WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Позаматкова вагітність - Реферат

Позаматкова вагітність - Реферат


Реферат
на тему:
Позаматкова вагітність
Вагітність, при якій запліднена яйцеклітина розвивається поза порожниною матки, називається позаматковою. Залежно від локалізації та прикріплення заплідненої яйцеклітини розрізняють такі види позаматкової вагітності: а) трубну; б) яєчникову; в) черевну; г) у рудиментарному розі матки.
Близько 90 % усіх позаматкових вагітностей припадає на трубну вагітність. Відповідно до академічного поділу маткової труби трубна вагітність поділяється на: а) інтерстиціальну, коли вагітність розвивається у тій частині труби, яка проходить у товщі стінки матки; б) істмічну, при ній вагітність розвивається у перешийку маткової труби; в) ампулярну - якщо вагітність розвивається у розширеній частині труби - у лійці (ампулі).
До рідкісних форм позаматкової вагітності належать: а) матково-трубна, при ній запліднена яйцеклітина досягає порожнини матки, але при цьому частина її затримується у проміжній частині труби; б) фімбріальна вагітність - зародок прищеплюється на фімбріях маткової труби; в) трубно-черевна - одна частина зародка прикріплюється в ампулі маткової труби, а друга частина, виступаючи із ампулярного отвору, прищеплюється на будь-якому органі черевної порожнини (кишківник, сальник, печінка, шлунок), який знаходиться поблизу; г) трубно-яєчникова-частина зародка прикріплюється в ампулі, а частина - на яєчнику; д) між-зв'язкова - зародок прикріплюється на очеревині маткової труби і поступово занурюється між листками широкої зв'язки матки; є) яєчникова - при ній яйцеклітина не викидається з фолікула в момент його розриву, а затримується тут і запліднюється; є) черевна-вона, у свою чергу, підрозділяється на первинну і вторинну. Первинна - при ній запліднена яйцеклітина з самого початку прищеплюється будь-де у черевній порожнині. Вторинна - запліднена яйце-клітина спочатку потрапляє у маткову трубу, а згодом зганяється з неї, і, не втративши життєвих властивостей, знову прищеплюється вже в черевній порожнині; ж) вагітність у рудиментарному розі матки.
До порівняно рідкісних форм позаматкової вагітності належать такі: а) одночасний розвиток вагітності у матці та поза порожниною матки (у матковій трубі, яєчнику або в черевній порожнині); б) двобічний розвиток трубної вагітності; в) розвиток вагітності в куксі видаленої маткової труби; г) багатоплідна позаматкова вагітність.
Існують різні думки з приводу розвитку позаматкової вагітності: 1. Прискорення розвитку заплідненої яйцеклітини: а) яйцеклітина у різні фази розвитку може мати різний енергетичний потенціал; б) продукти запального процесу в маткових трубах можуть впливати на яйцеклітину як отрута, здатна зумовити підвищену енергію росту; в) підвищення температури тіла може призвести до раннього утворення трофобласта; г) у момент овуляції із фолікула викидається клітина без оточуючих її гранульозних клітин, що призводить до прискорення процесу проникнення в материнські тканини; д) недостатня кількість закладеного у плідному яйці жовтка веде до швидшого розвитку трофобласта; є) запальна дрібнокістозна дегенерація яєчників призводить до зміни біологічних властивостей яйцеклітини. 2. Порушення транспортування заплідненої яйцеклітини. Зміни, які виникають внаслідок перенесеного запального захворювання придатків матки, не тільки знижують активність перистальтичних скорочень маткової труби, а й призводять до спотворення її нормальної перистальтики - виникнення антиперистальтики.
ТРУБНА ВАГІТНІСТЬ
Імплантуючись у будь-якому відділі маткової труби, запліднена яйцеклітина завдяки розплавлюючій дії свого трофобласта починає занурюватись у слизову оболонку, потім проникає дедалі глибше, поступово вкорінюючись у м'язовий шар. Як і при матковій вагітності, кров із материнських судин, розкритих трофобластом, надходить у між-ворсинчасті проміжки.
У переважній більшості випадків плідне яйце не знаходить сприятливих умов для розвитку у матковій трубі і вагітність переривається у ранні терміни, найчастіше у перші 2-3 міс. Переривання трубної вагітності у більшості випадків стає неминучим, оскільки ворсинки хоріона, не зустрі-чаючи достатньої захисної реакції з боку материнських тканин, проникають дедалі глибше, розплавляючи стінки більш глибоких кровоносних судин. При порушенні цілості судин кров просочує стінки плодовмістилища, розтягує їх, чим ще більше знижує їх опір.
Розрізняють два основних види переривання трубної вагітності: а) внутрішній розрив плодовмістилища (у бік просвіту маткової труби), при якому настає так званий трубний викидень; б) розрив плодовмістилища у бік стінки труби, при якому розривається не тільки капсула, а й сама стінка маткової труби.
Розвиток вагітності в ампулярній частині маткової труби переривається у більшості випадків за типом трубного аборту. Розвиток вагітності на ділянці, розташованій ближче до матки, тобто у ділянці перешийка маткової труби, переривається за типом зовнішнього розриву стінки труби.
Переривання трубної вагітності за типом розриву маткової труби. Розрив маткової труби і гостра внутрішня кровотеча можуть настати раптово. При цьому в одних випадках кровотеча може бути настільки інтенсивною, що хірургічна допомога виявиться запізнілою; в інших - вона може бути не такою загрозливою. Найчастіший вид переривання вагітності - перфорація стінки маткової труби і вислизання через цей отвір всього плідного яйця у черевну порожнину. Розрив маткової труби у більшості випадків відбувається спонтанно.
Розтягнутий і стоншений черевний покрив маткової труби може легко розірватися під час удару живота, стрибка, при бімануальному дослідженні та статевих зносинах.
Переривання трубної вагітності за типом трубного викидня. Зовсім інша картина розвивається при внутрішньому розриві капсули плодовмістилища в бік просвіту маткової труби. Таке переривання найчастіше трапляється в ампулярній частині маткової труби. При трубному аборті можливі такі порушення вагітності: загибель зародка та утворення м'ясистого занеска або трубний аборт. Якщо утворюється трубний м'ясистий занесок, повний відрив ворсинок від свого ложа призводить до загибелі за-родка, внаслідок чого кров просякає плідний міхур, що набрякає, а це ще більше напружує та стоншує його внутрішню капсулу, яка не витримує тиску і розривається. Абдомінальний кінець маткової труби, де виникла трубна вагітність, найчастіше закривається склеєними фімбріями, і просякнуте кров'ю плідне яйце, схоже на щільний кров'яний згусток, залишається у матковій трубі. З часом він формується і маса, яка складається із загиблого плідного яйця, просякнутого і обгорненого згустками крові, що втратила свій колір, називається м'ясистим занеском.
Механізм трубного

 
 

Цікаве

Загрузка...