WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Характеристика біологічно активних добавок. Особливості їх використанні у клінічній практиці. Лікарські препарати - Курсова робота

Характеристика біологічно активних добавок. Особливості їх використанні у клінічній практиці. Лікарські препарати - Курсова робота

здоров'я!
Навряд чи існує інша хвороба, яка викликає такий жах, як рак. Це захворюваня кожного року забирає життя близько 242 000 жінок і 272 000 чоловіків світу. Це 700 жінок кожного дня (одна смерть кожні дві хвилини). Смерть, що спричиняється раком, посідає друге місце після серцево - судинних захворювань в структурі смертності серед жінок (30,7%).
Візит до гінеколога - для багатьох жінок рівнозначний неабиякому випробуванню. І звертаються жінки до лікарів в більшості випадків тоді, коли вже потрібно призначати лікування. Зміст вислову "Будь яку хворобу легше попередити, ніж лікувати" на жаль ми розуміємо лише тоді, коли шанс на профілактику уже втрачений. Кожна жінка повинна не менше, як 2 рази в рік проходити профілактичний огляд в лікаря акушер-гінеколога, під час якого і будуть виявлені захворювання жіночих статевих органів. Аднексити, осфоріти, кольпіти, вульвовагініти, ерозії шийки матки. Рідко можна зустріти жінку, яка б хоч раз в житті не хворіла на ці недуги.
Серед патологічних станів жіночих статевих органів найбільше поширення мають захворювання шийки матки. Зважаючи на те, що рак шийки матки займає одне з перших місць серед злоякісних пухлин жіночих статевих органів за частотою, а передують йому захворювання, які є тим патологічним тлом, на якому виникає злоякісний процес, рання діагностика патології шийки матки, вчасне лікування є важливим для зниження захворюваності на рак цієї локалізації.
В останні роки на тлі відносної стабілізації захворюваності на рак шийки матки зросла його частота у молодих жінок. Це пов'язано із тим, що у цієї вікової категорії хворих почастішали випадки фонових та передракових станів шийки матки. Такий стан є наслідком міграції, а відтак урбанізації населення. змін статевої поведінки молоді (легковажне ставлення до статевого життя, ранній його початок, велика кількість статевих партнерів і неминуче при цьому інфікування піхви патогенними мікроорганізмами, збільшення частоти артифіціальних абортів (механічна травма шийки матки та різка перебудова гормонального статусу жінки після аборту).
Появі злоякісного переродження епітелію шийки матки передують фонові та передракові процеси (доброякісні стани): справжня ерозія шийки матки, несправжня ерозія шийки матки, поліпи шийки матки, лейкоплакія, ендометріоз, посттравматичні зміни. До передракових процесів відносять дисплазії шийки матки.
Найбільш поширеним патологічним процесом є ерозія шийки матки. Справжня ерозія шийки - виникає внаслідок пошкодження і наступної десквамації багатошарового плоского епітелію шийки матки. Через 2-3 тижні процес переходить у наступну стадію - утворюється несправжня ерозія (псевдоерозія) шийки матки. Несправжню ерозію шийки матки виявляють у ті чи інші періоди життя у 35 - 40% жінок. Найчастішими причинами виникнення ерозій є кольпіти (запалення слизової оболонки піхви), ендоцервіцити (запалення слизової цервікального каналу шийки матки), ендометрити (запалення слизової матки), при яких гнійні виділення із цервікального каналу призводять до вторинного запалення та злущення епітелію з поверхні шийки матки.
Високоефективним препаратом для попередження розвитку ерозії шийки матки, а далі й раку є вітчизняні препарати серії ФІТОРУ.
ФІТОР - на вигляд смолиста речовина чорного кольору, нагадує мумійо, хоча його основний інградієнт виготовляють із листя черешкового дуба, що росте, в заплаві річки Сіверський Донець. Причому з листя осіннього, вже опалого й навіть схопленого першими нічними заморозками.
ФІТОР має широкий лікувально - профілактичний спектр дії і призначений для лікування різноманітних захворювань завдяки ефективному відновленню функцій організму і активізації обмінних процесів. Містить флаваноїди, каротиноїди, полісахариди, сапоніни, дубильні речовини, більш 32 - х мікроелементів.
ФІТОР - ефективний сам по собі препарат, але при необхідності в лікуванні гострих захворювань застосовується в комплексі з традиційним медикаментозним лікуванням. Його застосування доцільне для здорових людей, як засіб загального й спеціального очищення організму, а також для профілактики соматичних захворювань.
Препарат ФІТОР відноситься до класу ензимів рослинного походження, проявляє біостимулюючу дію на загальний стан організму, нормалізує обмін речовин, систему кровотворення та кровообігу, володіє бактерицидною дією, протирадіаційною активністю, являється інтерферогеном, здатним стимулювати синтез інтерферону в організмі, має болезаспокійливу та жаропонижаючу дію.
ФІТОР розроблено і впроваджено в виробництвонауково - виробничою фірмою "Рамон" . Препарат захищений патентом України № 11003 від 10.02.93р. Наявне заключення Міністерства охорони здоровя України №122.
Властивості препарату були досліджені в інституті ортопедії і травматології України ім. М.І.Ситенко (м.Харків, 1994-1999рр), інституті геронтології Академії мед.наук України (м.Київ, 1994р.), Національному медичному університеті ім. А.А.Богомольця, відділом клінічної й експериментальної імунології (м.Київ) . У результаті дії "Фітору" проходить омолодження тканин (регенеруюча властивість), а значить, і окремих органів, а значить, і організму в цілому . Подібний вплив по своїй природі набагато ближчий до фізіологічного, тобто є таким, які спостерігаються в природі. І це при тому, що в Фіторі немає токсинів і ніяких шкідливих речовин. По словах віцепрезидента НТФ "Рамон" Руслана Кравченко: "Дія фітору вираховується не годинами, і навіть не днями. Нехай це буде і не науково, але можна сказати так: цілительська сила, енергія Фітору приходить в організм і в ньому залишається. Без шлаків, отруєнь, ускладнень..."
Спектр застосування ФІТОРу широкий: при захворюваннях всіх органів і систем. Значних успіхів під час лікування досягнуто, особливо:
" в гінекологічній практиці: при вульвовагінітах, кольпітах, ерозіях шийки матки, запальних захворюваннях придатків матки,
" в проктології: при гемороях, тріщинах заднього проходу, проктитах, сигмоідітах в урології: при простатитах, цистітах, уретритах.
в онкології: в комплексній терапії доброякісних та злоякісних захворювань.
Висновок
Таким чином, наведене вище дає підстави для більш широкого розуміння функції дієтотерапії і, зокрема, не лише як носія енергії, а й засобу високої біологічної дії на різні ланки метаболічних процесів. Особливо це стосується мікронутрієнтів рослинного походження, які є складовою багатьох БАДів до їжі.
Вміле використання останніх з метою досягнення збалансованості раціонів харчування сприятиме оптимізації профілактичних і лікувальних заходів, а будь-яке науково не обґрунтоване їх використання може сприяти не лише розчаруванню, але й негативним наслідкам.
Використана література:
1. Карпенко П.О., Мельничук М.О., "Часопис // фітотерапія - , 2004, - №2. - с.31-34.
2. Біологічноактивні добавки до їжі // Українська фітоаптека. - Реклама.
3. Пономаренко В.И., Дзяк Г.В., Ванханен В.В. Биологически активные добавки в санаторно-курортной диетотерапии больных ишемической болезнью сердца. - Киев: "Техмед", 1998. - 166с.
4. Введение в общую микронутриентологию (биологически активные добавки). Под ред. Ю.П. Гичева и Э.Огановой. - Новосибирск, 1998. - 216с.
5. Атлас лекарственных растений СССр / Под ред.акад. Н.В. Цицина. - М.: Медицинская литература, 1962.
6. Дані з інтернету.

 
 

Цікаве

Загрузка...