідрокарбонату натрію в об'ємі 400 - 600 мл,
- забезпечення адекватного дихання. Хворих в глибокій комі слід заінтубувати і вентилювати дихальним апаратом до відновлення самостійного дихання. Таку ШВЛ іноді необхідно проводити багато діб,
- антидотну терапію. У потерпілих з отруєннями наркотичними аналгетиками застосовують антидот: налоксон ( ). Отруєння холіно- чи симпатолітиками та холіно- чи симпатоміметиками лікують фармакологічними антагоністами.
Не можна призначати хворим у стані медикаментозної коми центральні аналептики ( кордіамін, бемегрід, кофеїн, цититон, лобелін ) оскільки вони викликають феномен "обкрадання" клітин мозку киснем і збільшують його гіпоксичне ураження!,
- екстракорпоральні методи детоксикації: гемосорбцію, плазмаферез, гемодіалізну терапію,
- антибіотикотерапію та симптоматичне лікування.
2. Отруєння грибами
Гриби поділяються на їстівні і неїстівні (отруйні). З великої розмаїтості їстівних грибів у їжу вживають близько 60 видів. Деякі гриби можна вважати умовно їстівними, тобто отруйні речовини в них знищуються при відповідній обробці. Вживання в їжу без спеціальної обробки умовно їстівних грибів може викликати симптоми гострого гастроентериту. Строчки без термічної обробки можуть викликати смертельне отруєння, але після 20-хвилинного відварювання отруйна речовина переходить у відвар, і гриби стають їстівними. їх можна сушити: отруйні речовини інактивуються киснем. Інші види подібних грибів використовуються тільки в засоленому вигляді.
Безумовно, отруйними і неїстівними грибами є ті, у яких отруйні властивості не зникають при обробці будь-якими способами, тобто при вживанні в їжу вони завжди викликають отруєння. До отруйних грибів відносяться: бліда поганка, мухомор червоний, мухомор зелений, мухомор пантерний, опеньок несправжній, сатанинський гриб. При вживанні їх в організм попадають надзвичайно токсичні хімічні спопуюл, що призводять до найтяжкої інтоксикації. Для отруєння досить з'їсти невелику частинку гриба.
Клінічні ознаки. Симптоми гострого отруєння виявляються через 4-8 год. після вживання у їжу цих грибів. З'являються сильні спазматичні болі по всьому животі, нудота, неспинна блювота, пронос, іноді з кров'ю, головний біль, запаморочення, шум у вухах, холодний піт, слино- і сльозотеча. Порушується діяльність серця. Падає артеріальний тиск. Хворі загальмовані, байдужі. Наростає печінково-ниркова недостатність, з'являється жовтяничне

 
 

Цікаве

Загрузка...