WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Онтогенез молочних залоз та пов’язаних з ним патологій - Курсова робота

Онтогенез молочних залоз та пов’язаних з ним патологій - Курсова робота

з відновленням молочної залози. Вартість розробленої методики на 1-2 порядки дешевша від існуючих аналогів з використанням надзвичайно дорогої апаратури, які дуже часто не дають очікуваних результатів лікування. Універсальність розробленого способу, який обгрунтовано проведеними топографоанатомічнимита ангіографічними методами, в тому, що його можна застосовувати для лікування рецидивних і метастатичних пухлин. Застосування внутрішньоартеріальної селективної поліхіміотерапії робить можливим з високою ефективністю та малими витратами забезпечити максимальний терапевтичний результат за короткий термін, а також - покращити якість життя пацієнток, повернути їх до соціальної активності на виробництві та в суспільстві. Фахівці протипухлинного центру особливо підкреслили, що саме їх центр першим у світі почав лікування метастатичних плевритів. У 84 % випадків спостерігалася стабілізація стану плевральних порожнин вже після першого курсу внутрішньоартеріальної селективної поліхіміотерапії. Важливо, що ця методика "спрацьовує" також у випадках раку шлунка, підшлункової залози, товстої кишки тощо, а не лише з раком молочної залози. Всі методики центру запатентовані (близько 200 патентів в Україні). У порівнянні з іншими центрами Донецький обласний протипухлинний центр має обладнання високого рівня: магнітно-резонансний томограф, ультразвукові пристрої, найсучасніший мамограф. Накопичений обласним протипухлинним центром досвід внутрішньоартеріальної селективної поліхіміотерапії дозволяє у 2004 р. максимально уникати проведення хірургічних втручань, а у пацієнток з початковими формами онкологічної патології виконувати пластичні операції та операції, що зберігають органи.
Також фахівці обласного протипухлинного центру особливо детально розповіли про причини зростання онкокологічних показників. Серед них: важка екологічна ситуація регіон неправильний спосіб життя, стресові ситуації, нераціональне харчуванні зниження імунітету, переривання вагітності, клімактеричні розлади, тощо. Тобто негативні фактори підсумовуються. Однозначної відповіді не існує навіть у всьому світі. Онкологія - явище, що вивчене не до кінця. Слід пам'ятати: на сьогодні фахівці роблять велику ставку на ранню діагностику та самообстеження. Так що ж робити сучасній жінці, щоб не захворіти на рак молочної залози? Відповіддю на це питання було завершено засідання прес-клубу: проводити само обстеження, контрольні мамографії після 45 років, а також дотримуватися простих соціальних і гігієнічних вимог.
4. Лікування патологій молочної залози
23 грудня 2003 року в приміщенні Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" відбулася прес-конференція на тему "Сенсаційне дослідження: шанс на життя отримує кожна третя хвора жінка. Чи можлива загалом перемога над раком молочної залози?", на якій обговорювалися результати дослідження з вивчення ефективності оригінального протипухлинного препарату доцетаксел (Таксотер) фармацевтичної компанії "Авентіс" (Франція) при лікуванні хворих на рак молочної залози на ранніх стадіях після оперативного втручання, які були вперше оприлюднені 5 грудня 2003 року на симпозіумі з проблем раку молочної залози у м. Сан-Антоніо. У прес-конференції взяли участь провідні спеціалісти-онкологи, керівництво фармацевтичної компанії "Авентіс", представники громадських організацій та засоби масової інформації.
Як зазначив завідувач відділу хіміотерапії Львівського державного онкологічного лікувально-діагностичного центру, доцент кафедри онкології та медичної радіології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, кандидат медичних наук Ярослав Васильович Шпарик, проблема онкологічної захворюваності, зокрема на рак молочної залози, є дуже актуальною не тільки в Україні, але й в цілому світі. Проведення численних семінарів та прес-конференцій ставить своєю метою ознайомлення медичних працівників з останніми досягненнями онкології, новітніми технологіями, результатами досліджень ефективності нових протипухлинних засобів. Проблема раку молочної залози, найпоширенішого онкологічного захворювання у жінок, є не лише медичною проблемою, а в значній мірі і соціально-економічною, психологічною та етичною. В Україні щорічно реєструється близько 150 тис. нових випадків захворювань на рак різної локалізації. Частіше на цю патологію страждають чоловіки, частка жінок становить приблизно 35-40% і найбільший відсоток захворюваності припадає на рак молочної залози. Щороку в Україні реєструється близько 14-15 тис. захворювань раком молочної залози, приблизно половина хворих, незважаючи на зусилля лікарів, помирає від цієї патології. Сьогодні ми говоримо про помолодшання цієї патології, оскільки за останні роки в структурі захворюваності збільшилася частка хворих жінок віком до 30 років. Значну частину хворих на рак молочної залози становлять жінки працездатного віку (до 55 років), за статистичними даними ця цифра становить 40%. На жаль, показники смертності від раку молочної залози в Україні вищі, ніж у середньому по Європі. Протягом першого року з моменту встановлення діагнозу гине близько 15% хворих, тоді як у США 15% пацієнтів помирає лише протягом 5 років. У країнах Західної Європи протягом 5 років з моменту встановлення діагнозу живе приблизно 75-80% хворих, тоді як в Україні за цей час гине половина хворих. Слід зазначити, що за останні десять років у країнах Західної Європи спостерігається тенденція до зниження захворюваності на рак молочної залози, тоді як у країнах Східної Європи та в Україні, навпаки, захворюваність зростає. Ось чому проблема сучасного ефективного лікування раку молочної залози в цілому світі є такою нагальною, над її розв'язанням працюють науковці всіх країн, а розробка та впровадження в клінічну практику нових ефективних лікарських засобів є надзвичайно актуальними для медичної спільноти і громадськості.
Далі Ярослав Васильович прокоментував результати багатоцентрового дослідження препарату Таксотер, проведеного Міжнародною групою з вивчення раку молочної залози на базі 112 клінік у 20 країнах Північної Америки та Західної Європи за участю 1491 жінки в пре- і постменопаузі, у яких діагностовано ранню стадію раку молочної залози. Він зазначив, що мета дослідження полягала в порівнянні ефективності та безпеки стандартної схеми лікування (комбінація 5-флуороурацилу, доксорубіцину та циклофосфаміду - FAC) зі схемою з включенням Таксотеру (Таксотер, доксорубіцин, циклофосфамід - TAC) у хворих на рак молочної залози ранніх стадій з ураженням регіонарних лімфатичних вузлів. Учасниць дослідження було розподілено на дві групи, після оперативного втручання їм проводили лікування за схемою FAC або TAC. Під час дослідження більше ніж 90% пацієнток обох груп пройшли однакову кількість циклів лікування (6). Дані першого аналізу цього дослідження за

 
 

Цікаве

Загрузка...