WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Структура поліклініки - Реферат

Структура поліклініки - Реферат

молодого населення то більше часу уділяється на амбулаторний прийом. По нормативу навантаження дільничого терапевта в годину при обслуговуванні хворих амбулаторно складає 5 чоловік, при обстеженні вдома 2 люди в годину.Є показник навантаження терапевта протягом року який називається відвідувана - це число відвідин до одного дільничого терапевта за рік. Це показник виконаної роботи, кількості виконаної роботи. Показник відвідуваної порівнюється з нормативним показником, який називається пунктом лікарської посади (ПВД). ПВД - це нормативний показник навантаження дільничого лікаря за рік. У нас прийнятий нормативний показник 7 тис. людина в рік у терапевта. Значить в звітній документації відвідувану дільничого терапевта повинна складати цифру наближену до нормативу. Експертні питання: окремий час ці питання дільничому лікарю не виділяється. В ці ж 5 відвідин в годину він повинен провести питання визначення виду непрацездатності, заповнити документи і направити до відповідної установи.
Профілактичний напрям роботи складається з трьох частин:
диспансеризація хворих
санітарно-протиепідемічні заходи
прищепні заходи
Диспансеризація хворих: раніше виділяли 4 години в місяць, зараз не це не виділяється часу. Диспансеризація проводиться згідно наказу №775 від 1988 р. "Про диспансеризацію населення". В цьому наказі детально по кожній нозологічній формі розписаний об'єм і періодичність обстеження.
В профілактичну роботу входять також диспансеризація декретованих верств населення . В умовах переходу до обов'язкового медичного страхування, коли за кожну людину платиться якась сума, диспасерный огляд декретованих категорій населень стає дорогим. Тому диспансеризація їх проводиться тільки на повній договірній основі відповідними установами.
Санітарно-протіоепідемічеськая робота: поліклініка пропускає через себе великі маси населення тому в тихий установах встановлюється особливий санэпидрежим. Полклінику двічі в рік контролює санэпиднадзор. В рамках самої поліклініки є підрозділу які вимагають посилений санэпидрежим: рентгенологічне, физитерапевтическое, процедурне, стерилізація. Ці підрозділи контрлируются один раз в квартал санэпиднадзором.
Прищепна робота проводиться широко в рамках дитячої поліклініки. В структурі якій є самостійний підрозділ - прищепний кабінет. В дорослій поліклініці щеплення проводяться в кабінеті інфекційних захворювань. Прищепний кабінет має свій эпидрежим, який контрлируется санэпиднадзором.
Організаційно-методична робота:
облік і звітність. Облікові форми, що часто зустрічаються: №25 це форма має статичний талон, який використовується для розробки захворюваності. Облікова форма №25 має індивідуальна карта амбулаторного хворого. Під цим же УФ №25 - лист сточених діагнозів, в якому дублюється запис статичного талона. УФ №30 - контрольна карта диспансерного спостереження. Облікова форма - листо непрацездатності або лікарняний лист. Крім того всі напрями на аналізи, на дослідження також є обліковими формами. В дитячій поліклініці ця облікова форма - історія розвитку дитини. В жіночій консультації - обмінна карта . Облікова форма заповнюється на кожну единику спостереження, тобто на кожну людину або на кожний випадок. Наприклад, амбулаторна карта заповнюється на хворого, лікарняний лист - на випадок. Звітна форма поліклініки має №30 - звіт про роботу поліклініки. ОФ №12 - аналіз загальної захворюваності. ОФ№16 - ВН - тимчасова непрацездатність - це звіт про непрацездатність. Існує також звіти про інвалідів, про профілактичну роботу і інші.
Організація і проведення конференцій, семінарів, як в самій поліклініки, так і участь в цих мероприятях в інших установах.
Підвищення кваліфікації медичних працівників, тобто планування удосконалення лікарів.
Організаційно-масовий раздел- це робота сангигиенического виховання і навчання, пропаганда здорового способу життя.
Типова структура міської поліклініки. На чолі поліклініки стоїть головний лікар, у нього є три заступники: по лікувальній роботі - начмед, з експертних питань - зам.по КЕК, з господарських питань - завгосп.
В умовах мдедицинского страхування можуть узяти заст. з економічних і фінансових питань. В структурі поліклініки є терапевтичне відділення ( одне або декілька, але не більше 4). На чолі відділення стоїть штатний завідуючий відділення. Відділення налічує 3 і більш ділянок ( буває до 20 але в середньому 10-12).
Література
1. Агаджанян Н.А., Катков А.Ю. Резервы нашего организма. - М., 1981.
2. Алексеев А.В. Себя преодолеть. - М.: Физ-ра и спорт, 1978.
3. Амосов Н.М. Раздумья о здоровье. 3-е изд., доп и перераб. - М., 1987.
4. Бабин І.І. та інші. Пізнавай себе. - Т. 1996. - С.152-160.
5. Беляев Г.С., Лобзин В.С., Копылова И.А. Психогигиеническая саморегу-ляция. - Л.: Медицина, 1977.
6. Васильев В.Н. Здоровье и стресс. - М., 1991.
7. Васильева З.А. Любинская С.М. Резервы здоровья. - М., 1984
8. Воробейчик Я.Н., Поклитар Е.А. Основы психогигиены. - К.: Здоровья, 1989.
9. Гарбузов В.И. Древние и новые каноны медицины (Наставления здоровому и больному, молодому и пожилому). - Спб., 1992.
10. Гарбузов В.И. Нервные дети. - Л.: Медицина, 1990.
11. Гарбузов В.И. От младенчества до отрочества. - Л.: Медицина, 1991.
12. Гримак Л.П. Общение с собой. - М.: Политиздат, 1991.
13. Гройсман А.Л. Психогигиена школьника. - М.: Знание, 1986. - 64 с.
14. Грушко В.С. Валеологія. Т., 1997. - С.125-144.
15. Дубогай А.Д. Управлять здоровьем смолоду. - К.: Молодь, 1985. - 112 с.
16. Захаров А.И. Как предупредить отклонения в поведении ребенка. - М.: Просвещение, 1986. - 128 с.
17. Зверли Дж. С., Розенфельд Р. Стресс: природа и лечение. - М., 1985.
18. Карвасарский Б.Д. Неврозы. - М., 1980.

 
 

Цікаве

Загрузка...