WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Спостереження і догляд за хворим з порушенням функцій серцево-судинної системи - Реферат

Спостереження і догляд за хворим з порушенням функцій серцево-судинної системи - Реферат

приміщення, вільне від шумів. Хворий знаходиться в положенні чи лежачи сидячи. Рука, на яку накладають манжетку, повинна по можливості знаходитися на рівні серця. Необхідно стежити за тим, щоб хворий знаходився в зручному, розслабленому положенні, тому що напруга м'язів кінцівок, черевного преса може збільшувати артеріальний тиск.
На середню третину плеча накладають манжетку таким чином, щоб між нею і шкірою проходив палець. Не допускається накладывание манжетки поверх одягу, тому що це може вплинути на точність виміру. До такого ж результату може привести сдавление плеча щільно загорненим рукавом верхнього одягу (мал. 29, г).
Рука міститься долонею догори, на внутрішній стороні ліктьової ямки намацують місце найбільш вираженої пульсації плечової артерії.
Вставляють в уші навушники фонендоскопа, діафрагму його без особливого натиску приставляють до місця пульсації плечової артерії. Перекривають повітряний вентиль і починають за допомогою груші збільшувати тиск повітря в манжетці. У ході підвищення тиски варто прислухатися до артеріальних тонів. Тиск варто підвищувати доти , поки чутна пульсація. При припиненні пульсації підвищують тиск ще на 20- 30 мм рт. ст.
Шляхом деякого ослаблення гвинта повітряного вентиля повільно випускають повітря так, щоб чи стрілка ртуть манометра опускалася плавно. При цьому варто уважно прислухатися до звуків у навушниках. У момент, коли починає визначатися пульсація, відзначають систолическое артеріальний тиск. Припинення вислуховування тонів відповідає диастолическому артеріальному тиску.
Необхідно відзначати величину артеріального тиску з точністю до 5 мм рт. ст. (наприклад, 195/105 мм рт. ст.).
Запам'ятаєте! Терміновий виклик лікаря необхідний з появою в хворого бигеминии, пароксизмальной миготливої аритмії, пароксиз-мальной тахікардії.
Стан клінічної смерті, що вимагає проведення реанімаційних заходів, виникає при фибрилляции желудочков, приступі Морганьи-Адамса-Стокса.
ЗАГАЛЬНИЙ ВІДХІД ЗА ХВОРИМИ З ЗАХВОРЮВАННЯМИ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ
Як уже згадувалося, спостереження за хворими з порушеннями функцій серцево-судинної системи вимагає особливої уваги. Так, необхідно контролювати дотримання хворими запропонованого їм рухового режиму. Це особливо відноситься до хворих з інфарктом міокарда, нестабільною стенокардією, серцевою недостатністю. Порушення ними постільного режиму може привести до важких ускладнень. Таких хворих необхідно забезпечити підкладним судном, спеціальним столиком, що дозволяє харчуватися, не встаючи з постелі. Варто перевірити справність індивідуальної сигналізації, частіше контролювати стан хворих.
У ряді випадків хворі із серцевою недостатністю скаржаться на посилення задишки в горизонтальному положенні. У цьому випадку необхідно підняти узголів'я ліжка, зручніше улаштувати хворого. При тривалому перебуванні в постелі в хворих з порушенням кровообігу можуть розвиватися пролежні. У зв'язку з цим необхідно проводити їхню профілактику, що полягає в контролі за станом постільної і натільної білизни (чиста білизна без складок), щоденному огляді шкіри хворого в місцях найбільш частого утворення пролежнів, дотриманні особистої гігієни хворого, застосуванні надувних кіл, спеціальних матраців.
Значне місце в лікуванні хворих із захворюваннями серцево-судинної системи приділяється харчуванню. Найбільше що часто застосовується в таких хворих дієта № 10 характеризується різким обмеженням повареної солі, тваринного жиру, вуглеводів, збільшеним змістом солей калію, введенням у харчовий раціон продуктів, що роблять липотропное дія, овочів, фруктів, морських продуктів, калорійність - у межах 9211,4- Ю^ж. Виключається міцний чай, кава. Необхідно стежити за тим, щоб хвор з будинку не приносили продуктів, що забороняються дієтою № 10.
Особливого відходу вимагають хворі з хронічною серцевою недостатністю. У силу ваги стану вони змушені довгостроково знаходитися в постелі. Одним з ознак недостатності кровообігу є набряки. Тільки вони з'являться шкіра стає гладкої, що лупиться, а від натиснення пальцем залишається ямка. В міру прогресування серцевої недостатності набряки поширюються зі стіп, гомілок на стегна, поперек, живіт, груди. Довгостроково існуючі набряки приводять до порушення трофіки тканин і утворенню довгостроково незагойних виразок. Після ін'єкцій у шкірі таких хворих залишаються отвори, з яких просочується отечная рідину. У цьому випадку необхідно змазувати місце ін'єкцій йодом, накладати асептичну пов'язку. Періоду явних набряків передує період схованої затримки рідини, якому можна виявити, щодня зважуючи хворого. Зважування виробляється по ранках у те саме час після спорожнювання сечового міхура і кишечнику.
Для визначення ефективності лікування необхідно стежити за співвідношенням виділюваної хворим за добу сечі (діурез) і введеної в організм рідиною. До останнього відносять не тільки випиту рідину (чай, суп, молоко, соки), але також рідина, що міститься у фруктах, овочах, обсяг парентерально розчинів, що вводяться. Вимір діурезу здійснюється в такий спосіб. Після спорожнювання сечового міхура з 6 ч ранку протягом доби хворий збирає сечу в градуйовану судину. Ранком отримані дані разом з даними про масу тіла хворого, введеної в організм рідини заносять в історію хвороби.
Варто стежити задотриманням режиму провітрювання палат, висвітлення, загального режиму відділення. У багатомісних палатах забороняється користатися радіо, телевізором без індивідуальних навушників.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ КАРДІОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ
У кардіологічному відділенні повинне знаходитися все необхідне для проведення реанімаційних заходів і інтенсивної терапії. Набір устаткування таких відділень повинний включати кардіомонітори, електрокардіографи, електричні дефибрилляторы, апарати для штучної вентиляції легень (у тому числі ручні), ларингоскопи з интубационными трубками, электроотсосы, сфігмоманометри для виміру артеріального тиску, набір для трахеостомии, голки для внутрісерцевого введення лікарських речовин, стерильний перев'язний матеріал.
З лікарських засобів у відділенні необхідно мати серцеві гликозиды, периферичні вазодилата-торы, сечогінні;"антиаритмические, судинозвужувальні препарати (адреналін, норадреналин), антикоагулянти, наркотичні анальгетики.
При обстеженні хворих, крім физикальных методів обстеження, має значення фонокардіографія (графічна реєстрація тонів і шумів серця), електрокардіографія (реєстрація електричної активності серця), ангіографія ( уведення рентгеноконтраст-ного речовини в судини для виявлення їхнього стану), катетеризація серця, дослідження ферментів, ліпідів сироватки крові, реакція Вассермана (має значення для виявлення сифілітичної поразки аорти), ультразвукове сканування серця, дослідження функції серця за допомогою радіоізотопних препаратів.
Особливо ретельно повинна бути організована робота в блоках інтенсивного спостереження. Хворого варто доставляти туди без зайвого перекладання, перевдягання, санітарної обробки. Функціональне ліжко, на яку поміщають хворого, повинна розташовуватися так, щоб до неї можна було підійти з двох сторін. Усі лікарські засоби й інструменти повинні знаходитися безпосередньо в палаті. Спостереження за хворими в таких відділеннях ведеться постійно, а введення лікарських засобів здійснюється строго по годинник.
Необхідно стежити за регулярним спорожнюванням кишечнику (при необхідності можлива постановка масляних чи гіпертонічних клізм). Зміна білизни виробляється з обережністю щоб уникнути фізичної напруги із сторони хворого. Годування таких хворих здійснюється середнім медичним персоналом.
Л і т е р а т у р а :
1. Мурашко В.В., Шуганов Е.Г., Панченко А.В. Общий уход за больными: Учеб. пособие /Москво., Медицина, 1988. - 224 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...