WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Реакції організму на однократний вплив ультразвуком різної інтенсивності - Реферат

Реакції організму на однократний вплив ультразвуком різної інтенсивності - Реферат

розподілі і змісті глікогену, обумовленого гистохимически РА5-реакцією по Шабадашу, змін не було виявлено, що відповідає результатам кількісного визначення цієї речовини в шкірі.
Виходячи з вищевикладеного, можна думати, що однократний вплив ультразвуком щодо високої інтенсивності приводить до прояву двох фаз у розвитку реакцій шкіри на озвучування. У ранній термін досвіду в загальній картині морфологічних, гістохімічених і біохімічних показників істотну роль грало асептичне запалення. До 7-м доби спостереження починають виявлятися ознаки активації метаболізму у власних клітинних елементах шкіри. Таке представлення підтверджується аналізом динаміки змін інтегрального показника метаболізму - інтенсивності тихорецького подиху ступінь поглинання кисню зрізами шкіри мав тенденцію до збільшення через 2 г і вірогідно підвищувалася через тиждень після впливу.
Ультразвук інтенсивністю 0,6 Вт/см2 приводить до менших порушень у морфологічній картині шкіри. Мікроскопічні зміни в шкірі через 10 хв послу впливу зводилися до розширення сосудов'во всіх шарах дерми, у гіподермі й у шкірному м'язі. Через 2 г гіперемія зменшувалася, відзначався нерізкий виражений набряк дерми. Навколо судин сосочкового шаруючи з'являлися одиничні лейкоцити. Після 7 доби в шкірі піддослідних і контрольних пацюків уже важко уловити істотні розходження.
У ранній термін після озвучування (10 хв, 2 г) у клітинних і волокнистих структурах шкіри не було відзначено змін в інтенсивності фарбування й амінні групи білків. Через добу в дермі зростала кількість лейкоцитів, цитоплазма і ядра яких інтенсивно пофарбовані на сульфгідрильні групи білків. Через тиждень навколо судин сосочкового шаруючи дерми і м'язової пластинки збільшувалася кількість фібробластів, у цитоплазмі яких виявлялося скупчення сульфгідрильних груп-білків.
Розподіл і зміст нуклеиновых кислот, кислих і нейтральних мукополісахаридів у шкірі піддослідних тварин в усі терміни спостереження істотно не відрізнялися від норми,
Таким чином, однократний вплив ультразвуковими хвилями середньої інтенсивності характеризувалося проявами нерізко вираженого роздратування шкіри.
Після однократного впливу ультразвуком малої інтенсивності (0,2 Вт/см2) макроскопічно спостерігалася нетривала гіперемія шкірних покривів. Через 10 хв послу озвучування в сосочковом шарі дерми виявлялися судини з розширеним просвітом, однак явищ стазу не було відзначено. В інший термін спостереження як макроскопічно, так і мікроскопічно шкіра виглядала нормальної.
За допомогою гістохімічних методів не виявлено яких-небудь особливостей у розподілі функціональних груп білків, нуклеопротеидов і мукополисахаридов в озвучених тварин у порівнянні з контрольними. Однак за допомогою паралельно вироблених біохімічних досліджень удалося продемонструвати деякі розходження. Так, наприклад, через 10 хв і 2г після впливу в шкірі зростала кількість сумарних білків кількість ДНК збільшувалося в шкірі через 2 г і 24 г після впливу і потім до 7-м доби трохи знижувалася. У динаміку змін змісту глікогену не було виявлено достовірних розходжень у порівнянні з контролем, хоча середні величини були на нижній границі норми. Можливо, це зв'язано з більш активним використанням глікогену для енергетичних нестатків клітин шкіри. Останнє припущення підтверджується помітним активуванням процесів поглинання кисню зрізами шкіри через 10 хв і 2 г послу впливу. Варто підкреслити, що ультразвук малої інтенсивності приводив до достовірних зрушень у рівні ДНК шкіри, хоча морфологічні і гистохимические методи виявилися неефективними в реєстрації і поясненні цих змін. Можна думати, що після однократного впливу ультразвуком інтенсивністю 0,2 Вт/см2 у клітках епидерми, найбільше активного в гермінативному відношенні, підвищується синтез ДНК.
Виходячи з даних про активацію метаболізму в шкірі під впливом ультраакустичної енергії малих інтенсивностей, становить інтерес вивчення мітотичної активності кліток епідерми, що характеризує ступінь клітинного відновлення.
Однократний вплив безупинного й імпульсного ультразвуку інтенсивністю 0,2 Вт/см2 привело до достовірного збільшення числа фігур мітозу в епідермі пацюків через 24 г після озвучування. Через тиждень мітотична активність епідерми наближалася до контрольного. Характерно, що при дії імпульсного ультразвуку ця закономірність виявлялася більш чітко (в інтервалі 12-48 г).
Час мітотичного розподілу, обчислений із зіставлення числа фігур мітозу, накопичених під впливом колхіцину за 4 г і без нього, залишалося у всіх групах досвіду приблизно однаковим - близько 40 хв. Патологічних фігур мітозу не було виявлено. Отже, є підстави припускати, що ультразвук малої інтенсивності, не впливаючи на механизм мітозу, дає стимул интеркинетическим кліткам до вступу в митотическую фазу клітинного циклу. Ультразвукові хвилі таких параметрів, імовірно, відносяться до тих видам "стимулу", що характерні для активації розподілу нормально розмножується популяції кліток.
Не виключено, що цей ефект здійснюється за допомогою змін гормонального тла організму і, зокрема , за рахунок збільшення змісту інсуліну, тому що на різних об'єктах показана ростостимули-рующее дія цього гормону, зв'язана з активацією синтезу всіх основних класів РНК і з ініціацією синтезу ДНК; інсулін у фізіологічних концентраціях сприяє переходу кліток з періоду О в період 5 і вступу кліток у мітоз.
При проведенні морфологічних досліджень особлива увага була приділена дегрануляции гладких кліток (лаброцитов) після впливу ультразвуком різної інтенсивності.
Через 2 ч послу впливу ультразвуковими коливаннями великої інтенсивності (1,8 Вт/см2) майже всі гладкі клітки гіподерми знаходилися в стані дегрануляции. Через 24 г вони були розсіяні між пластинками пухкої сполучної тканини; виявлялося багато гладких кліток зі світлою цитоплазмою і чітко видимим ядром. Через тиждень у клітинному складі дерми часто зустрічалися молоді форми гладких кліток. Після впливу ультразвуком інтенсивністю 0,6 Вт/см2 через 2 г відзначена дегрануляция приблизно половини гладких кліток, через 24 г у міжклітинній речовині дерми і гіподерми виявлялися" вільно лежачі метахроматические гранули лаброцитов, до кінця першого тижня спостереження молоді форми гладких кліток виявлялися частіше, ніж у контролі.
Вплив ультразвуком малої інтенсивності (0,2Вт/см2) майже не змінює стан тучноклеточно-го апарата, хоча трохи підсилює ступінь дегрануляции гладких кліток у порівнянні з контролем.
У літературі маються повідомлення про те, що гладкі клітки брижів пацюків також чуттєві до ультразвуку інтенсивністю 0,8 Вт/см2. Зміни в гладких, клітках найбільш виражені через добу дегрануляции піддана більшість гладких кліток. Цікаво, що описані явища були виражені в меншому ступені, якщо досвіди ставилися на тлі досить глибокого ефірного наркозу. Тому можна думати, що в процесі ультразвуковий дегрануляции гладких кліток беруть участь нервнорефлекторные механізми. Ступінь дегрануляции лаброцитов знаходиться в. прямої залежності від кількості внесеної в організм ультраакустичної енергії.
Фізико-хімічні і функціональні зміни
Шкіра, що виконує в людини і тварин різноманітні і складні функції, відіграє важливу роль у процесах реагування організму й адаптації його до зовнішніх факторів. На вплив різних подразників вона відповідає змінами своїх функцій і фізико-хімічних властивостей. Тому шкіра - улюблений об'єкт при дослідженні реактивності.

 
 

Цікаве

Загрузка...