WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Позаматкова вагітність - Реферат

Позаматкова вагітність - Реферат

аборту у початковий період переривання вагітності суттєво нічим не відрізняється від трубного м'ясистого занеска. Різниця між цими двома видами переривання трубної вагітності полягає тільки в тому, що при аборті обов'язково є антипери-стальтичні скорочення маткової труби, які й призводять допоступового просування плідного міхура до її ампулярного отвору. Черевний отвір труби, закритий склеєними фімбріями, поступово розривається і дає змогу витікати у черевну порожнину рідкій крові, а потім пропускає і плідне яйце.
Переривання вагітності за типом трубного аборту характеризується повільним розвитком клінічної картини. При цьому кров витікає із судин ложа періодично, невеликими порціями. Вона оточує згустками розкриту воронку маткової труби, і відбувається інкапсулювання згустку. Таке утворення називається навколотрубною кров'яною пухлиною.
РІДКІСНІ ФОРМИ ПОЗАМАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ
Інтерстиціальна вагітність. Вагітність в інтерстиціальній (інтрамуральній) частині маткової труби, як правило, переривається в ранні терміни за типом розриву труби, що завжди супроводжується сильною кровотечею. У надзвичайно рідкісних випадках інтерстиціальна трубна вагітність зберігається до 16-17 тиж. і сильна кровотеча після переривання вагітності вкрай небезпечна для життя жінки. Це трапляється у зв'язку з тим, що поблизу кута матки гілочки маткової артерії більші, ніж у периферичній частині маткової труби, і в разі розриву її в цій ділянці починається сильна кровотеча. Клінічні вияви порушення такої вагітності зводяться переважно до картини гострої внутрішньочеревної кровотечі.
Міжзв'язкова вагітність. Імплантуючись на брижовому боці маткової труби, плідне яйце розплавляє ворсинками свого трофобласта стінку труби й занурюється між листками широкої зв'язки матки. Подальший ріст плодовмістилища може йти у двох напрямках - у бік переднього листка ши-рокої зв'язки матки і в бік заднього її листка.
Переривається міжзв'язкова вагітність, як правило, рано. Плід звичайно гине. При цьому між листками широкої зв'язки матки утворюється гематома, величина якої залежить від терміну вагітності і розмірів судин, що лопнули. Сусідство міжзв'якової гематоми з прямою кишкою і порушення проникності тканин у момент переривання вагітності може призвести до інфікування гема-томи. Клінічна картина в такому разі може бути різною. В одних випадках на перший план виступає картина кровотечі, в інших - гострого запального захворювання.
Яєчникова вагітність звичайно переривається рано. Клінічна картина залежить від інтенсивності кровотечі. Якщо вона невелика, то гематома може сформуватися. Клінічна картина при тривалій кровотечі у черевну порожнину не відрізняється від тієї, що трапляється під час гострого переривання трубної вагітності.
Черевна вагітність. Особливістю цієї форми позаматкової вагітності є те, що очеревина в тому місці, де прикріплюється плідний міхур, не здатна утворити суцільну капсулярну оболонку, внаслідок чого плодовмістилище спершу залишається "відкритим". У подальшому капсулою для "відкритої" частини плідного міхура служить очеревина органів черевної порожнини, сальник, петлі кишок тощо.
Переривання черевної вагітності настає у більшості випадків у пізні терміни і завжди супроводжується клінічною картиною шоку, гострого живота, зростаючої анемії. Іноді може приєднатися інфекція, і тоді клінічна картина нагадує запальний процес, що набуває гострого або затяжного характеру. В окремих випадках можливе доношування вагітності.
Вагітність у рудиментарному розі матки. Переривання такої вагітності найчастіше трапляється на 3-5-му місяці. Можливе доношування вагітності. Клінічна картина під час переривання вагітності у рудиментарному розі матки відрізняється від переривання трубної та інших форм позаматкової вагітності дуже сильною кровотечею.
Двобічна трубна вагітність за своєю патологоанатомічною та клінічною картиною істотно не відрізняється від звичайної однобічної трубної вагітності. Під час операції з приводу трубної вагітності з одного боку від лікаря вимагається підвищена увага до придатків іншого боку.
ДІАГНОСТИКА ПРОГРЕСУЮЧОЇ ПОЗАМАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ
Розпізнати прогресуючу трубну вагітність у ранні терміни надзвичайно важно. Це пов'язано з тим, що зміни в організмі хворої при цій патології та зміни в організмі жінки з матковою вагітністю дуже схожі.
У більш пізні терміни позаматкової вагітності (12 тиж. і більше) розпізнати цю патологію дещо легше. Хоча при позаматковому розвитку вагітності матка також реактивно збільшується, але зростання її відстає від розмірів, яким вона повинна відповідати за терміном затримки менструації. У той же час пухлина збоку від матки, яка раніше не визначалася або мала менші розміри, зростає і її вже можна визначити.
У разі такої патології певне значення має гормональна діагностика вагітності за допомогою імунологічних реакцій пасивної гемаглютинації, а також з використанням діагностикумів (гравімуну, гравідексу, прегностикуму, препуерину, латексу тощо). Деякі автори з метою діагностики трубної вагітності рекомендують застосовувати куль-доскопію, метросальпінгографію, пневмо-гінекографію.
Ультразвукова діагностика, яка широко застосовується в акушерсько-гінекологічній клініці, на жаль, не завжди надійна при визначенні прогресуючої трубної вагітності, особливо на ранніх її етапах.
Великі перспективи в діагностиці прогресуючої позаматкової вагітності відкриває застосування методу лапароскопії, за допомогою якої безпомилково встановлюється діагноз цієї патології у різні терміни і при різних локалізаціях ектопічної вагітності.
КЛІНІКА ТА ДІАГНОСТИКА ПОРУШЕНОЇ ПОЗАМАТКОВОЇ ВАГІТНОСТІ
Діагностика порушеної трубної вагітності за типом розриву маткової труби з раптовою сильною кровотечею звичайно не викликає утруднень. В анамнезі у таких випадках є дані про тривалу, звичайно вторинну, безплідність після перенесених запальних захворювань. Гострі симптоми захворювання часто виникають без будь-яких попередніх скарг хворої, у повсякденних турботах, зрідка, правда, були скарги на біль унизу живота, нетривале запаморочення на висоті болю та блювання. Іноді вдається виявити зв'язок захворювання з фізичним напруженням. Із анамнезу встановлюється затримка менструації на 3- 6 тиж., однак цей симптом не є обов'язковим, оскільки у 25-30% випадків затримки менструації не буває.
У симптомокомплексі розриву маткової труби під час переривання трубної вагітності провідними є ознаки сильної внутрішньої кровотечі та шоку внаслідок гострого подразнення очеревини. Ознаки ці такі: а) шкірні та слизові покриви різко бліді, вираз обличчя хворої переляканий. Гостра анемія підтверджується зниженням вмісту

 
 

Цікаве

Загрузка...