WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Онтогенез молочних залоз та пов’язаних з ним патологій - Курсова робота

Онтогенез молочних залоз та пов’язаних з ним патологій - Курсова робота

33-місячний період спостереження, представлені в травні 2002 року на конференції Американського товариства онкологів (ASCO), свідчать про те, що хіміотерапія із застосуванням Таксотеру ефективна в усіх жінок незалежно від чутливості рецепторів пухлини до гормонів. Згідно з результатами 55-місячного спостереження за цими хворими, представленими у 2003 році в м. Сан-Антоніо, показник безрецидивної виживаності жінок, яких лікували із застосуванням Таксотеру, становив 75%, а в групістандартного лікування - лише 68%. На перший погляд, ця різниця може здатися несуттєвою, але якщо врахувати, що після проведеного стандартного лікування рецидив виникає у кожної 3-ї жінки (32%), тоді як при лікуванні із застосуванням Таксотеру - у кожної 4-ї (25%), то це досить значне досягнення. За майже 5-річний період спостереження в жінок, яким проводили комбіновану хіміотерапію на основі Таксотеру, відзначено зниження ризику смерті на 30% (p=0,008) та ймовірності виникнення рецидиву на 28% (p=0,001) порівняно з показниками в жінок, які отримували стандартне лікування.
Серед розробників ефективних протипухлинних препаратів чільне місце посідає фармацевтична компанія "Авентіс" (Франція), яка є одним із провідних світових виробників лікарських засобів. За словами голови медичного комітету Європейської бізнесової асоціації, голови представництва компанії "Авентіс" в Україні Володимира Анатолійовича Ігнатова, основна мета компанії - наукове розроблення нових лікарських препаратів для лікування найпоширеніших захворювань. У 2002 році товарообіг компанії досягнув 17,6 млрд. євро, понад 3,1 млрд. євро інвестується в клінічні дослідження, які грунтуються на стандартах доказової медицини і дозволяють удосконалити існуючі схеми лікування та суттєво підвищити їх ефективність. Значну частину зусиль і коштів компанія вкладає в розроблення нових протипухлинних засобів. Нещодавно на світовому фармацевтичному ринку з'явилися такі протипухлинні засоби, як Таксотер, Кампто (іринотекан), Граноцит (ленограстим), які вже довели свою ефективність та успішно застосовуються в онкології. Також значні зусилля компанії "Авентіс" зосереджені на проведенні клінічних досліджень. Результати оприлюдненого дослідження препарату Таксотер у хворих на рак молочної залози на ранніх стадіях з ураженням регіонарних лімфатичних вузлів можна з упевненістю вважати підтвердженням прогресу, досягнутого протягом останніх років у лікуванні онкопатології, зокрема раку молочної залози. Як зазначив Володимир Анатолійович, діагноз раку молочної залози - це не вирок, а захворювання, яке піддається ефективному лікуванню за умови використання сучасних протипухлинних засобів. Представництво компанії "Авентіс" в Україні також проводить широку просвітницьку роботу серед практичних лікарів, інформує про новітні досягнення в онкології, підтримує участь українських лікарів у світових конгресах з питань хіміотерапії, проводить конференції та семінари з цього питання.
Як відомо, Таксотер - це напівсинтетичний алкалоїд, який отримують з біомаси голок тиса європейського. Він належить до групи таксанів і є одним з перспективніших протипухлинних засобів. Уперше на світовому фармацевтичному ринку він з'явився в 1994 році, препарат зареєстровано майже в 100 країнах світу і широко застосовується у складі комплексного лікування місцевопрогресуючого або метастатичного раку молочної залози після отримання негативних результатів попередньої хіміотерапії, як постоперативне лікування або якщо кількість уражених метастазами лімфатичних вузлів не більше трьох, а також місцевопрогресуючого або метастатичного недрібноклітинного раку легень, метастатичної карциноми яєчників у разі неефективності попереднього лікування. У 2002 році обсяг продажу препарату в світі досяг 1,3 млрд. євро. Компанія "Авентіс" очікує, що після оприлюднення результатів цього дослідження та майбутнього розширення показань до застосування Таксотеру цей показник істотно підвищиться. Таксотер є ефективним, але високовартісним препаратом. Але з точки зору фармакоекономіки важлива не безпосередня вартість лікарського засобу, а ефективність самого лікування, головне - результат такого лікування. Зрозуміло, що хворі не повинні купувати за власні кошти такі життєво необхідні препарати, як протипухлинні, проблема забезпечення онкохворих сучасними високоефективними лікарськими засобами повинна вирішуватися на державному рівні, як це прийнято в багатьох країнах світу. У нас поки що таке лікування можуть отримувати лише одиниці, але з часом, будемо сподіватися, воно стане доступним для значно більшої кількості пацієнток, які його потребують.
Національний представник Європейської коаліції проти раку "Європа донна", член експертної ради Федерації європейських протиракових товариств, президент благодійного фонду "Здоров'я жінок і планування сім'ї", лікар онколог-гінеколог Галина Павлівна Майструк зауважила, що за останні п'ять років в Україні відбулися значні позитивні зміни в сфері надання медичної допомоги і соціальної підтримки жінкам, хворим на рак молочної залози. Адже саме за цей період в Україні з'явилися громадські організації (сьогодні їх нараховується близько 20), які об'єднують жінок, яким довелося зіткнутися з цією проблемою. Незважаючи на недостатнє фінансування, вони докладають значних зусиль, відстоюючи права цих хворих на безкоштовне сучасне та адекватне лікування, що відповідає європейським стандартам, з використанням високоефективних препаратів. Завдяки їх роботі змінилося ставлення держави та суспільства загалом до проблем, пов'язаних з онкозахворюваністю.
Держава також приділяє велику увагу вирішенню проблеми забезпечення хіміопрепаратами пацієнтів з онкологічними захворюваннями. У 2002 році Кабінетом Міністрів України затверджено Державну програму "Онкологія" на 2002-2006 роки, спрямовану на реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я щодо задоволення потреб населення в спеціалізованій онкологічній допомозі. У 2003 році згідно з цією програмою Міністерству охорони здоров'я України з державного бюджету виділено значні кошти на закупівлю протипухлинних препаратів, у тому числі Таксотеру. У 2003 році лікування цим препаратом отримали близько 500 пацієнток. Це ще раз підтверджує важливість цієї проблеми, яка вимагає постійної уваги, підтримки та фінансування з боку держави та розуміння суспільства.
Наприкінці прес-конференції її учасники наголосили, що тільки спільними зусиллями держави, громадських організацій та провідних фармацевтичних компаній можна досягти значних успіхів у вирішенні проблеми, забезпечення онкохворих ефективним та безпечним лікуванням з використанням сучасних протипухлинних засобів, одним з яких є препарат Таксотер компанії "Авентіс", що дозволить подовжити і покращити якість життя хворим на рак молочної залози.
Висновок
Діагноз "рак" для

 
 

Цікаве

Загрузка...