WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ - Курсова робота

Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ - Курсова робота

(екстракції) наркотично активних алкалоїдів водою або органічними розчинниками. Опій екстракційний може зустрічатися в рідкому, смолоподібному або твердому стані. Він буває переважно коричневого кольору і у водних розчинах має характерний запах узвару (компот з висушених фруктів).
Вживають його заковтуючи, а також у формі куріння та ін'єкцій.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,5 г.
Опій ацетильований. жаргонні назви: ширка, султига, - це наркотичний засіб, який одержують шляхом ацетилування опію або екстракційного опію, як правило прозорого кольору з жовтуватим відтінком і запахом оцту.
Вживають, як правило у формі ін'єкцій.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,1 г.
Особи, які вживають наркотики шляхом ін'єкцій, мають на тілі сліди уколів: чорні або лілові ранки, шрами, у них змінюється колір шкіри на місцях уколів.
Часто очі наркомана неначе обезбарвлюються, зіниці звужуються.
У разі надмірного вживання спостерігаються швидка збуджуваність, дратівливість, неспокій та нервозність у поведінці. У міру того як наближається час приймання наступної дози, починають появлятися сльозотеча, біль, розширення зіниць, безсоння, озноб і пітливість, біль у кінцівках, нудота. У разі передозування можливі кома і смерть.
Уже після декількох разів уживання опіатів може виникнути сильна фізична залежність.
Серед психічних ускладнень найбільш часто зустрічається дуже сильне звикання на всіх рівнях. Спочатку переважає бажання повторити приємне відчуття, пізніше - страх перед абстинентною кризою (фізичний та психологічний розлад, що виникає, коли вживання опіату значно зменшено чи припинено). Особи, які вживають опіати, часто впадають у стан депресії, у них з'являється думка про самогубство, для отримання чергової дози вони готові скоїти будь-які злочини (вбивства, розбої, пограбування).
Коноплі (Канабіс) - рослини роду коноплі, з якої одержують марихуану, гашиш, гашишну олію. Наркотичні засоби, що одержані з конопель, вживають в основному шляхом куріння.
Марихуана, жаргонні назви: травка, маруха, дура, шмаль, шалава, ганжибас, - наркотичний засіб, що являє собою верхівки будь-якого виду рослин коноплі з суцвіттями, плодами, листям та залишком центрального стебла (не подрібнені, або подрібнені), що містять тетрагідроканабінол (ТГК), за винятком насіння і листя, якщо вони не мають верхівок.
Колір марихуани в залежності від ступеня висушування, часу збирання і т. п. варіюється від світло-зеленого до коричневого.
Вживають шляхом куріння в цигарках або кальянах.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 5г висушеної, 25г невисушеної.
Гашиш (смола канабісу). жаргонні назви: план, анаша, драп, - спеціально приготована суміш відділеної смоли, пилку рослини конопля чи суміш, приготована шляхом оброблення (подрібнюванням, пресуванням і т. п.) верхівок рослини канабіс з різними наповнювачами, незалежно від того, яка форма була надана суміші -таблетки, пігулки, спресовані плитки чи безформні грудочки. Колір гашишу, у залежності від умов одержання, - від ясно-зеленого до темно-коричневого (майже чорного).
Вживається шляхом куріння в чистому вигляді чи в суміші з тютюном, а також перорально (через рот).
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,5 г.
Гашишна олія, (екстракти і настойки канабісу). жаргонна назва: хімка, - наркотичний засіб, який зустрічається у вигляді розчинів чи густої маси. Має характерний запах. Колір від зеленого до темно-зеленого.
Вживають шляхом куріння, змішуючи з тютюном, інколи вживають з молочними продуктами та жирами.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,3 г.
Психічна залежність від марихуани та гашишу розвивається поступово. Наркоман втрачає інтерес до будь-яких дій, стає безвладним, апатичним, спостерігається притуплення емоцій, неможливість концентрації.
Високі дози можуть призвести до втрати індивідуальності, серйозного розладу мислення.
2. Напівсинтетичні наркотики
Героїн, жаргонні назви: гера, гарик, - напівсинтетичний засіб, який одержують з морфіну хімічним шляхом. Може бути у вигляді порошку або гранул білого, бежевого, коричневого чи чорного кольору. У чистому вигляді не вживається, як правило розводиться лактозою, глюкозою, хініном або будь-якою іншою порошкоподібною речовиною, яка розчиняється у воді при нагріванні.
Вживання: ін'єкції, інгаляції (шляхом вдихання парів при нагріванні).
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні мікрочастинок.
Найчастіше причиною смерті наркоманів є передозування наркотиків. Навіть невеликі дози того ж героїну можуть стати причиною смерті наркомана внаслідок набряку легень і шоку.
Уже після декількох разів вживання героїну виникає сильна фізична залежність.
Серед психічних ускладнень спостерігаються ті ж симптоми, що і при вживанні опію, зокрема депресії, що супроводжуються думками про самогубство і готовністю для отримання чергової дози скоїти тяжкі злочини (вбивства, розбої, пограбування).
Кокаїновий кущ - росте в тропічному кліматі в Південній Америці, використовують його як м'який стимулятор, що пригнічує голод, дає змогу підвищити працездатність.
Кокаїн, жаргонні назви: кокс, джин, сніг, - алкалоїд, отриманий з екстракту листків коки (кокаїнової пасти). Білий легкий кристалічний порошок без запаху, схожий на сніг.
Вживання: шляхом вдихання, ін'єкції.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,02 г.
Осіб, які вдихають кокаїн, розпізнають за червоним кольором ніздрів. Довготривале вживання кокаїну в різних формах призводить до зниження маси тіла та фізичної сили, а також викликає незвичайну блідість обличчя, розширення зіниць, запаморочення. Спостерігаються також дратівливість, депресія, дезорієнтація, параноїдальне марення.
Фізична залежність від кокаїну не розвивається, наркоман може протягом тривалого часу вживати наркотик у тих самих дозах. Але в той же час від кокаїну виникає найбільш сильна психічна залежність. При тривалому вживанні кокаїн викликає появу манії переслідування і галюцинації.
Психічна залежність, яку викликає кокаїн, є найбільш сильно вираженою, і у випадку відсутності наркотику особа впадає в стан глибокої депресії і здатна до скоєння актів насильства, щоб добути чергову дозу.
3. Синтетичні наркотики
Синтетичні наркотики в природі не зустрічаються, їх одержують хімічним способом. Вони мають схожу хімічну будову з природними опійними алкалоїдами та так само впливають на організм людини.
Амфетамін, жаргонна назва: фен, -синтетична речовина, похідна фенілетиламіну - хімічна речовина. Білий кристалічний порошок, але може бути кремового, світло-коричневого чи рожевого кольору.
Вживається перорально.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,15 г.
Амфетаміни часто є першими наркотичними засобами, якими починають зловживати молоді люди для збудження, подолання сонливості та підвищення впевненості в собі.
Вживання амфетаміну швидко приводить до психічної залежності, інколи навіть швидше, ніж інших наркотиків. Знаходячись під його впливом, людина схильна переоцінювати свої можливості, виникає почуття могутності, переваги над усіма, що призводить до агресивної поведінки.
МДМА (метамфетамін) жаргонні назви: екстазі, колеса, адам, - синтетична речовина, належить

 
 

Цікаве

Загрузка...