WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Характеристика біологічно активних добавок. Особливості їх використанні у клінічній практиці. Лікарські препарати - Курсова робота

Характеристика біологічно активних добавок. Особливості їх використанні у клінічній практиці. Лікарські препарати - Курсова робота

достовірно корелює зі зменшенням вмісту в раціоні кальцію, магнію, фосфору, заліза, марганцю, цинку і кобальту. Тому певні співвідношення вітамінів і мінеральних речовин в рослинній їжі є підставою для твердження, що природні вітаміноносії мають більшу профілактичну і лікувальну ефективність, ніж синтетичні вітамінні препарати, що не містять мікроелементів.
Для оцінки оптимальності хімічного складу раціону харчування та його збалансованості лікар у своїй практичній діяльності повинен керуватись наказом МОЗ України № 272 від 18.11.1999 р. "Про затвердження норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах та енергії".
Наступний принцип, що заслуговує на увагу - це принцип комбінування. Він полягає в тому, що на початку захворювання рекомендуються БАДи до їжі із загально-зміцнювальною напрямленістю. При подальшому розвитку або загостренні хронічного захворювання БАД комбінуються із специфічними сильнодіючими засобами і методами лікування.
Так, наприклад, у хворих на залізо-дефіцитну анемію аліментарного генезу досить часто спостерігається виразність С-вітамінної недостатності. Дефіцит аскорбінової кислоти, у свою чергу, погіршує абсорбцію заліза, внаслідок чого розвивається хибне коло. Крім того, доведено, що обмін заліза в організмі тісно пов'язаний з іншими вітамінами і зокрема групи В [4]. Аскорбінова кислота також сприяє підтримці нормального рівня міді, марганцю і цинку у внутрішніх органах. Це необхідно враховувати при складанні раціонів харчування як для здорових, так і для хворих осіб.
Для повного системного підходу до використання БАД слід враховувати біо-ритмологічний принцип їх вживання.
Результати багаточисельних досліджень свідчать, що існує залежність між фармакокінетикою речовин, чутливістю біосистеми та біологічними ритмами людини. Так, існує чіткий добовий ритм функціональної активності ренін-альдостеронової системи з максимумом у нічні і ранні години. Установлено, що у хворих з серцево-судинною недостатністю максимальний діурез при вживанні сечогінних препаратів спостерігається на 10 годину ранку, найбільше виділення калію сечею при вживанні діуретинів - на 17 годину, а натрію - на 13 годину [3]. Тому більша ефективність БАДів, що діють на функції серцево-судинної системи, проявляється при призначенні їх у другій половині дня та вечірній час.
На сьогодні також виявлено, що більш висока ефективність стимуляторів центральної нервової системи проявляється в денний час, заспокоювальних, бактеріцидних і бактеріостатичних засобів - у вечірній час [4].
Відомі і сезонні коливання в застосуванні стимуляторів ЦНС. Адаптогени (женьшень, елеутерокок, золотий корінь та ін.) найбільш ефективні восени та взимку, а у весняно-літній період можливий ефект, про-тилежний очікуваному [2, 6]. Глюкокортикоїди більш ефективні навесні, а снотворні - восени і взимку.
Режим харчування також має значний вплив на різні функції організму і є ефективним синхронізатором ритмів метаболічних процесів, впливає на чутливість організму до лікарських препаратів. Кількість утилізованих калорій залежить від часу вживання їжі. При стандартизованому за енергетичною цінністю і складом раціоні вживання їжі 1 раз на день вранці сприяє зниженню маси тіла, а у вечірній час, навпаки, до її підвищення [3].
Лікарські препарати БАДів.
Мікроводорість
СПІРУЛІНА
Spirulina Platensis (Nordst) Geitle
Форма випуску: порошок, таблетка по 0,5 г, капсула по 0,4 г.
Склад: білок 60-70%, вуглеводи!0-20%, жири 5%,
вітаміни (мг/кг): В-каротин(провітамін А)-1700, В1-55, В2-350, В5-11, В6-3, В12-1.6,
ВС-0.5, Е-190,С-15, РР-118
мінерали І мікроелементи (мг/кг): кальцій -1180, фосфор - 8280,
залізо - 528, натрій - 344, магній -1663, йод - 3, селен - 2 та інші.
Енергетична цінність 100 г продукту - 337 ккал.
Властивості:
- ефективна проти атеросклерозу, захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, онкологічних захворювань;
- очищує організм від радіонуклідів, токсинів і шлаків;
- компенсує вітамінно-мінеральну недостатність;
- нормалізує обмін речовин і діяльність щитовидної залози;
- підвищує опір організму до захворювань;
- зміцнює імунну систему;
- знижує рівень холестерину;
- нормалізує артеріальний тиск;
- стабілізує вміст цукру в крові;
- уповільнює процеси старіння;
- прискорює рубцювання ран і загоєння опіків;
- зміцнює нервову систему;
- перешкоджає нагромадженню надлишкової ваги,
Рекомендації з застосування:
Добову дозу використовують двічі на день: за 20-30 хв. до прийняття їжі. Добова норма споживання:
- дітям дошкільного віку -1г;
- дітям шкільного віку - 2-3 г;
- дорослим - 2-4 г;
- спортсменам і особам, які зайняті важкою фізичною працею -10-15 г.
До кожної упаковки з порошком додається мірна ложка.
ПРОТИПОКАЗАНЬ НЕ ВИЯВЛЕНО
Кошачий коготь
Склад : препарат виготовлений з кори і сухого екстракту кори перуанської ліани з додаванням необхідних додаткових речовин.кожна таблетка "кошачий коготь" містить :
Uncaria Tomentosa кора 200мг
Uncaria Tomentosa екстракт 50 мг
Застосування :
Кошачий коготь "Евалар" містить комплекс кори і сухого екстракту кори Uncaria Tomentosa , завдяки чому володіє вираженою протизапальною дією і ефективно підвищує функціональну активність імунної системи-основного захисного бар'єру організму на шляху бактеріальних і вірусних інфекцій, запальних процесів, різного роду інтоксикацій. Препарат призначений для людей з проблемами імунітету, які страждають частими простудними, інфекційними та вірусними захворюваннями, з хронічними і гострими запальними захворюваннями.
Рекомендації по застосуванню : приймати дорослим і дітям старше 12років по 1-2 таблетки в день під час їжі.
Не рекомендується приймати при індивідуальній непереносимості компонентів продукту , вагітним і годуючим матерям. Перед прийомом слід прокунсультуватись з лікарем.
Клітковина з ехінацеєю
Склад: протеїни, жири, клітковина, ферменти, біологічно активні речовини - ехінацин, ехінокозин, полівітамінний комплекс , мікро- і макроелементи.
Покази до застосування :
- в гастроентерології (при гастриті, хронічному холециститі, хронічних колітах,гепатитах,жировій дистрофії печінки)
-в кардіології (при міокардіодистрофії, гіпертонічній хворобі, ішемічній хворобі, атеросклерозі)
-в гематології(нормалізує гемоглобін, показаний при анеміях, при гострих вірусних респіраторних захворюваннях, простуді, грипі, ринітах, бронхітах, пневмонії)
-в ендокринології(нормалізує вміст цукру в крові при цукровому діабеті, при ожирінні)
-в неврології(стреси, депресія, хронічна втома, зниження життєвого тонусу, зниження пам'яті, інтелекту)
-в онкології - як онкопротектор (пригнічує ріст ракових клітин)
-в радіології (володіє радіопротекторними властивостями, виводить з організму радіонукліди, солі важких металів, токсини)
-в геронтології(захищає клітини від пошкоджуючої дії факторів зовнішнього середовища)
Спосіб застосування і дози : приймають по 1 ст. ложці 3 рази в день до їди , попередньо запаривши кип'ятком , запиваючи достатньою кількістю рідини (соком, кефіром , молоком, чаєм).
Протипокази : гострі пошкодження шлунково-кишкового тракту.
Клітковина з мареною
Склад : клітковина , жири, вуглеводи , корінь марени ,

 
 

Цікаве

Загрузка...