WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Псоріаз - Реферат

Псоріаз - Реферат

масу з специфічним запахом і гострим кислуватим смаком. В його склад входять цукри, жири, фактори росту, вітаміни (Тіамін, рибофлавін, піридоксин, нікотинова, пвнтотенова і фолієва кислоти), фермент
и мікроелнменти ( залізо марганець, кобальт, хром, ртуть ).
Мазь Вишневського
Rp.:Xerоformi
Picis liquidae ana 3.0
Olei Ricini 100.0
M.f.ung.
S.: накладати на рани
У ступку поміщають 3.0 відваженого на ручних терезах ксероформу, подрібнюють у сухому вигляді. Потім добавляють половину кількості дьогтю (відмірюють краплями ), подрібнюють ксероформ за правилом Дєрягіна. При перемішуванні додають дьоготь, що залишився і частинами 100.0 г рицинової олії (попередньо відваженої в склянку для відпуску ).
#
Rp.: Pulveris Apilaci 20.0
D.S.: присипати уражені ділянки шкіри
#
Rp.: Sol. Natrii chloridi 10% - 100 ml
D.S.:протирати уражені ділянки шкіри
Для приготування розчину наважку натрію хлориду розчиняють у відміряній кількості води, проціджують у флакон і оформляють до відпуску. При розрахунках потрібно враховувати КЗО.
Мазь з дьогтьом
Rp.:Picis liquidae
Xeroformi ana 9.0
Novocaini
Anasthesini ana 6.0
Ol. Ricini 270.0
Spiritus resorcini 2% - 60.0
M.D.S.:змащувати уражені ділянки шкіри
В 56 мл 96 спирту послідовно розчиняють прописані кількості резорцину та анестезину. Окремо новокаїн розтирають з 4 мл води і змішують зі спиртовим розчином резорцину і анестезину. Ксероформ розтирають в ступці з касторовою олією, туди поступово додають дьоготь. Потім обидві рідини змішують в ступці, зливають у флакон для відпуску і сильно збовтують до утворення однорідної суміші. На етикетці вказують " Перед вживанням збовтувати ".
Саліцилово-дьогтьово- іхтіоловий лак
Дану лікарську форму готуємо у флаконі для відпуску. Першою розчиняємо саліцилову кислоту у спирті етиловому куди потім додаємо дьоготь. Далі потрібно додавати до розчину іхтіол та колодій. В останню чергу вносимо ефір для наркозу, перемішуємо і оформляємо до відпуску.
Rp.:Acidi salicylici 2.0
Picis liqucae 10.0
Ichtioli 15.0
Aethaeri pro narcosi 2.0
Collodii 40.0
Spiritus aethylici 40.0
M.D.S.:змащувати уражені ділянки шкіри
Фітогідротерапія псоріазу
В комплексній терапії псоріазу велика роль надається гідро- та бальнеотерапії як найдревнішим методам лікування. Найчастіше в практиці дерматолога використовуютюся мінералізовані, родонові , вуглекислі та сірководневі ванни. В останній час широкого застосування знаходять ванни з використанням лікарських рослин.
Загальні ванни, які містять лікарські рослини діють на організм ніжніше ніж хімічні, фармацевтичні та деякі мінеральні препарати.
Найбільше застосування в медицині дістали хвойні ванни. Для їх приготування використовують препарати ( хвойний екстракт, хвойний концентрат - таблетований, рідкий, порошкоподібний ), які добувають з сосни звичайної. Ці ванни при одноразовому, а особливо багаторазову застосуванні обумовлюють значні зміни зі сторони ряду органів і систем.
Хвойні ванни готують наступним чином. В 200 мл води розчиняють 100 мл натурадьного рідкого екстракту чи один брикет на 50 г , старанно розмішують. При відпуску хвойних ванн з брикетованого екстракту доречно спочатку його розчинити в невеликій кількості теплої води, а потім довести воду до необхідного об'єму і відповідної температури по рекомендації лікаря. Ванни приймають при температурі 35 - 37 градусів, тривалість ванни 10 - 15 хв, щоденно чи через день, 25 - 20 ванн на курс лікування.
Для приготування місцевих ванн використовують соснові бруньки. Їх беруть з розрахунку 50 г на 1 л води. Бруньки варять 30 - 60 хв на водяній бані, проціджують і виливають у ванночку.
Лікувальну дію також мають ванни зі свіжих гілок дерева. Гілки заливають окропом в ємкості, після чого вода охолоджується, потім туди погружаються руки чи ноги на 30 хв, при цьому кінцівки укутуємо. Процедура проводиться через 2 - 3 дні, 5 - 7 раз.
Здавна в якості засобу для ванн використовується валеріана лікарська. Ця рослина широко застосовується у виглябі окремих галенових препаратів і в складі багатокомплексних настоїв, настоянок та інших комплексних засобів, які покращували діяльність серцево - судинної та нервової систем.
Дозування валеріанових ванн: 25 мл настоянки чи рідкого екстракту валеріани на ванну при температурі 35 - 37 градусів. Тривалість процедури 10 - 15 хв через день, курс лікування - 10 -15 ванн.
Вченими Мінського шкірно - венерологічного диспансеру використовувались хвойно - валеріанові ванни. Вони володіють певними особливостями, які виходять з синергізму їх дії. Готувались ванни по власній технології і включали 30 -50 мл хвойного екстракту і 25 мл настоянки валеріани. На курс лікування 10 - 15 ванн через день при температурі 35 - 37 градусів.
В багатьох випадках корисні гірчичні ванни. Вони обумовлюють виражене розширення периферичних судин, що проявляється гіперемією шкіри, при цьому відмічається зниження артеріального тиску, збудженням нервової системи. Місцеві і загальні ванни рекомендовані при інфільтративних формах псоріазу в період ремісії.
Для приготування гірчичної ванни суху гірчицю з розрахунку 100-200 г на загальну ванну чи 10-15г на місцеву, попередньо розводятьу воді при 38-40 градусів до консистенції рідкої сметани, старанно розмішують. Відповідну порцію сметаноподібної гірчиці виливають в попередньо налиту ванну обхідної температури.
Температура загальних ванн - 38-40 градусів, тривалість ванни - відповідно 5-10 чи 10-15 хв. Гарячі ванни проводять щоденно чи через день на курс -8-10 процедур
Ванни з шавліїї.
Фітонциди шавлії володіють протимікробними вяжучими протизапальними властивостями чому і використовуються листя шавлії як сировина для ванн. Свіжі настої шавлії (10,0-200) можна застосовувати для ванночок і обмивань при обмежених формах псоріазу на голові, лодонях і стопах. Їх готують додавання до води рідкого чи згущеного конденсата шавлії мускатної . Конденсат №1 - це продукт відходів ефіромаляного виробництва. Конденсат №2 одержують з конденсату №1 після фільтрації та упарювання під вакуумом.
Конденсат №1додають в кількості 4-5 л на кожних 100 л води. Температура ванни 34-37 градусів, тривалість ванни 10-15 хв. Ванни проводять через день на курс лікування 14 - 18 ванн.
Конденсат №2 додають в кількості 200 мл на кожні 100 л води. Ванни по 7-15 хв проводять через день, всього 12 - 16 ван.
Для приготування ванни з шавлії можна використовувати і саму рослину. Для цього 100г сухих подрібнених листків шавлії заливають 1л води ,кипятять 60-80 хв, одержану суміш відстоюють 24 години і фільтрують через марлю. Застосовують разом з концентратами №1 і №2.
В медицині використовуються для лікування різних флрм псоріазу горіхові ванни.Вони готуються наступним чином. 400 г листків грецького горіху чи 400 г луски заливають окропом; листки настоюють а луску кип'ятять 30 - 40 хв. Потім препарати проціджують і вмливають у ванну при температурі 37 - 38 градусів. Тривалість ванни 15 - 25 хв.
Дьогтьові ванни готують наступним чином. Беруть 100 мл дьогтю, 75 мл мильного спирту і 75 мл води і всі компоненти змішують енергійними струшуванням, потім виливають тонким струменем в теплу ванну . Можна наносити на уражені ділянки шкіри дьоготь, після чого хворий сідає у ванну на 10 - 15 хв, потім дьоготь змивається зеленим милом. Дьогтьові ванни призначаються при інфільтративних формах псоріазу та при регресивних формах.
Деколи для приготування ванн використовують березові бруньки, які володіють бактерицидними, протизапальними

 
 

Цікаве

Загрузка...