WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Мимовільний аборт - Реферат

Мимовільний аборт - Реферат

визначення мікрофлори піхви, виконання кольпоскопії. Гістеросальпінгографію слід проводити тільки у другій фазі менструального циклу (на 18-20-й день у разі 28-денного циклу). У разі нормальної функції яєчників на гістерограмі перешийок матки звужений, але за наявності будь-яких ушкоджень у ділянці перешийка він не звужується. Діагноз істміко-цервікальної недостатності безперечний, якщо перешийок матки розширений на 0,5 см і більше. Коли виникає необхідність уточнити характер істміко-цервікальної недостатності, то гістеросальпінгографію проводять повторно після введення прогестерону: в разі функціональної істміко-цервікальної недостатності перешийок матки звужується, а при органічній - залишається розширеним. Після встановлення діагнозу функціональної істміко-цервікальної недостатності хвору виписують під нагляд жіночої консультації за місцем проживання, їй дозволяють вагітніти і народжувати. У разі органічного порушення затульної функції матки хвору направляють на хірургічне лікування, проводять відновлювальну операцію з приводу розриву матки.
Якщо гістеросальпінгографію до вагітності не проводили, то для встановлення діагнозу істміко-цервікальної недостатності під час даної вагітності клінічне обстеження виконують, як звичайно (анамнез, огляд, дослідження за системами та органами). Під час опитування й дослідження особливу увагу звертають на наявність ознак загрози переривання даної вагітності (початкові симптоми).
З анамнезу часто можна довідатися про причину переривання попередніхвагітностей - мимовільне переривання першої вагітності свідчить про можливу наявність статевого інфантилізму або ендокринних порушень; звичні викидні після штучних абортів дають підставу думати про запальні захворювання, метроендометрит, істміко-цервікальну недостатність; мимовільні пізні аборти, що повторюються приблизно в однакові терміни вагітності, найчастіше виникають при істміко-цервікальній недостатності.
Гінекологічне дослідження проводять обов'язково, оскільки воно необхідне для уточнення діагнозу, однак виконувати його слід надзвичайно обережно. Під час гінекологічного дослідження уточнюють термін вагітності, наявність супутніх гінекологічних захворювань, визначають тонус та збудливість матки, істміко-цервікальну недостатність (зяяння зовнішнього зіва матки, розширення каналу шийки та перешийка матки).
Лікування. У разі істміко-цервікальної недостатності показане хірургічне лікування, що забезпечує звуження або тимчасове закриття каналу шийки матки. o
Оптимальний термін вагітності для проведення операції встановлюють індивідуально. Найчастіше операцію виконують тоді, коли з'являються початкові симптоми загрозливого аборту або передчасних пологів (нерідко виражений переймоподібний біль
Накладання циркулярного
шва на ділянку внутрішнього зіва
шийки матки
унизу живота, підвищена збудливість матки тощо), а в жінок зі звичними викиднями - при наближенні критичного терміну попередніх викиднів. Перед операцією з приводу істміко-цервікальної недостатності проводиться спеціальна підготовка: вагітним протягом 5-6 днів вводять туринал (алілестренол), оксипрогестерону капронат, магнію сульфат, токоферолу ацетат або фено-терол (у разі великих термінів вагітності), тропацин; за 2 дні до операції проводять обережне промивання піхви розчином фу-рациліну. Операцію виконують під загальним інгаляційним або внутрішньовенним знеболюванням у термін від 13 до 36 тиж. вагітності.
Розроблено кілька модифікацій операції, яка застосовується з метою лікування недостатності затульної функції матки, тому залежно від клінічних особливостей кожного окремого випадку і навички лікаря, що виконує оперативне втручання, ці модіфікації є операціями вибору.
Техніка. Зовнішні статеві органи та піхву обробляють дезінфікуючим розчином, змазують 2 % спиртовим розчином йоду. Шийку матки оголюють введеними ложкоподібними піхвовими дзеркалами, обробляють спиртом і 2 % спиртовим розчином йоду; передню та задню губи шийки матки захоплюють кульовими щипцями. Після цього виконують одну з пропонованих нижче операцій.
Операція Широдкара (мал. 218) полягає у накладенні колового кисетного шва на ділянку внутрішнього зіва шийки матки. Здвоєний шов (шовк № 6) проводять під слизову оболонку на межі переходу шийки матки у склепіння піхви.
Операція за методом А.І.Любимової полягає у звуженні перешийка матки в ділянці внутрішнього зіва шийки її за допомогою нитки з мідного дроту (у поліетиленовому чохлі), не розсікаючи слизову оболонку піхви. Для цього на піхвову частину шийки матки накладають коловий шов (кільце), який утримують окремими фіксуючими швами на рівні внутрішнього зіва шийки.
Мета цих операцій - звуження перешийка матки.
Під час операції Сценді тканини шийки матки довкола зовнішнього зіва її розрізають, після чого на передню та задню губи шийки матки накладають окремі кетгутові або шовкові шви, тобто зовнішній зів шийки матки зашивають, внаслідок чого утворюється рубець.
Після операції застосовують звичайні заходи збереження вагітності (ліжковий режим, тропацин, свічки з папаверину гід-рохлоридом, спазмолітичні засоби, токоферолу ацетат, алілестренол; введення щодня протягом 2-5 днів по 10-20 мг прогестерону та ін.).
Підтримуючі нитки та шви, що їх накладають під час операції, видаляють незадовго до пологів.
Практика засвідчила високу ефективність цих операцій у випадках, коли діагноз встановлено правильно.

 
 

Цікаве

Загрузка...