WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Псоріаз - Реферат

Псоріаз - Реферат

властивостями. У ванну додають спиртову настоянку березовиз бруньок у співвідношенні 10 мл на 1 л води. Настоянку з березлвих бруньок готують наступним чином: Бруньки розтирають у ступці і заливають 400 спиртом з розрахунку 1 масова частина бруньок на 5 частин спирту.Через 4 - 5 днів настоянка готова до вживання.
Температура ванни максимально висока, яку може витримати хворий, тривадість ванни не більше 30 хв. Після закінчення ванни Осередки псоріазу не витирають, а дають їм висохнути самим.Можна застосовувати протягом години гарячі примочки при такому самому розведенні настоянки. Якщо в процесі лікування появиласясухість і відчувається стягнення шкіри в осередках псоріазу (волосфна частина голови, крупні складки шкіри, область поясниці), після деякого часу після процедури накладають мазь, яка містить настоянку бруньок та ланолін.
Мазь готують наступним чином. В нагрітий до розплавлення ланолін додають з надлишком настоянку бруньок. Після застигання, при постійному помішуванні ланоліну, надлишок настоянки зливають.
При обмежених формах нерідко допомагають місцеві ванни з настою листя берези. Для приготування настою беруть 2 ст. ложки нарізаних листків і заливають 200 мл киплячої води і настоюють 30 хв, потім охолоджують протягом 15 хв і проціджують. Тривалість процедури 10 - 15 хв, на курс лікування 10 - 15 ванн щоденно чи через день.
Для приготування ванн деколи використовується рисовий чи картопляний крохмаль; він володіє помякшуючими, обволікаючими та протизапальними властивостями. Крохмсльні ванни готують таким чином. 200 - 300 г крохмалу змішують водою до утворення " молочної рідини", після цього додають у ванну. Їх звстосовують при регресуючій формі псоріазу, яка проходить зі свербінням. На курс назначають 6 - 10 ванн щоденно чи через день. Після ванн приймати потрібно душ.
Ванни з ялівцю
При приготуванні ванн з плодів ялівця беруть 200 г ягід і варять в 1 л води протягом 10 - 15 хв ,настоюють 45 хв, проціджують і додають до води у ванні. Тривалість ванни 10 - 20 хв при температурі 37 - 38 градусів, на курс лікування до 10 ванн через день. Ці ванни призначаються при розповсюдженій формі псоріазу в стаціонарній стадії та для пустульозного псоріазу.
Композиція для змазування уражених місць
Мед ранньовесняний 200 г
Білки курячих яєць 10 шт.
Екстракт елеутерокока рідкого 100 мл
Трава чистотілу великого 10 лож.
Квіти нагідок 10 лож.
Кореневище з коренями синюхи блакитної 15 лож.
Квіти глоду колючого 10 лож.
Листки кропиви дводомної 5 лож.
Бруньки берези бород. 10 лож.
Солідол 200 г
Складові частини композиції перемішують з настоянкою 100 г прополісу на 0.5 л 96 % спирту і розчиняють. Настоюють 10 днів. Застосовують щоденно чи через день.
3.В лікуванні псоріазу використовують цілий ряд лікарських засобів, які впливають на певні ланки патогенезу захворювання. Серед них розрізняють засоби для зовнішнього застосування, внутрішнього та парентерального.Так як псоріаз характеризується розладами нервової системи тому необхідне призначення заспокійливих засобів.
Rp.:Sol. Natrii bromidi 6.0 - 200 ml
D.S. По 1 - 2 столові ложки 3 р/д
Дана лікарська форма розчин для внутрішнього застосування.При приготуванні даного розчину потрібно враховувати вологість препарату, розчин готуємо у мірному циліндрі куди вносимо половину кількості води, розчиняємо порошок і доводимо об'єм до мітки 200 мл.
#
Rp: Natrii bromidi 4.0
Kalii bromidi 4.0
Aq. depuratae 200 ml
D.S.по 1 ст. ложці 3 рази на день
Також потрібно враховувати вологість препаратів, а також КЗО, так як вміст сухих речовин більше 3 %, або готувати у мірному циліндрі, де воду додавати до мітки 200 мл.
Rp: Infusi rad. Valerianae 20.0 - 200 ml
D.S.:по 1-2 ст. ложці 3рази на день
Розрахунки:V(H2O)=200+(20*2.9)=258(мл)
Технологія приготування:
Корені валеріани містять ефірну олію,яка особливо летка при нагріванні, .Подрібнену сировину поміщаємо в інфундирку, щільно закриваємо кришкою і варимо 15 хв. Вміст інфундирки у процесі настоювання не перемішуємо.Настоюємо 45 хв. Проціджуємо після охолодження, доводимо водою очищенною до потрібного об'єму. Переносимо у флакон для відпуску, оформляємо.
#
Rp.:Inf. herbae Leonuri 15.0 - 200 ml
D.S.:по 1 ст. ложці 3 - 4 рази на день
Даний настій готується по загальних правилах
V(H2O)=200+(15*2)=230 мл - це з урахуванням КВО
Технологія приготування:
У підігріту інфундирку поміщаємо 15 г подрібненої сировини і додають воду.Настоюють протягом 15 хв на киплячій бані, періодично помішуючи. Потім охолоджують протягом 45 хв і проціджують у мірний цидіндр, віджимають, доводять до потрібного об'єму водою очищеною через сировину. Проціджуємо у флакон для відпуску і оформляємо.
Для лікування псоріазу також використовують гіпосенсибілізуючі засоби ,такі як кальцію хлорид 20% та кальцію глюконат 5% розчини, які потрібно вживати внутрішньо.
Rp: Sol. Calcii gluconatis 5% - 100 ml
D.S.
Технологія приготування розчину.
У колбу з термостійкого скла поміщуємо 5,0 кальцію глюконату і додаємо 97,5 мл води очищеної. Нагріваємо до повного розчинення. Потім додаємо 0,25 г активованого вугілля подрібненого і кип'ятимо на слабкому вогні 10 хв, декілька разів збовтуючи вміст колби. Розчин фільтруємо гарячим через фільтрувальнийпапір. Після охолодження до 200 однржаний розчин доводять до об'єму 100 мл перевіряють на прозорість і переливають у флакон для відпуску.
#
Rp.:Sol. Calcii chloridi 20% - 100 ml
D.S.: по 2 дес. ложках 3 рази на день
Для приготування розчину 20 г кальцію хлориду розчиняємо у воді для якої враховуємо КЗО, проціджуємо і оформляємо.
Rp.: herbae Herniariae 200.0
D.S.: по 2 ст. ложки 6 разів на день 15 зв до їди і через 30 хв після їди
Для приготування у 600 мл окропу поміщаємо 2 - 3 ст ложки трави. Варимо 5 звилин, настоюємо до охолодження і проціджуємо у флакон для відпуску.
Відвар для лікування псоріазу
Корені цикорію дикого 4 ч.
Трава вересу звич. 2 ч.
Верхівки цмину піскового 2 ч.
Кореневище пирію повзучого 2 ч.
Трава медунки лік. 4 ч.
Плоди ( квіти ) глоду колючого 4 ч.
Плоди шипшини коричної 2 ч.
Кореневище з коренями синюхи блакитної 2 ч.
Стовпчики з приймочками кукурудзи звич. 2 ч.
Суміш подрібнюють, розмішують. Беруть столову ложку, заливають 200 мл води, варять 10 хв. Настоюють всю ніч. Вживають по 100 мл 3 рази на день через 2 години після їди.
Велика роль у терапії псоріазу відводиться вітамінам. Їх позитивний вплив на протікання патологічного процесу в шкірі пояснюється активною участю у регуляції метаболічних процесів, з дезінтокаційною, анальгезуючою, седативною і загальнозміцнюючою дією на організм хворого.
Rp.: Thiamini chloridi 0.05
Niacini 0.03
Novocaini 0.1
Riboflavini 0.01
Dimedroli 0.04
Aq. purif. 5 ml
M.D.S.: вводити в/м по 5 мл 1 р/д
Згідно даним літератури рибофлавін прискорює реакцію окислення тіаміну хлориду киснем на повітрі. Тому рекомендується готувати даний розчин з вказаними інгрідіентами без тіаміну хлориду і простерилізувати його текучою парою при 1000 30 хв. Тіаміну хлорид додаємо до охолодженого розчину асептично (6% в ампулах ) перед застосуванням чи вводять окремо. При приготуванні розчину по даному пропису рибофлавін потрібно розчиняти у воді при нагріванні.
4.Створення нових лікарських форм у комплексній терапії

 
 

Цікаве

Загрузка...