WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ - Курсова робота

Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ - Курсова робота

до аналогічних амфетамінам сполук, має як галюциногенні, так і амфетаміноподібні властивості. Препарат досить токсичний. "Екстазі" часто вживає молодь на дискотеках. Легкому поширенню сприяє простота його застосування ( виготовляється у формі таблеток, які бувають різних кольорів з малюнками на поверхні). І хоча прийом його здається безпечним, та надмірне фізичне напруження, яке виникає при цьому, може призвести до смертельних наслідків .
Вживається перорально.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,15 г.
У разі вживання амфетамінів та аналогічних стимуляторів виникає балакучість, стан ейфорії, збудження, тривога, тремтіння рук, розширення зіниць, прискорений пульс і підвищений тиск, безсоння.
При передозуванні посилюється хвилювання, збудження, підвищується температура тіла і потовиділення, виникають галюцинації, почуття переслідування, конвульсії, можлива смерть.
Хронічне зловживання призводить до схожого на шизофренію психозу, який характеризується параноєю, стурбованістю власними справами, слуховими і зоровими галюцинаціями. Часто спостерігається насильницька поведінка.
Галюциногенні препарати - це сильнодіючі наркотики, здатні спричинити у здорових людей різні психопатологічні порушення, що нагадують серйозні психічні захворювання. Галюцинації під їх впливом, залежно від дози, можуть тривати від 1-2 до 12 годин.
До цього типу наркотиків належать ЛСД, жаргонні назви: марочка, кислота, тріп (дистиламід лізергинової кислоти), - цей небезпечний препарат не має ні смаку, ні запаху, ні кольору. Часто наноситься на папір (марку), кожний фрагмент якого містить одну дозу речовини. На фрагментах завжди є малюнки самого різного змісту.
(Дистиламід лізергинової кислоти міститься в ріжках гриба, який паразитує на колоссі жита).
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні мікрочастинок.
Особливі труднощі для лабораторної діагностики складає той факт, що в біологічному матеріалі даний наркотик знаходиться в дуже малій концентрації і дуже недовго затримується в організмі.
Мікроскопічна частка ЛСД (0,0001 г) може спричинити наркотичний ефект. Досить 1 г цієї речовини для наркотизації 10 тис. чоловік. При цьому вживання ЛСД часто призводить до таких наслідків, які не можна завчасно ні розрахувати, ні передбачити тому, що вони часто виявляються пізніше, через значний проміжок часу після прийому наркотику.
Зловживання ЛСД викликає порушення зору і свідомості, сильні галюцинації. Спричиняє підвищену агресивність, яка доходить до шаленства.
Псилоцибін. жаргонна назва: чарівний гриб, священний гриб, - хімічна речовина, одержана з грибів (Psilocibe), батьківщиною яких є Мексика, де багато століть ацтеки використовували їх для релігійних і обрядових цілей.
Після прийому псилоцибіну спочатку проявляються неприємні симптоми: приголомшеність, запаморочення і почуття страху, потім, особа, що вживала псилоцибін, переноситься у світ незвичайних марень і галюцинацій - від дуже приємних до надзвичайно страшних.
Зловживання призводить до параної та шизофренії,
4. Лікарські наркозасоби
Морфін, жаргонні назви: марія, марфута, морфій, - наркотичний аналгетик, основний алкалоїд опію. Білий кристалічний порошок без запаху. Фармацевтична промисловість випускає препарати морфіну під різними назвами (морфіну гідрохлорид, морфілонг тощо) у вигляді капсул, таблеток (порошку), розчинів в ампулах або шприц-тюбиках.
За силою дії доза ін'єкційного розчину морфіну в 10-20 разів перевищує рівну їй за вагою дозу опію. Викликає фізичну і психологічну залежність на всіх стадіях вживання аналогічно до опію та героїну.
Вживається ін'єкційно.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,03 г.
5. Засоби, що одержують з рослини ефедра хвощова
Ефедрин - це природний похідний фенілетиламіну (хімічна речовина), застосовується в медицині як стимулюючий (подібно до адреналіну), судинозвужуючий, протиастматичний засіб.
Незаконно використовується (як прекурсор) у кустарному виготовленні перветину.
Первитин. жаргонна назва: вінт, джеф, - це синтетична речовина, може бути у вигляді таблеток білого кольору або порошку. Може виготовлятись кустарно з препаратів ефедрину і являє собою безбарвну або трохи мутну рідину.
Вживається ін'єкційно.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,15 г.
При вживанні первитину відчувається ейфорія, перебільшене відчуття непереможності. Крім того, спостерігається занепокоєння, тривога, тремтіння, збільшений період неспання, втрата апетиту, ваги, пітливість, серцебиття, біль у тілі. Сильна інтоксикація викликає конвульсії, параною і галюцинації.
6. Депресанти
Барбітурати
Група лікарських засобів, похідних барбітурової кислоти. У медичних цілях застосовуються вже майже сто років. Мають широкий спектр депресуючого впливу на центральну нервову систему - від м'якої седатації до коми, використовуються як седативні, анестезуючі засоби і антиконвульсанти. Усього існує більше 2500 барбітуратів, які класифікуються за швидкістю настання, ефекту та тривалістю його дії. Вони представлені головним чином у вигляді капсул, таблеток та порошків, але не виключена їх реалізація в розчинах.
Всі барбітурати надходять у незаконний обіг із законних джерел. Факти незаконного виготовлення не відомі.
Основними препаратами барбітурової кислоти, що знаходяться в законному обігу на території України, є: пентобарбітал, фенобарбітал, глутетимід, гексамілен та інші.
Пентобарбітал (етамінал натрію), жаргонні назви: атом, етил, незабудка, - білий кристалічний порошок без запаху або таблетки білого кольору. Дія починається через 15-40 хв, триває до 6 год.
Для підсилення ефекту може вживатися разом з алкогольними напоями або в комбінації з іншими наркотиками.
Вживання: перорально.
У помірних кількостях барбітурати спричиняють стан, подібний до алкогольної інтоксикації (нечітка мова, втрата координації рухів і порушення мислення). Залежно від дози, частоти і тривалості вживання може швидко з'явитись звикання, фізична і психічна залежність. З розвитком звикання межа безпеки між ефективною дозою і смертельною стає дуже вузькою. Для отриманнянеобхідного ефекту особа збільшує свою дозу до рівня, що може призвести до коми або смерті. При передозуванні також спостерігаються такі ефекти, як розширені зіниці, прискорений пульс. Хронічних споживачів відрізняє наявність почуття тривоги, занепокоєння, безсоння, марення.
Вживання барбітуратів широко розповсюджено серед наркоманів, які намагаються підсилити ефект, що викликається героїном, за допомогою седативних засобів.
7. Зовнішні ознаки осіб, які зловживають наркотиками опійної групи
На вигляд старші своїх років. їм властиво раннє посивіння, волосся втрачає блиск, стає ламким. Шкіра бліда, суха, із численними дрібними зморшками. Обличчя бліде. При тривалому вживанні опіатів характерно виражене виснаження, худоба, шкіряні покрови мають жовтуватий відтінок, як у післяопераційних хворих або дуже старих людей. Із зубів сходить емаль, вони можуть обламуватися і випадати без болю. Нігті ламкі, обламуються шарами. На венах в області ліктьових згинів, на кистях рук, на ногах, шиї можна виявити сліди ін'єкцій різної давності. Видні темні "доріжки" вен, вени ущільнені, прощупуються, деякі з них тромбовані.
Для стану сп'яніння

 
 

Цікаве

Загрузка...