WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ - Курсова робота

Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Виявлення та попередження злочинів і правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, працівниками органів внутрішніх справ
ЗМІСТ
I. Вступ
II. Загальна частина
1. Наркотики рослинного походження (або натуральні)
2. Напівсинтетичні наркотики
3. Синтетичні наркотики
4. Лікарські наркозасоби
5. Засоби, що одержують з рослини ефедра хвощова
6. Депресанти
7. Зовнішні ознаки осіб, які зловживають наркотиками опійної групи
8. Зовнішні ознаки осіб, які зловживають наркотиками групи канабіса
9. Зовнішні ознаки осіб, які зловживають наркотиками групи ефедрину, первитином
III. Огляд та обшук затриманих
IV. Огляд автотранспорту на предмет використання для незаконного обігу наркотичних засобів чи психотропних речовин
V. Вилучення
VI. Література
І. ВСТУП
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Протидія наркоманії і наркобізнесу в державі, недопущення розвитку їх антисоціальних тенденцій, а також регуляторна державна політика в цій сфері на сучасному етапі є необхідною умовою розвиненого суспільства, важливим фактором його економічного, культурного та правового рівня.
Нелегальне розповсюдження наркотиків охоплює все більш широкі кола нашого суспільства і становить значну загрозу розвитку та добробуту нації. Зростання рівня злочинності, високий рівень смертності, трагедії сімей та зруйновані людські долі - все це лише частина бід, що супутні цьому явищу. Аналіз його причин вказує на соціальні корені. Виникає воно там, де існують або утворюються для цього передумови в економічній, ідеологічній, культурній та інших сферах діяльності суспільства.
Розповсюдження наркотиків на території України відбувалося хвилеподібно відповідно до історичних умов кожної епохи. Війни, голод, розруха, соціальна нестабільність, втрата ідеологічних орієнтирів спричиняли чергові сплески цього явища, а підвищення ролі державного регулювання і освітнього рівня - сприяли спаду небезпеки.
Історія поширення наркотиків підтверджує гіпотезу про те, що масове їх розповсюдження починається в суспільстві у визначені моменти, коли створюється відповідний соціокультурний механізм. Досить "зручним моментом" для цього є перехідні періоди, епохи модернізації і швидкої трансформації соціальних структур та інститутів. Момент руйнації традиційного суспільства є найбільш сприятливим для "запуску" механізму "зараження".
У XX сторіччі наркотики до нас "проривалися" неодноразово, цьому сприяли визначені обставини. Безсумнівно, передумовою цьому, були обидві світові війни і революційні події.
У роки після другої світової війни відбувся швидкий підйом наркотичної хвилі в зарубіжних країнах, а у нас цей процес залишався в "замороженому" стані, діяли могутні важелі соціального контролю, чималу роль відігравала і так звана "залізна завіса". У 1958 році в наркологічних установах України було зареєстровано всього 450 осіб, які зловживали наркотиками лікарського призначення. З того часу кількість наркозалежних осіб постійно зростала, але реальний стан речей широко не розголошувався, у т. ч. з ідеологічних міркувань.
За останнє десятиріччя XX століття рівень наркотизації населення України різко зріс. На початок "перебудови" в 1993 році на обліку вже Перебувало 33,5 тисячі споживачів наркотиків, із них 1,4 тис. -неповнолітніх. А в середині 90-х років офіційна статистика досягла 50- тисячної позначки. Нині чисельність офіційно зареєстрованих наркоманів становить понад 120 тисяч, у тому числі 5,6 тисячі неповнолітніх.
Спеціальні дослідження свідчать, що реальна чисельність наркозалежних сягає понад півмільйона чоловік.
Дані соціологічних досліджень стверджують, що основними мотивами зловживання наркотиками переважно у молодих людей є цікавість, бажання перевірити на собі їх ейфоричну дію. Зниження духовності серед них, поширення моди на наркотики, а також експансія міжнародного наркобізнесу в Україну - все це сприяє подальшій наркотизації населення.
Починаючи з 1995 року, щорічно на облік ставиться близько 20 тис. осіб, які допускають немедичне вживання наркотичних засобів, у їх числі 60% - з діагнозом "наркоманія". Щорічно за таким діагнозом помирає понад 1 тис. осіб працездатного віку.
Особливо небезпечною є тенденція збільшення кількості споживачів наркотиків серед підлітків та зростання їх криміналізації на тлі низької ефективності медичної допомоги наркохворим, вкрай обмеженого використання сучасних програм їх психосоціальної реабілітації та адаптації в суспільстві.
До останнього часу вченими соціологами не визначена єдина причина розвитку наркоманії. У якості етіологічних моментів виділяються біологічні, психологічні, соціологічні чинники. Серед них - значні недоліки у виховній роботі, насамперед серед молоді, недостатня увага до даної проблеми у шкільному та сімейному вихованні, низький рівень поінформованості як самої особи, що прилучається до наркотику, так і оточуючих.
II. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
Наркотичні засоби - речовини, природного чи синтетичного походження, препарати, рослини, які становлять небезпеку для здоров'я в разі зловживання ними і віднесені до такої категорії Комітетом з контролю за наркотиками при Міністерстві охорони здоров'я України.
Психотропні речовини - речовини природного чи синтетичного походження, препарати, які здатні викликати стан залежності та справляти депресивний або стимулюючий вплив на центральну нервову систему і становлять небезпеку для здоров'я в разі зловживання ними.
Прекурсори - речовини та їх солі, що використовують для виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин (кислоти, сода, розчинники, ангідрид оцтової кислоти і т. п.).
Наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори класифікують за такими групами:
Рослинного походження (a6o натуральні)
o отримані безпосередньо з рослини мак снотворний (опій-сирець, екстракційний, ацетильований)
o отримані з конопель (марихуана, гашиш, гашишна олія)
напівсинтетичні
o героїн (діацетилморфін)
o кокаїн та інші (гідроморфон, оксикодон, еторфін) синтетичні
o амфетамін
o метамфетамін (Екстазі)
o лсд
До кремого підвиду відносяться лікарські нар-козасоби, похідні з опію (морфін, омнопон, кодеїн).
1. Наркотики рослинного походження (або натуральні)
Серед наркотичних засобів рослинного походження в Україні найбільш поширені опіати, які одержують з маку снотворного. Це зумовлено доступністю вирощування цієї рослини та простотою виготовлення з неї наркотичних речовин.
Макова солома, жаргонні назви: кокнар, кук, бошка, сіно.
Для її виготовлення використовуються всі частини рослини мак (за винятком власне дозрілого насіння). Може бути висушена й невисушена.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 10 г висушеної, 50 г невисушеної.
Опій, жаргонна назва: ханка, - це сік снотворного маку, що згорнувся. Опій має характерний запах молочного соку маку,гіркий на смак, зустрічається у вигляді грудочок, кульок чи плиток, але найчастіше має вигляд смолоподібної речовини коричневого кольору. Трапляється опій також і в рідкому стані у вигляді розчинів.
Кримінальна відповідальність наступає при вилученні 0,5 г.
Опій екстракційний, жаргонні назви: опіюха, тер'як, - це наркотичний засіб, який отримують із макової соломи шляхом виділення

 
 

Цікаве

Загрузка...